Hraje se 3. třetina
60:00
Konec zápasu
59:08
SPARTA - PLZEŇ 4:1 Petr Bříza neudržel čisté konto. Střelu Dobroně stačil sparťanský brankář ještě vyrazit, ale proti dorážce Voláka už zasáhnout nemohl.
58:52
Voskár se zleva prokličkoval před Břízu, ten jeho ránu efektně chytil do lapačky.
57:12
SPARTA - PLZEŇ 4:0 Broš výborně za plzeňskou brankou připravil puk najíždějícímu Brandovi, který propálil Bartu. Druhá asistence: Nedvěd.
54:08
SPARTA - PLZEŇ 3:0 Po několika nezáživných minutách se nečekaně k puku dostal Branda a svůj únik zakončil přesnou střelou z prostoru mezi kruhy.
52:01
Na dnešní zápas si našlo cestu více diváků než na první utkání se Zlínem. V T-Mobile Areně jich je přes 3500.
51:14
Přesilovka Plzně skončila, skóre se nemění. Největší šancí hostů bylo Břízovo předešlé zaváhání.
51:03
Petr Bříza si málem dal vlastní gól. Ve snaze odehrát puk hokejkou si ho málem srazil do branky, ale na poslední chvíli betonem zachránil Spartu od inkasování.
49:14
Plzeň bude mít šancí snížit. Havelka hákoval ve vlastním obranném pásmu Dobroně a jde na trestnou lavici.
48:48
SPARTA - PLZEŇ 2:0 Róbert Tomík ujel po levé straně a z kruhu prostřelil Libora Bartu. Asistoval Martin Špaňhel.
47:08
Sparta je o poznání aktivnější než v druhé třetině. Teď Plzni zatopil Leškův útok, aktivní při střelbě byl hlavně Tomík.
45:32
Straka jel sám na Břízu, ale jemu bekhendový blafák nevyšel tak jako v první třetině Zelenkovi. Sparťanský brankář jeho pokus zlikvidoval.
43:46
Sparta byla nebezpečná jen v úvodu přesilovky, kdy byla na ledě Brošova formace. Plzeň je kompletní.
41:46
Matějovský ve středním pásmu sestřelil Nedvěda a rozhodčí ho vyloučil za faul loktem.
40:02
Sparťan Kratěna je v nemocnici, poraněným místem je dolní čelist.
40:01
Začala 3. třetina
Druhá třetina nabídla pohlednější hokej. Na ledě dominovala Plzeň, Sparta se téměř nedostávala do útočného pásma. Převahu Plzně potvrzují i zákroky brankářů: Bříza 18 a Barta 9. Domácí však hrají bez zraněného Kratěny. Ve druhé dvacetiminutovce nebyl nikdo vyloučen!
40:00
Konec 2. třetiny
38:28
Richter obětavým pádem zachránil před Matějovským, kterému při přečíslení přihrával Krátoška.
37:27
Po delší době zahrozila také Sparta. Žemlička hledal křížnou přihrávkou Zelenku, ten ale puk nezpracoval.
36:14
Do velké šance se dostával Duda, ale než si zpracoval puk, vypíchl mu ho Srdínko.
35:19
Hosté stupňují tlak, po sérii šancí střílel z otočky Andrašovský, Bříza vyrazil. Skupinka plzeňských fanoušků si hlasitě žádá gól.
34:16
Plzeň byla velmi blízko vyrovnání. Král se zprava natlačil před branku a pod podajícím Břízou zasouval puk, ten ale nakonec projel těsně vedle.
32:06
Po pěkné spolupráci druhého plzeňského útoku střílel z prostoru mezi kruhy Duda, ale trefil jen připraveného Břízu.
31:27
Domácí mají stále problémy s plzeňskými útoky a museli již po několikáté vyhodit na zakázané uvolnění.
30:40
Oba týmy přestaly bránit střední pásmo a hraje se tak daleko rychleji a šance se rodí na obou stranách. Největší šanci posledních dvou minut měl Leška, který usměrnil střílenou Žemličkovu přihrávku. Puk se zastavil pod Bartovými betony.
27:45
Podobná situace i na druhé straně. Gólman Bříza se stačil přesunout k pravé tyčce a vyrazil střelu Dvořáka, jemuž přihrával Straka po přečíslení dva na jednoho.
27:08
Vynikající zákrok Libora Barty! Tři sparťané šli sami na osamoceného obránce Plzně a ke střele z dobré pozice se dostal Leška. Jeho ránu do horního růžku branky zastavil plzeňský brankář ukázkovým semaforem.