26. ledna 2003

Utkání komentuje Bohuš Gój

TŘINEC - PLZEŇ 6:3 (2:0, 0:3, 4:0) Konec utkání
60:00
Utkání končí. Třinec odehrál vynikající třetí třetinu, v níž hosty totálně přehrál. Díky tomu odskočil z pásma mužstev bojujících o play off do "klidnějších vod".
59:46
Třinec pojistil výhru gólem do prázdné branky. Král vybojoval puk a přihrál Zadinovi, který se přes polovinu hřiště trefil do odkryté plzeňské branky a zpečetil výhru domácích.
59:22
Oddechový čas si bere třinecký tým.
59:22
Procházka vyhodil puk na zakázané uvolnění, znovu se vhazuje v útočném pásmu Plzně.
58:43
Plzeň odvolala brankáře a hraje power play. Po buly v útočném pásmu hostů je puk v rohu.
58:38
Hosté si vyžádali time-out.
58:17
Třinec zvyšuje na 5:3. Král si za brankou obhodil obránce a nahrál Malinskému, který překonal Bartu.
57:27
Barta chytrým vyjertím znemožnil skórovat blafákem Královi, který šel sám na branku po Pletkově přihrávce.
54:00
Závěrečná třetina se hraje za stálé převahy domácích, kterým ale chybí finální přihrávka či přesné zakončení. Šanci měl Pletka, který ale střílel těsně mimo.
49:13
Třinec otáčí zápas, vede 4:3. Pavelek nahodil puk do skrumáže, odkud jej za Bartova záda dopravil Marek. Rozhodčí se musel přesvědčit, že střelec nestál v brankovišti, videorozhodčí však branku potvrdil.
45:58
Janků nahrával Pavelkovi, od kterého se puk odrazil k Bartovi. ten jej ale kryl. Třinecký tlak pokračuje, těsně vedle střílel zdálky i Meluzín a zblízka Polončič.
43:51
Konec přesilovky, kterou Třinec sehrál solidně. Barta ale zlikvidoval jak šanci Pletky, který střílel zblízka po Králově chytré přihrávce, tak i pokus Zadiny, jehož znovu našel "navigátor" Král.
41:51
Domácí budou hrát přesilovku, vyloučen je znovu obránce Kubeš.
41:06
Třinec vyrovnává, 3:3.Po zaváhání hostující obrany získal puk Martynek a přiťukl jej Meluzínovi, který vystřelil vedle. Odražený puk od zadního mantinelu však za záda dezorientovaného Barty dorazil Polončič.
40:01
40:00
Konec 2. třetiny. Převaha domácích v první polovině gól nepřinesla, anopak Plzeň dokázala využít chyb domácích beků a následně i přesilovku. Hosté zvýšili důraz v útočném pásmu a obrana domácích je v závěru nestačila krýt. Střely na branku ve 2. třetině 15:15. Zápas sleduje slušně zaplněný stadion, 4451 diváků.
38:15
Plzeň vede 3:2. Lakosil nejprve odolal velkému tlaku Plzně, šance měli Řezníček a Straka. Těsně po skončení přesilovky ale nahrál Procházka před branku Mazancovi, na jehož střelu už gólman nedosáhl.
36:12
Plzeň zlepšila pohyb a její přímočaré útoky dělají domácím problémy. Hosté budou navíc hrát přesilovku: Malinský si pomohl faulem, je vyloučen za vysokou hůl. Současně se do sebe zaklesli Polončič a Dvořák a oba jsou rovněž vyloučeni.
34:00
Je vyrovnáno, 2:2. I Plzeň využívá přesilovku. Straka dostal ideální přihrávku mezi kruhy od Dvořáka a bleskově poslal puk nad ramenem Lakosila do sítě.
33:40
Další vyloučení, Jančařík odchází na trestnou lavici za držení.
30:42
Plzeň se ubránila, ale už podruhé ji zachránila tyč. Janků těsně před koncem přesilovky nastřelil ze tří metrů břevno Bartovy branky.
29:04
Třinec dvojnásobnou výhodu nevyužil, v přesilovce jen dvakrát střílel Procházka od modré do Barty a Janků tečoval Jančaříkovu střelu, ale plzeňský brankář byl na místě.
28:42
Domácí budou hrát 22 vteřin přesilovku pět na tři. Vyloučen je Matějovský za vysokou hůl.
27:04
Třinecká přesilovka, Švík si pod tlakem pomohl držením.
26:56
Pavelek po přihrávce Marka Bartu nepřekonal ani nadvakrát. Třinec zvyšuje tlak, dobře bruslí a vytváří si šance.
26:00
Marek v dobré pozici netrefil zblízka branku.
25:29
Konec přesilovky Plzně, která v ní vůbec nevystřelila na branku a většinu času strávila ve středním pásmu.