22. října 2002

Utkání komentuje Jan Fryš

PARDUBICE - HAVÍŘOV 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) Konec utkání
60:00
Konec utkání. Pardubice po celý zápas vedly a v poslední třetině nepřipustily vyrovnání, namísto toho od debaklu uchránil hosty jen výtečný brankář Mařík. O tom svědčí i poměr střel 13:6 v poslední třetině, celkově pak 47:20 pro Pardubice.
59:22
Havířov bude dohrávat v oslabení, vyloučen je za držení obránce Dobrovolný.
58:32
Po dlouhé době musel zasahovat Barek a měl problémy. Míka vystřelil neočekávaně z úhlu, domácí gólman ale puk nakonec skryl.
56:39
Ofociálně oznámených 5 412 diváků sleduje konstatní tlak domácího týmu. Obrovskou šanci zvýšit měl Lubina, který dorážel téměř do prázdné branky vyražený puk po střele Rolínka. Mařík ale výtečným skluzem zabránil na poslední chvíli gólu, Lubina se nad spálenou šancí hodně vztekal.
54:08
Domácí gólman Barek už nemusel zasahovat přes osm minut, utkání se mění v pardubickou exhibici. Mařík likviduje jednu střelu za druhou, naposled ale Lubina šel spolu s Pištekem na bránícího Procházku, místo nahrávky ale volil sólo, ktreré si havířovský hokejista zkušeně ohlídal.
51:38
Drtivý nápor Pardubic pokračuje, havířovská obrana je nyní velmi propustná a nechává vyniknout výtečného maříka, jenž musí likvidovat jednu akci domácích za druhou. Chytil střely Petra Sýkory, Mudrocha i pokus po průniku Pištěka.
49:32
Pardubičtí hokejisté ovládají ledovou plochu, stále kontrolují puk a derou se do šancí. Agilní jsou zejména mladí hráči, Kolář se protáhl podél levého mantinelu a tvrdě pálil, na druhé straně podobnou akci předvedl Rolínek. Mařík byl ale připraven.
47:23
Pardubice zvyšují na 4:2. Petr Sýkora dostal puk po přihrávkách Divíška a Pospíšila a z pravého kruhu prostřelil Maříka golfovým úderem.
45:27
Konec přesilovky. Domácí ji nezužitkovasli, přestože celou dobu Havířov svírali v pásmu a několikrtá nebezpůečně vystřelili. Nejvíc zaujal signál Divíška a Petra Sýkory, jenž po přihrávce napříč celou třetinou střílel z voleje doprostřed branky. Tam ale stál připravený Mařík.
43:27
Vratislav Čech je podruhé za tři a půl minuty vyloučen, tentokrát za podražení Lubiny.
42:15
Hraje se znovu 5 na 5, domácí krátkou přesilovku nevyužili.
41:57
Kudrna je zpět na ledě, Pardubice budou hrát krátkou přesilovku.
40:51
Havířov dává 2. gól. Outsider snižuje znovu díky Bednaříkovi na rozdíl jediné branky. Ač tísněn jedním z obránců, dokázal útočník vystřelit od levé tyčky mezi Barkovy betony.
40:15
Početní výhoda Havířova je u konce, Vratislav Čech je totiž vyloučen za nedovolené bránění. Pokračuje se 4 na 4.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
Poměr střel ve 2. třetině: 13:7 pro Pardubice.
40:00
Konec 2. třetiny. Zjistilo se, že na soupisce byl omylem uveden brankář Mařík s číslem druhého gólmana Čecha a naopak. Od začátku utkání chytá ve skutečnosti Michal Mařík. Zapisovatel před utkáním naprosto nesmyslně pomíchal soupisku, za chyby v původně uvedené zahajovací sestavě se omlouváme, vše je již v pořádku.
39:57
Vyloučen je Kudrna, Havířov začne 3. třetinu přesilovkou.
38:17
Hra se po chvíli opět zrychlila, asi největší havířovskou šanci v utkání spálil Vymazal, jenž střílel sám před Barkem po přihrávce Micky těsně nad.
35:53
Pardubice začaly od třetího gólu kontrolovat zápas, v posledních minutách se ale hraje spíš ve středním pásmu. Rolínek otestoval golmana hostů bombou od modré, na druhé straně předtím zasahoval po ojedinělé akci havířova Barek proti střele expardubického Martina Filipa.
32:23
Hosté jsou v plném počtu, Pardubičtí nezužitkovali přesilovku ani přes trvalý zámek a ukázkovou kombinaci. Lubina střílel hned dvakrát, pokoušeli se i další hráči, ale puk do havířovské branky nedopravili.
30:23
Pardubice budou mít přesilovku, Křesťan odchází za krosček na 2 minuty.
27:49
Pardubice zvyšují na 3:1. Po střele Michala Sýkory od modré čáry dorážel do sítě mladík Kolář.
26:10
Pardubický centr neuspěl, pokoušel se o forhendový blafák, ten ale gólman Havířova vystihl.
26:10
Pardubice budou mít šanci zvýšit v trestném střílení, Rolínek šel sám na hostujícího gólmana a byl zezadu faulován. Na nájezd se chystá Blažek.
25:19
Domácí přesilovku nevyužili, Sršeň je na ledě.
23:19
Sršeň je vyloučen za zdržování hry, Pardubice hrají přesilovku.
21:27
Havířov snižuje, stav 2:1. Po hrubé chybě obránce Čáslavy se od brejku dostal Sršeň s Filipen a jejich akci zakončil Bednařík.