Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijskou pochodeň nesl v Kanadě i Sidney Crosby

Kanadský hokejista Sidney Crosby s olympijským ohněm v Halifaxu. (19. listopadu 2009) | foto: AP

19 2009
Na tenhle běh na 300 metrů se dívala snad celá Kanada. Olympijskou pochodeň, která putuje před únorovými hrami ve Vancouveru křížem krážem přes druhou nejrozlehlejší zem světa, totiž ulicemi Halifaxu nesl Sidney Crosby. Hokejová superstar by měla být lídrem kanadského týmu na olympijském turnaji.

Nejobletovanější muž NHL využil třídenní pauzy, v níž jeho Pittsburgh nehrál zápas, a odskočil si do přístavu poblíž svého rodiště Cole Harbour.

V Halifaxu, který byl dějištěm hokejového šampionátu 2008, uběhl Crosby před stovkami objektivů a desítkami kamer třísetmetrový úsek a odevzdal pochodeň snowboardistce Sarah Conradové.

"O tom se mi ani nesnilo, nikdy by mě nenapadlo, že budu mít takovou možnost," rozplýval se centr Penguins nad poctou, jíž se mu dostalo od organizačního výboru olympiády ve Vancouveru.

"Není to o tom, jestli tu pochodeň nesu já, nebo někdo jiný. Je to oslava celé naší země. A já jsem hrdý, že můžu být její součástí," dodal dvaadvacetiletý hokejista.

V létě se Halifaxem producíroval se Stanley Cupem, teď na podzim s olympijským ohněm... A co v zimě?

Není pochyb o tom, že by slavný mladík chtěl na pobřeží Atlantiku přivézt ukázat medaili z pobřeží Pacifiku. Samozřejmě zlatou. Nic jiného totiž Kanada od pravděpodobného kapitána národního týmu ve Vancouveru ani nečeká.

"Olympiáda je relativně daleko, do té doby nás čeká ještě spousta zápasů NHL," komentoval to Crosby. "Ale když kolem sebe vidím to nadšení a očekávání lidí, strašně se na ten turnaj těším."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze