TŘINEC - SPARTA

Utkání 18. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - SPARTA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) Zápas odehrán
60:00
Je po zápase. Ze čtyř posledních utkání se Třinci podařilo vytěžit jediný bod, neuspěl ani proti značně oslabené Spartě.
58:46
Sparta dává rychle gól do prázdné branky. Král sice vyhrál buly nad Markem, ale puk se dostal do rohu, kde ho vybojovali hosté. Marek poslal přesný pas přes celé střední pásmo na Kratěnu, který svůj druhý gól v utkání vstřelil do prázdné branky od modré.
58:36
Vhazovat se bude v pásmu Sparty, Třinec odvolal brankáře a hraje power play.
58:35
Třinec si bere oddechový čas.
58:00
Nabuzení domácí se tlačí před Břízu, Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:06
Třinec snižuje, 1:3. Zadina našel před brankou volného Krále, který vyzrál na Břízu parádním blafákem.
53:47
Sparta je v pěti, Třinečtí znovu nedokázali nic vymyslet. Až v závěru střílel Janků těsně vedle pravé tyčky.
52:07
Další vyloučení: Pletka 2 minuty za nesportovní chování, Řzníáček za hákování. Pokračuje přesilovka Třince pět na čtyři.
51:47
Osmý vyloučený hráče Sparty, za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici Hanzlík. Začíná přesilovka Třince.
49:14
Sparta vede už 3:0. Na modré napřáhl Hanzlík, před Vojtkem tečoval puk Bakus a svým premiérovým gólem ve Spartě zvýšil vedení Hadamczikova týmu.
48:02
Domácí přesilovku nevyužili. Sice se usadili v pásmu, ale hosté je dovedně drželi u mantinelů. Ke střele se dostal jen Zadina, navíc mířil vedle.
46:02
Třinec se tlačí do útoku, stále častěji se hráči derou před Břízu. Ten si poradil s ranou Procházky, Ivanova střela mířila vedle. Domácí ale budou hrát přesilovku, za sekání je vyloučen Eiselt.
45:15
Třinci se podařila rychlá akce. Martynek přejel modrou čáru, dostal se až před Břázu a našel zadovkou Ivana, jehož tvrdá střela však mířila jen do prsou sparťanského brankáře.
43:00
Domácí jsou ve třetí třetině aktivnější, Sparta ale úporně brání a zatím nepustila Třinec ani ke střele. Další změny v sestavě: Martynek se posunul do třetí formace k melenovskému a Ivanovi, místo Žabky se v obraně objevil Procházka.
40:01
Před zraky 4600 diváků začala třetí třetina. Domácí trenér míchá sestavou, vedle Krále je místo Martynka jeho "dvorní" křídlo Zadina.
40:00
Konec druhé třetiny. Sparta vede díky povedenému oslabení a přesilovce. Po celou třetinu poctivě bránila střední pásmo, proto čemuž se domácí nedokáží prosadit. První branka domácí srazila, začala jim váznout rozehrávka a neprosadili se proto ani v přesilovce pět na tři.
39:19
Je po přesilovce, hosté se tentokrát neprosadili, protože hráli až příliš profesorsky. Střílel jen Marek v závěru početní převahy, Vojtek puk vyrazil rukavicí.
37:19
Sparta bude mít další přesilovou možnost, Melenovský je vyloučen za krosček.
35:00
Hosté zkušeně hlídají náskok, drží puk a nikam se netlačí. Jen Bartečko se vydal přímočaře k Vojtkovi, třinecký gólman ale neměl s jeho slabou střelou po ledě problémy.
33:46
Sparta využívá přesilovku a vede 2:0. Hosté se sice minutu nemohli dostat do pásma, pak si ale hezky přihráli Výtisk se Šimíčkem. Ten zajel za branku a zadovkou našel volného Kratěnu, který poslal puk po ledě mezi Vojtkovými betony do branky.
32:48
Začíná přesilovka Sparty.
Rozhodčí rozpažil, gól není uznán. Zároveň ale dostal za zdržování hry dvě minuty brankář Vojtek , který podle názoru sudích zřejmě posunul branku.
32:47
Sparta dává gól, ale rozhodčí volají videozáznam. Vojtek se po zmatku v obraně vrhnul za pukem, u kterého byl ale dřív Jantovský, jenž přehodil gólmana a dostal puk do branky. Ta byla zásahem několik hráčů v klinči posunuta, videorozhodčí nyní zkoumá, zda předtím, nebo poté, co puk překročil brankovou čáru.
31:59
Domácí rozjeli rychlou akci, Král lehce přiťukl na Pletku, který pálil bez přípravy, ale Bříza puk chytil stejně jako ránu Houdka po následném vhazování.
30:40
S nahozením Jantovského si Vojtek v pohodě poradil.
30:06
Kratěna se protáhl mezi Houdkem a Jančaříkem, ale po dlouhém pobytu na ledě už neměl síly, puk mu sjel z hole.
29:48
Šimíček je na ledě, Třinec prohospodařil možnost vyrovnat. V závěru přesilovky už domácí Břízu vůbec neohrozili.