SPARTA - SERVETTE ŽENEVA

Spengler Cup, utkání komentuje Michael Langr

SPARTA - ŽENEVA 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) Konec utkání
60:00
Utkání skončilo. Spartě se prodloužení přivolat nepodařilo, Servette bere všechny tři body. Český tým srazily především vlastní hrubky, herně byl Ženevě vyrovnaným soupeřem.
59:51
Až teď se Pražané usadili v pásmu, ale jsou s pukem v rohu, na vyriovnání bude již nejspíš pozdě.
59:32
Sparta se trápí, nemůže se udržet v útočném pásmu. Servette jen pohodlně vyhazuje puky.
58:34
Sparta však záhy o pásmo přišla a musí bojovat o puk v rohu u vlastní opuštěné branky.
58:19
Sparta se dostala do pásma a Pöpperle míří na střídačku. Začíná power play.
58:00
Spartě zbývají už jen dvě minuty, vyrovnání však zatím vůbec nic nenasvědčuje.
57:24
Ženeva byla blízko k páté brance. Po střele z úhlu se puk odrazil k volnému Randeggerovi, jeho pokus však Pöpperle skvěle vykopl betonem.
57:01
Ženeva znovu v útoku, snaží se především držet puk v rozích.
56:30
Sparta na chvíli dobyla pásmo, ale Švýcaři rychle vyhazují doprostřed hřiště.
55:58
Servette velmi dobře drží pu daleko od vlastní branky, první útok Švýcarů se usadil v pásmu Sparty. Park otestoval Pöpperelho, Sparta pak vyhodila na zakázané uvolnění.
55:00
Dobrá střela Treilleho se neujala, Spartě zbývá na vyrovnání a vynucení si případného prodloužení už jen pět minut.
53:24
Sparta měla velkou šanci vyrovnat. Ton se přes obránce prodral do rychlého brejku, položil si brankáře Stehpana, ale ten stačil vleže vytáhnout zákrok lapačkou a Tonovo zakončení tak zmařil.
52:01
Na druhé straně zahrozila Ženeva. Nahození zkušeného švýcarského reprezentanta Beziny tečoval Conz.
51:40
Čtvrtá lajna Sparty se usadila v pásmu, dlouho držela puk jen v rohu. Pak se však ke slibné střele dostal Smoleňák, mířil ovšem mimo.
50:12
Sparta opět chybovala, Kratěna ztratil kotouč na modré a Američan Park ve velké šanci trefil tyčku!
50:00
Sparta má deset minut na vyrovnání. Nyní je však aktivnější její soupeř.
48:01
Hraje se rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Bartanus ovšem v nadějné pozici přestřelil, na druhé straně Toms netrefil puk před Pöpperlem.
46:06
Ženeva vede 4:3. Sparta vyrobila dvě trestuhodné chyby, nejprve odevzdal DuBois soupeři puk špatnou rozehrávkou a následně nechal Hromas volného dorážejícího Savaryho u branky.
45:30
Sparta se snažila rychle odpovědět, dorážky Výborného se však neujaly.
43:59
Vteřinu před koncem přesilovky Servette vyrovnává. Hennessy dostal ideální přihrávku od zadního mantinelu od Salmelainena a z úhlu se podél zamrzlého Pöpperleho trefil do horního růžku.
43:02
Ženeva se drží v pásmu, Bezinovu střelu však sparťané zblokovali a Gobbiho ránu kryl Pöpperle.
42:00
Přesilovku si zahraje Ženeva. Francouz Treille lehce holí obtěžoval Savaryho a je poměrně přísně vyloučen.
41:15
Sparta využívá přesilovku a vede 3:2. Švýcarská posila, obránce DuBois se pěkně trefil od modré k tyčce Stephanovy branky.
40:31
Sparta bude hrát přesilovku. Pothier fauloval Kůrku a Sparta tak z krátkého náporu v úvodu třetí části vytěžila faul soupeře.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. Diváci v ní konečně viděli i góly. Sparta se v polovině utkání dostala do vedení, ale po rychlém vyrovnání zucela ovládla hru Ženeva. Přes pět minut český tým zle mačkala a šla do vedení, na konci však nečekaně inkasovala po nahození z rohu. Vyhlídky obou mužstev do třetí třetiny tak zůstávají otevřené.
39:07
Sparta nečekaně vyrovnává. Treille nahodil puk z rohu do skrumáže před branku, kotouč se tam odrazil od brusle jednoho z obránců Ženevy mezi Stephanovými betony do sítě.
38:29
Ženeva je nyní k nezastavení, další šanci měl Savary, který se dokázal prosadit v tísni mezi kruhy a vystřelit. Pöpperle vyrazil.
38:01
Sparta je rozhozená, Pöpperle zamířil za pukem do rohu, ale nechal se o něj obrat a tomu, aby Švýcaři nestříleli do prázdné branky, museli zamezit vracející se sparťané.
36:37
Ženeva bleskově využívá přesilovku a vede. Fritsche šikovně tečoval střelu Beziny od modré, puk zapadl k tyčce do sparťanské branky.
36:29
Ženeva bude hrát přesilovku. Macholda jde pykat na trestnou lavici za podražení.
36:17
Hromas se dostal k dorážce střely od modré, byl však zády k brance a z otočky zamířil mimo.
35:00
Ženeva po gólu ožila a dlouho drží puk. Sparťanskou branku ostřeluje ze všech stran. Autor gólu Randegger měl dvě šance za sebou, naposledy pálil z otočky těsně vedfe.
33:20
Ženeva vyrovnává na 1:1. Další akce švýcarského týmu už přinesla gól. Hennesy najel do pásma, u mantinelu zasekl a počkal, až přejede první vlna hráčů. Pak nahrál do té druhé najetému Randeggerovi, jenž prostřelil Pöpperleho ranou k bližší tyčce.
32:21
Pöpperle skvěle zasáhl proti Salmelainenovi, který nebezpečně pálil zblízka. Sparťanský gólman rychlým pohybem puk vytěsnil do bezpečí.
31:24
Ženeva zamkla na delší dobu sparťany v pásmu, ale sama se vytlačila špatnou zpětnou nahrávkou.
29:52
Sparta dává gól. Kůrka se dostal ke střele hned po buly, odkud přiklepl svému křídlu puk Výborný. Kůrka ho poslal švihem do horního růžku Stephanovy branky.
29:20
Bartanus dvakrát dorážel střelu od modré, ale z úhlu trefil jen Stephana. Je po přesilovce.
28:41
Sparťané se drží v pásmu, ale přesilovka plyne v soubojích o puk v rohu. Do klasického rozestavení se Pražané nemohou dostat.