SPARTA - KANADA

Spengler Cup, utkání komentuje David Čermák

SPARTA - KANADA 3:4 (0:1, 3:2, 0:0; 0:1) utkání skončilo
To je z dnešní on-line reportáže vše, díky za pozornost.
Sparta byla postupu blízko, nakonec ale na turnaji končí už po třech zápasech. Kanaďané naopak postupují do semifinále, ve kterém si zahrají proti domácímu Davosu.
63:20
Sparta - Kanada 3:4. Je rozhodnuto, Kanada vítězí. Dupont propálil tvrdou střelou vše co mu stálo v cestě a rozhoduje o kanadském postupu do semifinále.
62:49
Roach napálil puk od modré, Pöpperle sklapl betony a skryl kotouč mezi nimi.
62:15
Sparťanský trenér Hořava si bere oddechový čas, protože jeho tým bude hrát v oslabení. Sparťané hráli chvíli v pěti a nabídli tak Kanadě velkou šanci.
61:53
Sparta se drží v útočném pásmu, Treille se ale v dobré pozici do zakončení nedostal.
60:25
Chybnou rozehrávku sparťanů vystihl Pittis a Kanaďané šli dva na jednoho. Jejich akci ale zastavil dobrým obranným zákrokem Hanzlík.
60:01
Prodloužení začalo.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:32
Kůrka se znovu sám tlačil ze strany před Deslaurierse, ale tentokrát mu puk utekl.
58:50
Sparťané drží puk a kombinují na vlastní polovině.
57:32
Kůrka po individuálním průniku zblízka zakončoval, Deslauriers dobře zasáhl a kotouč vyrazil vedle branky.
57:15
Kanaďané už pokračují v pěti.
56:27
Ton si připravoval palebnou pozici, ale situaci prováhal a sparťané ztratili pásmo.
55:02
A Vigier jde vzápětí na trestnou lavici, Sparta bude hrát přesilovku.
54:57
Kanadský útočník Vigier vyslal nebezpečnou ránu z levého kruhu, obránci ji srazili do bezpečí.
53:45
Sparťané se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale opět se nedostali k přímému ohrožení Deslauriersovy branky.
53:07
Kanaďané důrazně dohrávali situaci před Pöpperlem, což se nelíbilo sparťanským obráncům. Došlo k menší potyčce, kterou ale rozhodčí ponechali bez trestů.
52:12
Ton se lehce protáhl do útočného pásma a pak z úhlu zakončoval, ještě před Deslauriersem ale srazil puk do rohu obránce Roche.
51:27
Hanzlík skáče na led, sparťané oslabení přežili.
50:06
Kwiatkowski přihrávkou napříč kluzištěm našel Pittise, který měl před sebou úplně prázdnou branku. Chvíli ale se střelou váhal a Pöpperle se mezitím stihl přemístit.
49:27
Komplikace pro Spartu, Hanzlík jde na dvě minuty na trestnou lavici za držení.
48:33
Popovic se dostal do postavení mimo hru, což rozhodčímu neuniklo. Vhazuje se ve středním pásmu.
47:48
Sparťané se teď trochu osmělují a pokoušejí se víc útočit, chybí jim ale klid a větší přesnost.
46:53
Hromas se po chybě kanadské obrany tlačil před Deslaurierse, bekhendovou střelou mu ale velké potíže nenadělal.
45:57
Kanaďané nepolevují a dál se tlačí dopředu. Aktivní je hlavně Kwiatkowski, který teď dvakrát rychle po sobě nahazoval puk směrem na sparťanskou branku.
44:48
Pöpperle si povyjel z branky a chtěl rozehrát puk dopředu, trefil ale jen spoluhráče Gulašiho a měl velké štěstí, že nikdo z Kanaďanů odražený kotouč nedostihl.
43:46
Sparťané se v úvodu třetí části zatím jen brání. Teď vyhodili puk přes všechny čáry a vhazuje se před Pöpperlem.
43:21
Po přihrávce Lehouxe zpoza branky střílel zblízka Pittis, trefil jen Pöpperleho beton.
42:21
Du Bois od modré střílel na vzdálenější tyč, gólman Deslauriers se natáhl a betonem puk srazil do rohu.
41:55
Hanzlík nepřesnou rozehrávkou daroval puk Kanaďanům.
40:52
Kwiatkowski během pár vteřin dvakrát vystřelil na sparťanskou branku, Pöpperle pokaždé vyrazil.
40:01
Třetí třetina začala.
Začátek druhé třetiny se Spartě vůbec nevydařil, po minutě inkasovala a s šancemi na postup to vypadalo špatně. Pak ale holešovický tým snížil a nezlomil ho ani další kanadský gól. Dvěma brankami v rozmezí necelých čtyř minut dokázali sparťané vyrovnat, a tak je před třetí třetinou zaděláno na drama.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:37
Smoleňák dohrál situaci ve chvíli, kdy už měl puk pod kontrolou gólman Deslauriers a vysloužil si za to několik šťouchanců od kanadských hráčů.
39:11
Hanzlík vyhodil na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Pöpperleho.
38:19
Broš zkoušel zblízka protlačit puk za kanadského brankáře, ten si ale proti němu povyjel a kotouč vyrazil.