9. března 2003

Utkání komentuje Jiří Punčochář

ZNOJMO - PARDUBICE 3:2 (1:0, 1:2, 1:0).
60:00
Utkání skončilo. Znojmo závěr mazácky zvládlo a pohlídalo si vítězství, šanci měl ještě v posledních vteřinách Pucher. Pardubice se k náporu ani nedostaly.
57:03
Po chybě znojemských hokejistů jel sám na Altrichtera Petr Sýkora. Brankář následnou střelu chytil.
56:22
Znojmo je v plném počtu. Parbubicím se přesilová hra příliš nepovedla, jedinou příležitost měl u pravé tyče číhající Lubina, ale Altrichter byl bezchybný.
54:20
Snopek inkasoval dvě minuty za vražení na hrazení, Pardubice mají v přesilovce šanci vyrovnat.
50:57
Po návratu Procházky hrálo Znojmo několik vteřin přesilovku, dostalo se do pásma a Benák i ke střele, leč skóre se nemění.
50:26
Kupředu vyrazil Křetínský, jehož střelu brankář Svoboda zneškodnil lapačkou.
49:22
Pardubice si dlouho přesilovky neužily, oslabil je Pospíšil, jenž odjel na trestnou lavici kvůli nedovolenému bránění.
48:57
Znojemský Procházka byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
48:31
Melenovský měl po vysunutí Urama velikou šanci, ale ležícího Svobodu nepřehodil. Znojmo po vedoucím gólu tlačí a chce zápas rozhodnout.
45:54
Znojmo vede 3:2. Uram pálil metr za modrou čárou a Svoboda je střelu z dálky nedokázal pokrýt, přestože měl dobrý výhled.
44:56
Znojmo početní výhodu nezvládlo, vůbec se nedokázalo usadit v útočném pásmu, natož ohrozit Svobodu.
42:56
Petr Sýkora byl vyloučen za faul loktem, Znojmu kyne možnost přesilové hry.
42:24
Vzhledem ke stavu utkání začaly oba týmy produkovat opatrný hokej. Nikdo nechce udělat chybu, obrany vytvořily na modrých čarách zdánlivě neprůchodné valy.
40:01
Začala třetí třetina
40:00
Skončila druhá třetina. Hráči Pardubic vstoupili do druhého dějství jako vyměnění a okamžitě otočili skóre. Znojmo se z kruté rány vzpamatovávalo deset minut. Ke konci se začalo na ledě hodně jiskřit, nervozita je patrná na obou mužstvech.
39:28
Nervozita vzrůstá. Zaplněná znojemská aréna si zabouřila, když nebyl potrestán faul na Křetínského, jenž se bezvládně složil na led.
38:39
Na ledě se strhla hromadná bitka a trestná lavice se notně zaplnila. Z pardubického celku si odpočinou Kudrna a Pištěk, na druhé straně Toman se Snopkem; všichni za hrubost.
37:58
Vyrovnáno - 2:2. Uram, jemuž přihrával Křetínský, zezadu objel branku a zasunul puk k pravé tyči.
36:08
Plášek se prosmýkl pardubickou obranou a dostal se před Svobodu, jenž jeho střelu vyrazil.
35:55
Aktivní Petr Sýkora znovu vyzkoušel Altrichterovu pozornost, tentokrát z prostoru mezi kruhy.
33:03
Znojmo početní výhodu nezužitkovalo, usadilo se sice v útočném pásmu, jenomže všechny pokusy stačili zneškodnit obránci nebo soustředěný brankář Svoboda.
31:11
V oslabení ujel pardubický rychlík Petr Sýkora, jeho příležitost zlikvidoval Altrichter.
31:03
Na dvě minuty byl za držení vyloučen Michal Sýkora, Znojmo hraje přesilovku.
28:08
Pardubický Petr Sýkora nastřelil pravou tyč znojemské branky.
25:48
Domácí po delší odmlce zahrozili, Melenovského střelu však Svoboda s přehledem vyrazil.
23:29
Znojmo oslabení ustálo bez inkasovaného gólu, i když hosté si vytvořili několik dobrých možností.
21:29
Dvěma minutami byl potrestán Benák za nedovolené bránění.
20:47
Obrat v utkání: skóre je 1:2. Po využité přesilovce nenechali hokejisté Pardubic soupeře vydechnout a Čáslava po přihrávce Rolínka otočil vývoj střetnutí.
20:22
Pardubice vyrovnaly na 1:1. Blažek krásně projel celým kluzištěm a nekompromisní ránou pod horní tyčku překonal Altrichtera. Asistenci si připsal Kropáč.