Omsk vyřazen, chystá se finále Vůjtek a syn

2 2003
Omsk - Místo souboje českých trenérů se v ruské hokejové lize bude hrát finále otce a syna Vůjtkových. Ruský mistrovský titul tedy určitě zůstane v rodině ostravských rodáků. Čerepovec, jehož barvy hájí Vladimír Vůjtek mladší, totiž vyhrál páté semifinále na ledě Omsku a postupuje tak do finále, v němž se střetne s Jaroslavlí. Tu zase vede Vladimír Vůjtek starší, který s týmem obhajuje loňský titul. V rozhodujícím souboji vstřelil vítězný gól v oslabení Bělorus Kalužnyj, obránce Šlégr byl vyloučen do konce utkání.Dále čtěte: Vůjtkům se splnil sen: utkají se o titul

Čeští trenéři Ivan Hlinka s Radimem Rulíkem skončili svou pouť za ruským titulem v semifinále hokejové superligy.

Jejich Omsk nedokázal poté, co inkasoval v poslední třetině v oslabení, zápas zvrátit. Mužstvo, kde působí čeští hokejisté Šlégr, Patera, Procházka, Vlasák tak bude hrát jen "finále útěchy", tedy souboj o třetí místo.

V sestavě vítězů nechyběl útočník Vladimír Vůjtek. Ani jeden z krajanů, mezi nimiž chyběl útočník Martin Procházka, ale v zápase nebodoval, obránce Jiří Šlégr navíc dohrál předčasně: v padesáté minutě zbil protihráče Alexandra Judina a rozhodčí ho poslali do kabin.

Omsk prohrával, ale gólem Prokopjeva v přesilové hře otočil zápas a vedl 2:1. Jenže pět minut nato vyrovnal Dobryškin a v 50. minutě dal rozhodující gól účastník loňské olympiády Kaljužnyj z Běloruska.

První finálový zápas je na programu v sobotu v Jaroslavli, za níž by měla nastoupit i dvojice českých hokejistů Jan Peterek, Radim Tesařík. Souboj o bronzové medaile mezi Omskem a Togliatti bude zahájen v pondělí.

Omsk - Čerepovec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
18. Taratuchin (Nikitin, Sajfuliun), 26. Prokopjev (Rjabykin, Panov) - 12. Trubačev (Nikitěnto, Dobryškin), 31. Dobryškin (Nikitěnko), 50. Kaljužnyj (Berdnikov). Konečný stav série 2:3.