26.4. 2003

utkání komentuje Ondřej Trunečka

ČESKO - SLOVINSKO 5:2 (3:0, 2:1, 0:1) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasu Češi sice prohráli závěrečnou třetinu, celkově ale zápas bez potíží zvládli. Nejlepšími hráči zápasu jsou Výborný a Rodman.
59:28
Vrbata nebezpečně střílí z pravého kruhu, Glavič vyráží pouze před sebe, ale Vašíček se k dorážce nedostává.
58:21
Český tým se v oslabení ubránil, velkou šanci měl pouze Razingar.
57:02
Roztažený Málek vychytává Razingara, jeho úsílí maří u tyčky betonem.
56:21
Razingar zamotal hlavu obráncům a vynutil si na Hejdovi faul.
55:11
Česko - Slovinsko 5:2 Nadvakrát překonává osamocený Por brankáře Málka. Český gólman sice první střelu do protipohybu betonem vyrazil, na dorážku však neměl šanci.
54:45
Z levé strany ohrožuje slovinskou branku Výborný, ale roztážený Glavič jeho střelu likviduje.
53:59
Unikající Jan přenechává Zajcovi puk na modré, ten ale nastřeluje pouze obránce Richtra.
53:02
Supova rána z těžké pozice končí vedle branky.
52:42
Hejda je po dvou minutách zpátky na ledě, po delší době se hraje pět na pět.
52:30
Další šanci má Hudler, postupuje sám na Glaviče, ale slovinský brankář dobře vyjíždí a střelu příklepem kryje.
52:18
Modré se objevuje sám před Glavičem, ale střelou bez přípravy nepřekonává gólmana Slovinska.
52:06
Bešlagič se vrací z trestné lavice, Slovinci hrají v pěti proti čtyřem.
51:21
Por udělal zmatek v české obraně, ale na jeho přihrávku nedosáhl žádný ze spoluhráčů a Málek zasahovat nemusel.
50:42
Pokračuje série vyloučení. Podražením se tentokrát provinil Hejda. Oba týmy hrají ve čtyřech.
50:14
Začíná přesilovka českého týmu.
50:06
Bešlagič je vyloučen.
50:00
Rozhodčí signalizují vyloučení, Dudu zahákoval Bešlagič. Málek spěchá na střídačku.
49:12
Ani dvojnásobná přesilovka nepřinesla žádnou příležitost Slovinců. Pokračuje jejich klasická přesilovka.
48:30
Před Málkem hraje v dvojnásobném oslabení jediný obránce Modrý.
48:14
Češi se budou bránit ve třech. Kadlec seknul Jana.
48:12
Slovinský trým v přesilovce ožívá, ale do šancí se nedostává.
47:12
Sup trefuje hokejkou Zajce a za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen na dvě minuty.
46:45
O útočnou aktivitu Slovinců se stará pouze první útok. Obě na sebe upozornil Rodman a Razingar.
46:07
Kotrla přihrává zpoza branky, ale před ní není nikdo z jeho spoluhráčů.
45:38
Ani další přihrávka mířící na Vašíčka neprošla, tentokrát byla zblokovaná.
45:13
Na Vrbatovu křížnou přihrávku Vašíček nedosáhl a po zakázaném uvolnění se vhazuje před Málkem. Tempo hry notně opadá...
44:14
Početní výhodu Češi nevyužili, přesilovka končí.
43:43
Blízko gólu byl Sup, kterému při přečíslení přihrával Duda. Sup si ale nedokázal zpracovat puk