SPARTA - KLADNO

Utkání 2. kola extraligy komentuje Michael Langr

SPARTA - KLADNO 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) Konec zápasu.
60:00
Sparta porazila Kladno 5:2. Výsledek je naprosto zasloužený, Sparta měla šance i na výraznější vítězství. Havlát se blýskl gólem a třemi asistencemi, Marek dal dvě branky.
58:09
Dlouhý fauloval vysokou holí Šimíčka.
56:29
Sparta má nahráno a už se nikam netlačí.Kladenští se snaží útočit, ale na Břízu střílí zatím jen z uctivé vzdálenosti. Především se o to stará dnes nejaktivnější řada Kysela - Pazourek - Jankových.
53:57
Zeman je na ledě. Sparta sehrála tuto výhodu laxně. Snad jen Řezníček před svým vylouččením, poté, co si vyměnil pozici a puk s Brošem, ohrozil Orcta.
53:45
Jsou vyloučeni Kysela za vysokou hůl a Řezníček za krosček. Pokračuje přesilovka Sparty pět na čtyři.
51:57
Zeman sekl pronikajícího Kratěnu a Sparta hraje další přesilovku.
51:03
Kladno snižuje na 2:5. Důraz Pazourkovy řady přinesl snížení. Jankových našel mezi kruhy Pazourka, který prostřelil Břízu. 2. asistence: Kysela.
50:12
Havlát se dočkal gólu, Sparta vede 5:1. Šrek našel kolmou přihrávkou najetého Havláta, který najížděl zleva a ranou k bližší tyči nedal Orctovi šanci. Havlát nasbíral v zápase už čtyři body za gól a tři asistence.
50:00
Hra se po kladenském gólu otevřela. Špilár našel zadovkou Kratěnu, ale ten z kruhu pálil do Orcta. Na druhé straně střílel Jankových, ale ránu ztlumila Hanzlíkova brusle.
47:46
Kladno snižuje na 1:4. Kysela v situaci dva na jednoho vystřelil nad Břízovo rameno. Přihrával Jankových.
47:30
Pěknými individuálními akcemi se blýskli Kratěna a Ton, ale pátý úspěch Sparty nepřidali.
46:11
Do hry se zapojil sparťanský útok Šindel - Vondráček - Hromas.
45:11
Sparta využívá přesilovku a vede 4:0. Havlát se s pukem přes obránce vymanil od pravého mantinelu, křížně před branku nahrál Markovi, pro něhož nebylo problémem skórovat. Druhá asistence: Ton.
44:23
Špilár si obhodil Dlouhého, ale ten jej zahákoval. Následuje další přesilovka Sparty.
43:00
Šimíček si vybruslil zpoza branky a zavěsil puk do levého horního růžku. Ale gól není uznán, protože hra byla už předtím přerušena pro posunutí branky. Diváci neprotestují. V hale je tradiční komorní atmosféra, nejhlučnější je skupinka zhruba 50 kladneských fandů.
41:55
Kladno se tentokrát ubránilo, přestože Sparta téměř celou výhodu odehrála v pásmu. Ale Libor Procházka trefil z kruhu Orctův beton a Havlát netrefil ideálně před brankou prudkou křížnou přihrávku.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Sparta má ještě minutu a 55 vteřin výhodu přesilové hry.
40:00
Skončila 2. třetina. Vedení Sparty je naprosto zasloužené.
39:55
Čech sekl Marka a vyfasoval dvě minuty. Při odchodu na trestnou lavici tak vztekle praštil dvířky, až se zaklepal celý mantinel.
39:21
Kladno se opět neprosadilo a Sparta je plném počtu. V oslabení se mohl do brejku dostat Špilár, ale nedosáhl na dlouhou přihrávku.
38:26
Kladno hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka. Při hře čtyř proti čtyřem se nic zvláštního nestalo, kouč Hadamczik nasadil do hry i obrovitého mladíka Jakeše.
37:21
Pronikajícího Čecha zezadu krosčekoval Mareka síly na ledě se vyrovnávají. Minutu a 5 vteřin se hraje čtyři na čtyři.
36:26
Pronikajícího Špilára hákoval ve středním pásmu Kruliš a SParta hraje další přesilovku.
35:29
Šance Kladna. Štefanka přiťukl puk doleva Hořavovi, ten ujel Liboru Procházkovi, ale pálil už z úhlu a Bříza neměl s pukem problémy.
33:28
Sparta vede 3:0. Havlát ve středním pásmu dal Markovi puk do jízdy, ten se vyhnul obránci a zblízka zasunul puk za Orctova záda.
32.06
Klimt si obhodil Hanzlíka, byl sám před Břízou, ale puk měl na dlouhou hůl a nestačil jej zvednout.
31:35
V oslabení nejprve zahrozil Havlát, ale pak se Kladnu podařilo sparťanské kvarteto uzamknout, ale Dlouhý v největší šanci těsně minul.
29:35
Šrek jde opět na trestnou lavici. Hořava nahrával před branku na Štefanku a tomu Šrek zabránil krosčekem zakončit.
29:01
V přesilovce Kladna měla největší šanci Sparta. Marek ujížděl po pravém křídle v přečíslení dva na jednoho nahrál před branku Tonovi, ale jeho přízemní střelu vyrazil Orct betonem. Současně se Šrekovým návratem na led pálil Gardoň, ale Bříza střelu viděl a bez problémů ji zneškodnil.