13. prosince 2002

Utkání komentuje Michael Langr

SLAVIA - PARDUBICE 5:3 (1:2, 0:0, 4:1). Konec utkání
60:00
Zápas končí. 3565 diváků sledovalo určitě nejlepší zápas domácích v sezoně. Utkání skončilo po odpískání hromadnou bitkou v rohu kluziště, kde se do sebe pustilo asi osm hráčů z obou celků. Aktivně si ve vzájemném souboji počínali především Čáslava s Fadrným. Hráči z obou týmů si však po skončení šarvátky podali ruce. V souboji prvních dvou týmů tabulky tedy zvítězil pražský celek díky výborné produktivitě v poslední části.
59:01
Pardubičtí se pokusili dostat do pásma, ale domácí výborně brání svůj nečekaný dvoubrankový náskok. Diváci vstávají a aplaudují.
57:50
Slavia dokonale obrátila vývoj utkání a zvyšuje na 5:3. Šaffer na modré přihrál zadovkou najíždějícímu Dlouhému a ten, i když se s pukem dostal až k mantinelu, dokázal Svobodu prostřelit. Byla to asi první slabší chvilka jinak výborného pardubického gólmana.
55:48
Slavia otáčí skóre ve svůj prospěch a vede 4:3. Kadlec si zajel až do rohu kluziště a ideálně nahrál Supovi. Ten se z otočky trefil bekhendem mezi Svobodovy betony.
55:42
Slavia je nyní výrazně aktivnější. Hruška se ocitl zcela sám před Svobodou, ale ten jeho gólové choutky překazil.
53:42
Nabuzená Slavia má další šance. Duda předvedl svou klasickou akci, kdy si zajížděl za bránu, ale nečekaně přihrál puk zpět k bližší tyči, kde číhal Krátoška. Ten ale mířil těsně vedle.
52:22
Je vyrovnáno, 3:3. Adam Šaffer se dostal do pásma, mezi kruhy vystřelil zápěstím a Svoboda jeho pokus pouze vyrazil k Jarošovi, který postával u levé tyčky a nadvakrát dorazil puk za Svobodova záda.
51:44
Sailer šikovně přihrál zpoza branky o brankovou konstrukci Tomicovi, ale ten zblízka nastřelil jenom Svobodu, který pak puk zalehl.
51:05
Pardubice stále brání a slávisté se nemohou dostat před Svobodu. Zdálky to tedy zkoušejí obránci, naposledy Posmyk trefil Svobodovu lapačku.
49:38
Hosté se stáhli a úzkostlivě brání modrou čáru. Navíc se do úniku dostali P. Sýkora s Pospíšilem, ale reprezentant Kadlec nedovolil Sýkorovi přihrát ani vystřelit.
48:27
Slavia bleskově snižuje na 2:3. Když se nedokázali prosadit útočníci, vzal to do rukou obránce. Pavel Kolařík od modré propálil bezmocného Svobodu, který nejenže neviděl přes klubko hráčů před sebou, ale navíc ztratil hůl. Kolaříkovi přihrával Jaroš.
48:04
Hosté zvyšují na 3:1. P. Sýkora se na útočné modré dostal k puku, vjel do pásma a křížnou přihrávkou našel volného Divíška, který zamířil přesně k pravé tyči.
44:01
Mikeska hned po svém návratu na led po osobním trestu nabídl puk do šance Kudrnovi, ten však neměl čas na kvalitnější koncoku a Málek si s jeho tečí poradil. O kontr se pokusil Duda, když se dostal až před Svobodu. V časové tísni volil bekhendový blafák, který hostující gólman vytěsnil lapačkou.
42:52
První střelu této části vyslal na Málka Pospíšil, ale slávistický brankář si s ní v klidu poradil. Domácí trenér Růžička reagoval na vývoj utkání přeskupením útoků. Místo Dudy nastupuje v první lajně Hruška, Duda se přesunul do druhé formace a Sailer do třetí.
40:00
40:00
Konec druhé části. I přes slabší úvod této třetiny sleduje téměř plná slávistická hala pravděpodobně nejlepší utkání dosavadního průběhu sezony. Málek v prostřední části zasahoval 10x, Svoboda 12x.
38:03
Sailer nejprve pěknou stahovačkou obalamutil Rolínka, ale v útočném pásmu puk ztratil a do protiútoku se dostali hosté. Lubina přihrával Rolínkovi, ale ten z ideální pozice přestřelil.
34:18
Hra se opět zrychluje. Krátoškova formace sevřela hosty v pásmu, ale Svoboda s přispěním svých obránců všechny jejich pokusy povyrážel. Na druhé straně se Divíšek šikovně prosmýkl kolem Kadlece a nadvakrát ohrozil Málka. Ten si s ním ovšem poradil.
32:11
Novotný těžkou bombou vyděsil Málka. Ten jeho střelu vyrazil jen s námahou lapačkou.
32:00
Krátoška se vrací na led. Hraje se v plném počtu.
31:17
Hosté hrají zkrácenou přesilovku.
30:00
Je po přesilovce. Krátoška osekával Blažka tak dlouho, až si toho rozhodčí Minář všiml a a poslal jej na dvě minuty z ledu.
29:17
Mikeska opět oslabuje hosty. Za nedovolené bránění byl vyloučen na 2 minuty a nádavkem dostal ještě 10 minut za nesportovní chování.
28:56
Slavia přesilovku nevyužila. V jejím závěru zachránil hosty rybičkou na modré Pospíšil, který puk odpálil z pásma ven. Slavia opět předvedla hezké akce, Dudova křížná přihrávka ovšem Hrušku nenašla, Novákovu nebezpečnou střelu zblízka zneškodnil Svoboda a Kučerova rána od modré také ke gólovému úspěchu nevedla.
26:56
Kudrna se srazil s Mikeskou ve středním pásmu, čehož pohotově využil Beránek, který si najel před Svobodu, ale jeho střela mířila přesně doprostřed branky. Svoboda si puk nejprve ztlumil na prsou a poté přikryl. Mikeska ovšem, jen co se vyhrabal na nohy, stačil ještě zahákovat jednoho ze slávistů a odjíždí na trestnou lavici. Slavia má možnost srovnat skóre v početní převaze.
25:11
Tempo hry poněkud uvadlo. Obě mužstva pečlivě brání a útočníci se do žádných vážnějších akcí nedostávají.
23:46
Domácí se ubránili. V první minutě přesilové hry se sice Pardubice usadily v útočném pásmu, ale dostaly se jen k jedné střele od modré. V závěru pak znovu od modré střílel obránce Čáslava, ale Málek jeho ránu vyrazil a Rolínek dorážku nezvládl, protože mu kotouč přeskočil čepel hole.
21:46
Pardubice hrají další přesilovku. Za vražení na hrazení byl dvěma minutami potrestán Krátoška.