Omsk v Petrohradu tvrdě narazil, Jágr kvůli zranění nedohrál

Jaromír Jágr | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

30 2008
Hokejisté Omsku utrpěli ve středečním zápase Kontinentální ligy debakl 0:5 na hřišti Petrohradu. Zatímco v hostujícím dresu se žádný z hokejistů neprosadil, za domácí řádil útočník čtvrté formace Nemirovskij, který si připsal dvě branky a asistenci.

Jaromír Jágr podle ruských médií navíc nastoupil s nedoléčeným, blíže nespecifikovaným zraněním a středeční zápas nedohrál.

Český hokejový útočník se od druhé třetiny přestal objevovat na ledě, podle statistiky odehrál jen šest minut čistého času. Podle serveru sports.ru Jágr nechtěl vzhledem k bolestem riskovat zhoršení stavu.

Ve čtvrtek by měl Jágr podstoupit vyšetření, které rozhodne o jeho startu v pátečním duelu s Čerepovcem. V ohrožení může být i očekávaný návrat Jágra do národního týmu v přípravném zápase proti Slovensku 4. listopadu.

Utkání v Praze bude součástí oslav stoletého výročí tuzemského hokeje, Jágr by se vrátil do reprezentace po dvou letech.

Hned jedenáct branek viděli diváci na stadionu Viťazu Čechov, ovšem velkou radost z toho neměli. Domácí totiž prohráli 4:7 se Spartakem Moskva. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy za třemi body vykročili již v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:0.

V brance vítězů se představil český brankář Martin Prusek, který branky inkasoval až za rozhodnutého stavu.

Z českých hokejistů se dnes do statistik zapsal jen obránce Dinama Riga Filip Novák, ovšem ani jeho branka prohru 1:5 s Nižněkamskem neodvrátila.

Po závěrečném hvizdu se na hřišti strhla mela, při které rozhodčí rozdal hned čtyři tresty do konce utkání.

Výsledky:
Petrohrad - Omsk 5:0, Viťaz Čechov - Spartak Moskva 4:7, Dinamo Minsk - Togliatti 3:1, CSKA Moskva - Čeljabinsk 0:1, Dinamo Riga - Nižněkamsk 1:5 (za domácí Novák 1+0).