15. listopadu 2002

Utkání komentuje Jan Fryš

PARDUBICE - VÍTKOVICE 3:2 (1:0, 1:0, 1:2). Konec zápasu
60:00
Konec utkání. Na vyrovnání měli hosté už příliš málo času, Pardubice vyhrály pošesté za sebou a upevnily vedoucí postavení v tabulce. Střely na branku v poslední třetině: Pardubice 11, Vítkovice 13.
59:42
Vítkovice snižují, 3:2.. Těsně před vypršením vzájemných trestů využili hosté power play, když se Černošek trefil od modré.
57:44
Současně jsou vyloučeni Rolínek za hrubost a Burger za vysokou hůl. Vítkovičtí ve stejném čase odvolali brankáře a hrají power play. Vhazuje se před gólmanem Svoobdou.
56:02
Pardubice vedou 3:1.. Po nenápadné akci Blažka s Lubinou přihrál Blažek volnému Rolínkovi, který bekhendovým blafákem překonal Trvaje.
53:39
Vítkovice snižují, 2:1.Hosté se dostali do přečíslení, když si Kaděra obhodil domácího obránce Mudrocha a přihrál volnému Burgrovi. Ten trefil levý horní růžek Svobodovy branky.
51:43
Vítkovice stupňují tlak, Moravec měl dvě možnosti snížit. nejprve vyslal na Svobodu ze střední vzdálenosti nebezpečnou střelu, ale pardubický gólman ji vyrazil. následně tečoval Tesaříkovu střelu, ale puk proletěl těsně nad pardubickou brankou.
49:14
Domácí jsou v plném počtu, Vítkovičtí ovšem v odechovém čase vymysleli nebezpečný signál, který provedli hned v úvodu přesilovky. Moravec přihrál napříč útočným pásmem na nečekaně najíždějícho Burgra. Úmysl soupeře ale výtečně vystihl brankář voboda, který se bleskově stačil přesunou ke druhé tyčce a na poslední chvíli Burgrovu střelu vyrazil.
47:14
Vítkovičtí budou mít možnost snížit v přesilovce, Michal Sýkora je vyloučen na dvě minuty za sekání. Hosté si berou oddechový čas.
45:23
Snahu hostů o snížení táhne jejich první formace. Burger dostal přihrávku od Jurečky a pěkně vystřelil zápěstím, jeho pokus ale chytil Svoboda do lapačky.
43:22
I Pardubičtí přidali na aktivitě, domácí Janecký objížděl branku a z otočky střílel do Travjova betonu. Následnou dorážku namířil Divíšek vedle branky.
41:51
Vítkovice hrají ve třetí třetině o poznání lépe než v prvních dvou. Dobře bruslí, důrazně napadají a na ledě jsou v těchto chvílích lepším mužstvem. Do šance se protlačil Gron, který nabruslil zprava až před Svobodu. ten ale jeho střelu chytil.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. Ve druhé části prostředního dějství rozpoutali domácí několikrát divoký vír před Trvajovou brankou, jejich pokusy ale často končily vedle nebo je vítkovický gólman pochytal. Několikrá se po ojedinělých útpcích, které však končily přesnými střelami, předvedl i domácí gólman Svoboda. Střely na branku ve 2. třetině: Pardubice 12, Vítkovice 9.
39:36
Další pěkná akce domácích, obránce Novotný další golfovou ranou nadělal problémy jinak skvělému Trvajovi.
37:33
Na tyčky vedou domácí 2:1. Pardubický nápor pokračuje, hosté se nedostávají s pukem dál, než do středního pásma. Petr Sýkora trefil krásnou golfovou střelou z pravého kruhu tyč.
35:43
Hala bouří, na ledě je v této chvíli jen jedno mužstvo. Mikeska s Kudrnou vyslali dohromady na vítkovickou branku přes pět střel těsně za sebou, Trvaj ale chytá skvěle a všem pokusům odolal.
35:12
Pardubice dvakrát zamkly hosty v pásmu, nejprve Petr Sýkora střílel zblízka a dostal se i k dorážce, ale travj jeho pokusy vykryl.
33:27
Po delší době měli šanci hosté: Irgl ujel podél levého mantinelu bránícímu Novotnému a z kruhu vystrašil gólmana Svobodu.
33:01
Kapitán Janecký je po gólu při chuti, tentokrát vystřelil z rohu a jeden z vítkovických beků málem nechtěně srazil puk za Trvajova záda.
31:49
Pardubice vedou 2:0.I u zrodu druhé gólové akce byl obránce Duben, který přiťuknul puk Mikeskovi. Ten objel Trvajovu branku a přihrál puk napříč brankovištěm volnému Janeckému, jenž jej v pohodě dopravil pod horní tyčku poloprázdné branky.
30:20
V polovině utkání jsou k vidění namísto šancí tvrdé zákroky. Po jednom z nich dlouho zvedal z ledu domácí Blažek, který je nyní ošetřován na střídačce.
28:05
Duben je zpátky na ledě, po delší době jsou oba týmy kompletní. Vítkovice měly v krátké přesilovce dvě šance, nejdřív Burger pálil od levého matinelu do Svobodovy lapačky a po něm Tesařík najel do pásma, ze střední vzdálenosti ale trefil jen dobře postaveného Svobodu.
27:19
Zátopek se vrátil z trestné lavice, Vítkovice mají 46 vteřin výhodu pět na čtyři. Při hře čtyř proti čtyřem se diváci nudili, neustále se bojovalo jen o střední pásmo.
26:05
Konec pardubické přesilovky, předčasně se o něj "zasloužil" Duben, který odchází na trestnou lavici za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.
25:19
Druhá přesilovka se domácím už tolik nepovedla, i když od modré stříleli Michal Sýkora a Mudroch. Za sekání je ale vyloučen Zátopek, takže početní výhoda domácích se může protáhnout o další dvě minuty.
23:19
Za naražení Mikesky zezadu na mantinel odchází na dvě plus deset minut útočník Moravec. pardubice mají další dvouminutovou přesilovku.
22:24
Konec přesilovky, pardubičtí hráči ji nevyužili, i když byli mnohem nebezpečnější než jejich soupeř v početní výhodě v první třetině. Z dvouminutového tlaku se do největší šance dostal pospíšil a po něm Petr Sýkora, oba ale z ideální pozice mezi kruhy stříleli mimo.
20:24
První přesilovka domácích, dvě minuty si za podražení odsedí vítkovický obránce Philipp.