2.5. 2003

utkání komentuje Ondřej Trunečka

SLOVENSKO - FINSKO 5:1 (1:1, 0:0, 4:0) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasu Slovenský tým rozhodl o svém vítězství ve třetí třetině, kdy vstřelil čtyři góly. Nejlepšími hráči zápasu jsou Pirnes a Lašák. Arénou zní slovenská hymna!
59:11
Pokračuje sice přesilovka Finů, ale zápas se už pouze dohrává. Takový výsledek finští fanoušci určitě nečekali a opouští stadion.
58:33
Slovensko - Finsko 5:1 Gól opět do prázdné branky, trefuje se Hlinka.
58:02
Nurminen je opět na střídačce, Finové hrají v šesti.
58:02
Radivojevič je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí na dvě plus dvě minuty. Jokinen je také ve stejném čase potrestán, ale pouze dvěma minutami. Finové hrají přesilovku.
57:02
Slovensko - Finsko 4:1 Do prázdné branky střílí čtvrtý gól Šatan. Jeho první střela v brance ještě neskončila, po jeho dorážce už se Slováci mohli radovat.
56:33
Nurminen spěchá na střídačku, Finové hrají v šesti bez brankáře.
56:01
Timonen napřahuje na modré, ale Lašák jeho střelu vídí a jistě ji chytá do lapačky.
54:49
Rintanenovu přihrávku od levého mantinelu tečuje Šatan, ale pozorný Lašák puk u tyčky chytá.
54:41
Přesilovka se Finům opět nepovedla. Příležitost měl pouze Lydman.
53:35
Finové jsou v přesilovce aktivní, ale proti Lydmanovi se vytáhl Lašák a chytil i jeho dorážku.
52:41
Zatímco končí slovenská přesilovka, už se otevírají dvířka u trestné lavice slovenského týmu. Vyloučen je autor gólu Šatan.
50:57
SLovensko - Finsko 3:1 Třetí gól po pěkné akci. Puk putuje po ose Švehla - Stümpel - Šatan, poslední jmenovaný prostřeluje Nurminena. Pokračuje klasická přesilovka.
50:48
Pirnes vypíchl puk a ujíždí sám na Lašáka, slovenský brankář skvělým zákrokem svůj tým drží, ránu vyráží lapačkou.
50:41
Slováci budou hrát minutu a osm vteřin přesilovku pět na tři. S Peltonenem by měl na trestné lavici sedět Niinima, ale dostal navíc ještě osobní trest a zápas pro něj končí.
49:49
Peltonen ve snaze uvolnit na modré cestu Fimonenovi do útočného pásma fauluje. Slovenský tým bude hrát přesilovku.
48:58
Po kombinaci na modré dostává puk v pravém kruhu Stümpel a okamžitě pákí na Nurminena. Finský gólman jeho ránu chytá.
47:59
Šatan zkouší střelecké štěstí v útočném pásmu, puk se odráží na modrou k Bondrovi, jeho rána letí vedle pravé tyčky.
47:30
Rintanen po levé straně spěchá k Laškákově brance, střílí však nepřesně.
46:59
Hokejisté pořadatelské země odehráli přesilovku v útočném pásmu, několikrát se sice dostali před branku, ale z ojedinělých příležitostí Lašáka překonat nedokázali.
44:59
Finové hrají přesilovku po Švehlově vyloučení.
44:35
Bude se vylučovat, Nurminen spěchá na střídačku. Finové hrají v šesti, střílí Selänne.
44:30
Timonen zkouší překvapil u lévé tyčky slovenského brankáře, ale přes dobře položený beton puk za brankovou čáru neprotlačí.
44:20
Peltonen a Selänne ujížděli po levé straně, ale přes slovenské obránce se prosadit nedokázali.
42:56
Slovensko - Finsko 2:1 Nikým neatakovaný Nagy si udělá prostor v pravém kruhu a tvrdou střelou pod horní tyčku otáčí průběh zápasu.
42:26
Bez větších potíží Slováci přežili oslabení a pokračují v plném počtu.
41:02
Lintner zaskakuje za ležícího gólmana Lašáka a nepouští do branky střelu Timonena.