ČESKO - FINSKO 3:2

0:1, 0:1, 2:0,
Finále
70:38
Paterův útok přečíslil finskou obranu a Moravec pod padajícím Nurminenem vstřelil ZLATÝ GÓL. Český tým vyhrál potřetí za sebou světový šampionát, což se dosud podařilo jen Kanadě a bývalému SSSR.
69:03
Dopita pálil od modré, Nurminena příliš neohrozil.
67:00
Hra se vyrovnala a oba týmy jsou o něco opatrnější při zakládání útoku.
65:25
Reichlův útok mohl jít na dva obránce, ale celá akce byla zbržděna.
64:19
Čajánek je opět na ledě český tým se celkem v pohodě ubránil.
63:18
Začátek oslabení jde dobře, čeští hráči třikrát vyhodili kotouč a jednou Finové zahráli zakázané uvolnění.
62:19
Čajánek zalehl při závaru před Hniličkou puk a je vyloučen za zdržování hry.
61:35
Úvodní chvíle se hrají před Hniličkou, Češi se jen těžce dostávají do útoku.
60:01
Aktuální fotografie.
Organizátoři zveřejnili All Star MS: Hnilička - Nummelin, Johnsson - S. Kapanen, Reichel, Ručinský.
B-tým: Nurminen - Kubina, S. Salo - Ujčík, Ylonen, Parssinen.
60:00
Skončila základní část a po přestávce začne dvacetiminutové prodloužení. Kdo dá gól, vyhraje. Pokud nepadne, rozhodnou samostatné nájezdy.
59:35
Závěr patří Finům a Hnilička se opět blýskl při střele Virty.
58:59
Ylonenova střela jen těsně minula tyčku.
57:30
Teď je horko před Hniličkou, Finové opět hrají aktivně a sanží se rozhdnout ještě před případným prodloužením.
56:30
Ylonen byl úplně sám před Hniličkou, který se stačil včas přesunout a zlikvidoval největší finskou šanci ve třetí třetině.
56:17
Dopita a Dvořák se přetlačovali na brankovišti, puk však nedokázali umístit do branky. Finové jsou pasivní a bezradní, český tým se toho snaží využít.
55:51
Laaksonen se ocitl v obrovské šanci a Hnilička jeho střelu jen se štěstím vytěsnil mimo.
54:05
Ujčík nastřelil puk, Dopita jej tečoval mimo a Nurminen si jej lapačkou hodil na záda, odkud se odkutálel za brankovou čáru - 2:2
53:19
Vhazuje se opět ve finském obraném pásmu a pomalu začíná nápor českého týmu.
52:00
Hnilička vykryl nebezpečnou střelu S. Kapanena z levé strany.
49:06
Obrovskou šanci měl Ujčík, nedokázal však přehodit Nurminena. Vzápětí jel sám na Hniličku Lind.
47:24
Po Dvořákově střele rozehrál Nurminen puk na Ručinského, ten už ovšem od zadního mantinelu nestihl přihrát před prázdnou branku.
46:38
Hnilička s přehledem kryl Ruutuovu šanci.
45:24
Reichel jel sám na brankáře a tísněn dokázal vystřelit, gólman vytlačil puk špičkou brusle.
45:00
Trenér Augusta stahuje hru na tři pětky.
44:31
Patera přihrál od zadního mantinelu Procházkovi a ten našel skulinku mezi betonem a rukavicí finského brankáře - 1:2
42:48
Kubina je opět na ledě, český tým se může v pěti hráčích zase pokusit o snížení stavu.
40:48
Kubina se zapomněl v útoku a když chtěl napravit svoje zaváhání, musel faulovat.