6. ledna 2004

Utkání 37. kola extraligy komentuje Aleš Koňařík

VSETÍN - PLZEŇ 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu - Vsetín vítězí 2:0. Plzeň přesilovku ke zdramatizování závěru zápasu nevyužila. Dvě třetiny viděli diváci na Lapači sotva průměrný duel, ale závěrečná třetina byla oboustranně kvalitní. Radovan Biegl se radoval ze čtvrté nuly v sezoně. Roman Málek v plzeňské premiéře prohrál, ale zachytal dobře. Góly padly po chybách v děravé obraně Západočechů. Vsetín zvýšil svůj náskok před Plzní na čtyři body.
58:50
Pavliš a Demel jeli dva na jednoho, ale Pavliš se rozhodl pro střelu a Málek ho vychytal.
57:58
Matějovského střelu od modré likviduje Biegl rozklekem.
57:00
Vsetín se úspěšně brání, navíc se poměr sil na ledě vyrovná. Na dvě minuty je vyloučen plzeňský hráč.
54:43
Sudí po konzultaci vylučují za zákrok na Šaffra vsetínského Marka Dubce na 5 minut a do konce utkání.
54:43
Na ledě zůstává nehnutě ležet plzeňský hráč Šaffer. Po ostrém střetu se drží za obličej. Běží k němu doktoři obou týmů. Vsetínské publikum sportovně tleská.
52:35
Sochorek s Šebestou se po chybičce obrany Plzně dostali před Málka, ale tak dlouho si dávali přednost, až hostující beci odpálili puk do bezpečí.
51:41
Končí zkrácená přesilovka Plzně. Jedinou střelu vyslal Vostřák, ale pro Biegla neznamenala vážné nebezpečí.
50:54
Vsetín vede 2:0. Samostatný nájezd proměnil Sochorek. Do jízdy mu dal puk Šebesta, Sochorek zamíchal pukem, blafák se mu nepovedl, ale puk přepadl přes Málkovu vyrážečku. 2. asistence Polák. Vsetínští využili rychlý protiútok po předchozím platonickém tlaku hostí.
49:41
Síly na ledě se vyrovnávají. Stantien je vyloučen za nedovolené bránění.
48:52
Před zraky sudího Mináře držel Paroulek Demla tak okatě, až si vykoledoval vyloučení.
47:15
Ostrý příklep od modré vyslal Frolo. Málek dobře viděl a puk ztlumil ve výstroji.
46:57
Zápas dostal po první brance grády. První plzeňský útok uzamkl vsetínské v třetině, ale z téměř minutového tlaku nic nevytěžil.
43:05
Málek měl štěstí při střelách Selingra a Stantiena, obě vyrazil ramenem. Vsetínští se snaží střílet pod horní tyčku.
42:02
Vsetínu po první brance narostla křídla. Střílel Šebesta, poté si sjel před branku Demel, ale minul.
40:15
Vsetín vede 1:0. Nejaktivnější vsetínský hráč Pavliš dostal přihrávku do jízdy od Jaškina, najel si na střed a vypálil k levé tyči na Málkovu lapačku. 2. asistence Demel.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Současně se sirénou měl velkou šanci Dubec, který se vracel z trevstné lavice. Převzal přihrávku od Sochorka, vystřelil do protipohybu Málka, ten se ale stačil přesunout.
39:43
Vsetín se ubránil, další šanci Plzeň neměla.
38:10
K nájezdu na Biegla se dostal Josef Straka, položil si gólmana, ale ten jeho pokus o zakončení vykopl špičkou betonu.
37:43
Důraz u mantinelu přehnal Dubec a je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
36:40
Jindřich chyboval a prakticky odevzdal puk před Málkovou brankou Razingarovi. Ten se ale ukvapil a vypálil mimo.
35:58
Oba týmy se předhánějí v nepřesnostech. Hra je silně neurovnaná...
34:16
Po několika odrazech se puk dostal k Razingarovi, ale do jeho rány se položil obránce Dobroň, takže puk k Málkovi neprošel.
33:21
Ani další přesilovka Vsetína nic nepřinesla. Vsetínští se prezentovali velmi čitelnou rozehrávkou a Plzeň bez větších problémů vyhazovala puky.
31:21
Plzeňští se dopustili chybného střídání a jsou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě.
29:41
Vsetínští trenéři udělali první změnu v sestavě. Místo obránce Hrabala nastupuje juniorský reprezentant Němec.
28:35
Hra je rozkouskovaná, neurovnaná. Oba týmy sice bojují, ale často chybují.
26:34
Do šance se po delší době dostal i Vsetín. Selingr v brejku pálil z prostoru mezi kruhy po ledě. Málek puk vyrazil.