9. března 2003

Utkání komentuje Michael Langr

ČESKÉ BUDĚJOVICE - SPARTA 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Zápas odehrán
60:00
Konec utkání. Sparta si závěr pohlídala a vítězí nad aktivnějšími Budějovicemi díky lepší střelecké efektivitě.
59:43
Budějovičtí závěr nezvládli, Jasečko krosčekoval Šimíčka do obličeje a je vyloučen. Sparta si bere oddechový čas.
59:30
Šimíček posunul puk do středního pásma.
59:19
Hudáček je na střídačce, domácí hrají power play.
59:18
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění, Budějovice si berou oddechový čas. Vhazovat se bude před Břízou.
59:00
Budějovice mají minutu na vyrovnání. Zatím se ale nemohou dostat do pásma.
58:14
Míka je na ledě, domácí jsou v pěti.
57:45
Na ledě se přiostřuje, Štraub se osekával s Paroulkem a pak ho krosčekoval do obličeje. Oba hráči jsou vyloučeni na dvě minuty. Paroulek se hecuje se Štraubem ještě na trestné lavici.
56:14
Míka znovu oslabuje domácí tým, zasáhl vysokou holí Richtra a je vyloučen.
54:37
Budějovičtí znovu zkoušeli signál, za nějž byli na Spartě vyloučeni pro hru v šesti. Puk jim ale utekl a rozhodčí přerušil pro zakázané uvolnění.
53:19
Domácí se ubránili, i když měli štěstí. Havelka prošel v úvodu přesilovky obranou a jeho střela se odrazila k volnému Ujčíkovi, kterému ale puk přeskočil čepel. Další šanci už Sparta neměla.
51:19
Sparta bude mít výhodu přesilové hry, Míka přidržel hůl Špaňhelovi a dostal dvě minuty.
50:47
Současně jsou vyloučeni za hrubost Babka a Nedvěd, oba 2+2 za hrubost. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
50:00
Domácí se nadechují k možnému náporu, trenér Pouzar na střídačce burcuje: "Nemáme se ne aco šetřit!" Sparťané ale stále výborně brání prostor před brankou. Budějovičtí střílí jen zdálky nebo z úhlu.
48:30
Leška našel přihrávkou z rohu Bělohlava, který zblízka bekhendem přestřelil.
46:30
Od neuznaného gólu je Sparta aktivnější, ale hraje se většinou ve středním pásmu.
43:14
Sparta dává gól, ale rozhodčí ho neuznal. Budějovice měly teď velké štěstí: Leška u pravé tyčky poslal puk od sítě, ale o půl vteřiny dřív Hudáček ve skluzu posunul branku. Rozhodčí proto po konzultaci s videorozhodčím rozpažil - gól neplatí.
42:34
Sparta dává gól, 1:2. Poměr střel na branku je 27:18 pro domácí, ale Sparta jim dává lekci v produktivitě. Broš zablokoval hráče na buly a přihrál před branku Tomajkovi. Tomu puk odpálil hokejkou Hudáček, ale jen k volnému Kratěnovi, který ho poslal do sítě.
41:24
Budějovičtí stále aktivně napadají a vytvářejí si tlak, hosté je ale zatím do šancí nepouštějí.
40:01
40:00
Konec 2. třetiny. Budějovičtí byli stále aktivní, sice nevyužili přesilovku 5 na 3, ale díky Šimánkově důrazu před brankou později vyrovnali.
39:40
Jasečko střílel do závaru před branku, Bříza puk vyrazil, ale Procházka se už k dorážce nedostal.
38:24
Bříza teď neviděl, ale reflexivně zlikvidoval betonem střelu po ledě.
35:48
Nabuzení domácí teď střílejí ze všech pozic. Za nohou obránce skryl puk Rob a pálil do betonu Břízy.
34:15
Budějovice vyrovanávají, 1:1. Turek nahodil puk před branku, kde byli dva nehlídaní hráči. Šimánek vystřelil, Bříza puk vyrazil a nestačil ho pokrýt vyrážečkou, takže ho Šimánek došťouchal za brankovou čáru.
32:59
Velká šance domácích: Rob krásně přihrál Štraubovi, který sám před Břízou střílel z první. Sparťanský gólman ale výborně zareagoval betonem.
31:47
První útok Budějovic vyvinul drtivý tlak, třikrát střílel na Břízu, ten ale ustál i poslední ránu, která mířila do masky.
31:31
Střelu od modré mohl dorazit Michálek, ale Bříza na poslední chvíli přikryl puk lapačkou.