Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bukartse musíme více chránit, říká kapitán zlínských hokejistů

Útočník hokejového Zlína Ondřej Veselý. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

15 2016
Vždycky platil spíš za mírného hráče, konflikty na ledě šly většinou mimo něho, s novou úlohou kapitána extraligových hokejistů PSG Zlín se chvíli sžíval. Na přelomu roku se však Ondřej Veselý rozvášnil, v roli mstitele umravňoval boleslavského beka Kučného a naposledy vítkovického forvarda Balána.

„Pořád jsem klidný, ovšem z průběhu zápasu někdy vznikne situace, kdy to přeteče. Ale pořád to kontroluju,“ říká Veselý.

Často teď také diskutujete s rozhodčími. Máte k nim výhrady?
Nepískají, jak by měli. Nevím, jestli je to tím, že nemají den, nebo nevidí zákrok. V posledních zápasech toho bylo více, tak jsem musel reagovat.

Naslouchají vám?
Většinou se nebaví. Říkají mi, ať za nimi vůbec nejezdím. Vím, že s tím zpětně nic neudělají, ale chci vyvíjet tlak, aby třeba další faul pískli. Pár rozhodčích se mi to snaží vyjasnit, ale vidí to jinak než já. Na některé zákroky se podívám zpětně a někdy to vypadá odlišně, než jsem to viděl na ledě.

V Karlových Varech napadl Gulaši vašeho kanonýra Bukartse, v zápase s Vítkovicemi ho mimo hru osekávali Kudělka s Pastorem. Co s tím budete dělat?
Buky dává góly a soupeři o něm vědí. Musí si ho hlídat. Proto do něho chodí, snaží se ho píchnout, vyprovokovat, aby myslel na něco jiného než na hokej a střílení branek. Dělají to záměrně. Musíme Bukyho více chránit, protože je to náš elitní střelec. Když po něm někdo půjde, musíme se okamžitě ozvat.

Je někdo určený na jeho ochranu?
Nikdo takový není. Ale kdo bude zrovna na ledě, nesmí se bát jít do souboje.

Bavíte se o tom s Bukartsem?
Počítá s tím. Musí se udržet, nejít do souboje a nechat to na někom jiném. Nemůžeme si dovolit, aby takový hráč seděl na trestné lavici.

Stejně jako loni jste se vydrápali ze dna do desítky. Můžete tím konkurenty znervózňovat?
Nemyslím si, že by se na nás dívali jinak. Spíše je to o nás, abychom vždy odevzdali maximum.

Najdete moment, kdy se sezona zlomila k lepšímu?
Je to hlavně zásluha gólmanů. Káša a Štury (Kašík, Štůrala) nás strašně drží. A po nepovedeném úvodu jsme si začali uvědomovat, co máme hrát. Hledali jsme se na ledě. Po příchodech nových hráčů se sestava míchala. Teď má hra řád. Už se blíží k té, jakou bychom chtěli předvádět. Pomáhá, když jsou lajny pohromadě, víme o sobě.

Vytvořili jste si slušný odstup od barážových míst. Uklidňuje vás?
Děláme věci, které bychom si předtím nedovolili. Ale zase to nemůže být moc uvolněné. Musíme se řídit pravidly. Každý má v hlavě loňský rok a úvod letošní sezony. Během čtyř kol můžeme být zase dvanáctí. Snad už nic nepodceníme.

V útoku s Čajánkem jste hodně jezdil. Teď si často hledáte parketu před brankou. Sedí vám to?
Hráči, se kterými nastupuji, jsou na tvoření a pak chybí někdo na práci před bránou. Hrával jsem to dříve, nemám s tím problémy.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze