22. listopadu 2002

Utkání komentuje Michael Havlen

LIBEREC - TŘINEC 1:7 (1:2, 0:4, 0:1). Konečný výsledek
60:00
Zápas je u konce. O vysoké výhře hostů rozhodla především nedůslednost domácích obránců. Přes veškerou snahu nedokázali liberečtí s Třincem držet krok a soupeř se jim neustále gólově vzdaloval.
57:35
Od modré napřáhl Pletka, Falta kotouč sice jen vyrazil, ale s pomocí obránce jej nakonec dostal pod kontrolu. Zápas ztratil tempo, dohrává se jen z povinnosti. Na nějaký zvrat z liberecké strany je už příliš pozdě.
53:57
Před třineckou branku se dostal obránce Moravec, ale bekhendem mířil vysoko nad Horčičkovu klec. Od 49. min. naskočil do hry i liberecký junior Šmíd.
52:36
Za krosček byl vyloučen třinecký Polončič.
52:14
Po rychlé akci Třince střílel zblízka Martynek do pravé tyče.
47:03
Tvrdou ránu vyslal na Horčičku Kašpařík a po jeho ráně zazvonila tyč třinecké branky. Utkání přihlíží 3823 diváků, což je přibližně o 1500 méně než v minulých zápasech. Polsední špatné výsledky libereckých tedy mají svou očekávanou odezvu i v ochozech.
42:38
Za hákování Ivana byl vyloučen domácí Vála, ale Ivan svůj pád hodně přifilmoval a dostal dvouminutový trest za nesportovní chování.
41:16
Třinec využívá přesilovku. Janků nahodil kotouč od modré, kotouč proletěl skrz houštinu těl a zapadl za záda dezorientovaného Falty.
40:39
Za hákování byl vyloučen domácí Kropáč. Hosté hrají přesilovku.
40:01
Byla zahájena poslední třetina. O současném stavu rozhodly především hrubky domácích v obraně.
40:00
Skončila druhá třetina. Hosté v prostřední části zasadili Liberci čtyři gólové údery a odskočili na pětibrankový rozdíl. Tento stav je pro stále aktivní domácí velice krutý a neodpovídá úplně průběhu hry.
39:20
Třinec zvyšuje na 6:1. Po levém křídle unikl Král. Nejprve střílel pouze do boční sítě, ale puk dojel a od zadního mantinelu hledal před brankou přihrávkou některého ze spoluhráčů. Kotouč však nešťastně zasáhl brusle Moravce a od něj se nečekaně odrazil za záda nešťastného Falty.
36:02
Třinec získává čtyřbrankové vedení. Domácí vyrobili ve středním pásmu další hrubou chybu. Puku se zmocnil Marek a jeho bomba propadla Faltovi mezi betony. Puk sice ještě nepřekročil brankovou čáru, ale dojíždějící Pavelek, ač tísněn obráncem, jej v pádu dorazil.
35:09
Jiří Kudrna ideálně předložil do prostoru mezi kruhy puk Novákovi, ale ten vysoko přestřelil.
32:20
Liberec svou přesilovku nevyužil, ale přesto měl hned po jejím skončení blízko ke vstřelení branky. Hájek ale zblízka zasáhl pouze připraveného Horčičku.
30:03
Liberec hraje přesilovku. Za faul kolenem byl potrestán Martynek.
28:19
Hosté vedou 4:1. Po chybě domácího obránce Vály na červené čáře se do přečíslení dostali dva třinečtí útočníci. Střelu Martynka ještě stačil Falta vyrazit, ale na dorážku Polončiče už byl krátký.
25:10
Domácímu střelci Kropáčovi vypršel desetiminutový trest a hned po návratu na led se prezentoval prudkou ranou z pravého kruhu. Kotouči mířícímu pod břevno ovšem vystavila stop Horčičkova lapačka.
22:36
Liberečtí mají možnost snížit v početní převaze. Za nebezpečnou hru vysokou holí odjíždí na trestnou lavici Marek.
22:21
Třinec zvyšuje na 3:1. Hosté vyhráli buly, tvrdě vystřelil obránce Houdek a třinecký kapitán Král jeho ránu tečoval k pravé tyčce.
21:55
Po chybě domácí obrany najížděl na Faltu osamocený Ivan, ale Falta jeho pokus vyrazil.
20:53
Po přihrávce Rozsívala pálil zblízka Kašpařík, ale zasáhl pouze Horčičkův levý beton.
20:01
20:00
Skončila první třetina. Po dvou rychlých gólech Třince domácí nesložili zbraně a ze svého tlaku vytěžili 3 minuty před závěrem první části snížení na současný stav 1:2.
17:04
Liberec snižuje na 1:2. Tlak domácích nese své gólové ovoce. Obránce Krstev objel třineckou branku a švihem poslal puk ke vzdálenější tyčce.
14:11
Domácí hrají přesilovku. Za držení byl vyloučen třinecký obránce Jančařík.
13:28
Hraje se stále převážně před třineckou brankou. Nebezpečně pálila od modré nová posila domácích Kašpařík a hostující brankář jeho přízemní ránu jen s obtížemi vyrazil.
11:59
Hraje se tři na čtyři. Libor Procházka zahákoval unikajícího Nováka, který se po pravé straně dostával do brejku, a byl potrestán dvěma minutami.
11:18
Domácí nabídli hostům 50 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, protože za faul zezadu byl vyloučen Kropáč, který navíc dostává desetiminutový osobní trest.