SPARTA - PETROHRAD

Spengler Cup, utkání komentuje Michael Langr

SPARTA - PETROHRAD 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) Utkání skončilo
60:00
Utkání skončilo. Petrohrad po zásluze vítězí, Spartě ukázal svou třídu a téměř celý zápas kontroloval.
59:10
V poslední minutě měl ještě velkou šanci aspoň vylepšit skóre Kafka, dostal puk před branku, ale štěpánek skluzem střelu vytěsnil.
57:00
Utkání se už jen dohrává, Petrohrad drží po většinu času puk a Sparta na zvrat nemá. Chybí jí souhra, nestačí v bruslení ani v rychlé orientaci před napadajícím soupeřem.
54:17
Sparta je v pěti.
53:09
Petrohrad přesilovku využívá a zvyšuje na 4:1. Weinhandl poslal do volné branky puk, který se smekl Jašinovi z hole a nečekaně doklouzal k volnému útočníkovi.
52:17
Petrohrad bude hrát téměř minutu 5 na 3. Bartanus míří na trestnou lavici za hákování.
51:12
Petrohrad bude hrát přesilovku. Macholda se provinil hákováním.
50:00
Spartě zbývá deset minut na snížení skóre a případné vyrovnání. To by však Petrohrad zřejmě musel hodně polevit.
48:56
Petrohrad se drží v pásmu, první útok točí obranu Sparty. Sušinskij se dostal k nebezepčené střele, která ještě změnila směr od brusle Gulašiho. Bäumle si poradil.
46:43
Až po přesilovce se Sparta dostala do útoku. Brošův pokus končí na betonech Štěpánka.
46:05
I následná přesilovka ve čtyřech jako kdyby jen vyrovnala rozdílnou sílu obou mančaftů.
44:48
Sparťanské přesilovky jsou k smíchu. V pěti proti třech Pražané vystřelili jen jednou za téměř tři čtvrtě minuty.
44:05
Další vyloučení Petrohradu! But fauloval Kůrku a Sparta bude hrát opět pět na tři. Tentokrát 43 vteřin.
42:48
Snad nejlepším hráčem Sparty je mladík Karpov. Prosmýkl se mezi obránci a snažil se zakončit, trefil Štěpánka, ale vynutil si aspoň faul. Arťjuchin míří na trestnou lavici, Sparta bude hrát další přesilovku. Bude opět k ničemu?
41:50
Psát o nepovedené přesilovce Sparty je už v tomto zápase klišé, ale jinak to nejde. Pražané početní výhodu znovu trestuhodně prováhali
40:16
Petrohrad je ve čtyřech.
40:01
Začala třetí třetina. Sparta ji zahajuje 16 vteřin trvající přesilovkou pět na tři.
40:00
Skončila druhá třetina. Petrohrad je nadále jasně lepším týmem, což potvrdil dalším gólem. Sparta na ruské a švédské hvězdy soupeře individuálně nestačí, často navíc chybuje a vůbec se jí nedaří časté přesilovky.
39:50
Sparta bude hrát přesilovku pět na tři. Petrohrad špatně střídal a hrál chvíli v pěti. Trenér Sýkora se hodně diví, trest se mu nezdá. Dvojnásobnou přesilovku však přeruší přestávka.
39:20
Sparta předvádí s kombinovaným útokem Ton, Broš, Kratěna dosud svou nejlepší přesilovku. Rozehrála zámek, ale Štěpánek dvěma pokusům útočníků odolal.
38:16
Sparta bude hrát další přesilovku. Grebeškov si jde odpočinout za držení hole.
37:36
Petrhorad měl v oslabení další šanci. Afinogenov prošel jeden na jednoho a z pravé strany se řítil na Bäumleho, zamířil však těsně mimo. SKA je v pěti.
37:14
Sparťané v přesilovce zjednodušili hru, nahazovali puky na branku a málem to přineslo gól. K dorážce se dostal Kafka, ale na poslední chvíli mu zablokoval hůl jeden z obránců.
36:40
Hanzlík je na ledě, Sparta má necelou minutu možnost snížit v přesilovce.
35:36
Ton se v oslabení málem prodral do velké šance, Vorobjev ho přitom zahákoval a bude se hrát 4 na 4.
34:40
Hanzlík hákoval soupeře a Petrohrad bude hrát přesilovku.
33:55
Do šance se dostal obránce Přibyl, ale tak dlouho váhal se střelou, až u puk ujel a dostal se pod Štěpánka.
33:39
Sparta se občas snaží dostat do brejku, jde ale spíš o náhodu. Treille sebral vyhozený puk na modré, jenže se o něj nechal přiopravit vracejícím se útočníkem Petrohradu.
33:07
Na druhé straně zaútočil rtuťovitý But, za brankou se vysmekl obráncům a zakončoval bekhendem z otočky. Bäumle dobře zasáhl rozklekem.
32:19
Treille sebral odražený puk a ujížděl na Štěpánka. Byl však zezadu tísněn obráncem a tak nezakončil ideálně.
31:27
Na ledě se přiostřuje, další šarvátka se strhla po zákroku Štěpánka, jenž lapačkou chytil střelu Karpova. Petrov se do mladíka poté pustil, tentokrát se nevylučuje.
30:48
Petrohrad vede už 3:1. Po velkém tlaku třetího útoku nakonec zvýšil ten čtvrtý. Klimenko šel sám na branku, v sólovém úniku netrefil, ale puk se odrazil od zadního mantinelu zpět k útočníkovi a ten ho s odrazem o dojíždějícího Treilleho umístil do sítě.
30:08
V polovině utkání končí další nepříliš povedená sparťanská přesilovka. Štěpánka v ní ohrozila jediná střela od modré.
28:58
Sparta je v pěti, začíná její zkrácená přesilovka.
28:08
Sušinskij při průniku před branku od zadního mantinelu upadl a nekontroloval hůl, která trefila Vykoukala v obličeji. Bude se hrát 4 na 4.
26:58
Afinogenov po svém průnku sekl brankáře Bäumleho přes lapačku, okamžitě ho jeli ztrestat Philipp a Smoleňák. Philipp je nakonec vyloučen za hrubost, Afinogenov kupodivu trest nedostal. Petrohrad pak bude hrát přesilovku.
26:39
Další nepovedená přesilovka Sparty končí, liknavě bruslící Pražané se za celé dvě minuty nedostali do klasického zámku.
25:19
Sparta se neusadila v pásmu, ale po pěkné kolmici se Ton řítil do sólového úniku. Lehce tísněn obráncem vypálil, Šťěpánek si s jeho velkou šancí poradil.