10. ledna 2004

Utkání 38. kola extraligy komentuje Jaroslav Martínek

SLAVIA - PARDUBICE 5:4 (1:3, 1:0, 2:1, 1:0) konec zápasu
62:42
Slavia nakonec dotáhla zápas do vítězného konce. Novák se střelou od modrou trefil mezi Svobodovy betony. Asistenci si připisují Kadlec a Beránek. Dramatické utkání od první do poslední minuty. Střetly se dva velice kvalitní týmy a diváci viděli rychlý hokej, plný zvratů, který nakonec skončil šťastněji pro domácí hokejisty.
62:16
Vyloučen je pardubický Kudrna za hákování.
62:13
Na Svobodu najížděl Beránek, ale nepovedl se mu blafák.
61:59
Slavia se ubránila.
61:21
Sup se střetl s Lubinou a potřetí se bude vhazovat před pardubickou brankou.
61:14
Situace se opakuje, Martinec opět donutil Svobodu podržet kotouč.
61:03
Patrik Martinec získal puk, našplápl, najížděl na M. Sýkoru, vypálil, Svoboda chytil, ale slávistický útočník za ním dojel a vynutil si vhazování v pardubickém obranném pásmu.
60:01
Začíná prodloužení.
60:00
Konec třetí třetiny.
59:59
Antoš po levici brankáře Šmída vrazil na hrazení Michala Mikesku a Pardubice budou mít uvodní dvě minuty prodloužení přesilovku.
58:50
Po zakázaném uvolnění vyhrál Antoš buly, slávisté se usadili v útočném pásmu, Krátoška se dostal do střelecké pozice, ale Mikeska jeho ránu zblokoval do ochranné sítě.
58:04
Mladá pardubická lajna dlouho otálela se střídáním, až hlavnímu rozhodčímu došla trpělivost a střídání jim zakázal.
58:00
V době, kdy do konce zbývají dvě minuty mohl rozhnout Kolář, ale nedosáhl na dlouhou přihrávku Mudrocha.
56:44
Slávisté vyrovnávají na 4:4. Novák střílel zprava, Svoboda neudržel kotouč v lapačce a dotírající Antoš ho dotlačil za jeho záda.
55:32
Pardubice se v přesilovce téměř k ničemu nedostaly, za zmínku stojí pouze Pácalova střela od modré.
53:32
Mikeska vystihl Beránkovu rozehrávku, který mu pak dal hokejku pod nohy a hostující útočník ochotně přepadl. Beránek je vyloučen za podražení.
53:10
Slavia se snaží o vyrovnání, ale nedostává se do blízkosti brány a Svobodu ohrožují pouze střelami ze střední vzdálenosti.
50:07
Sup udělal kličku z rohu kluziště a u pravé tyčky se snažil o blafák, který mu nevyšel.
49:45
Slavia snižuje na 3:4. V závěru přesilovky, které se dnes domácím nedaří, přišel na led Kopecký a po Stankově střele od modré, kterou Svoboda vyrazil, se puk dostal Dlouhému pod nohy, který se po chvíli zorientoval a okamžitě ho poslal do pardubické sítě. Další asistenci má Kadlec.
47:41
V okamžiku, kdy se Slavia mohla dostat do rychlého protiútoku zahákoval obránce Kolaříka pardubický Mikeska.
45:56
Pardubice využívají přesilovku a získávají dvoubrankové vedení. Petr Sýkora prostřečlil od modré všechno, co mu stálo v cestě. Asistenci si připisuje Divíšek a Janecký.
45:52
Nejdříve Slavie nic nepředvedla, až na konci přesilovky Kuntoš ztratil puk, do brejku se dostal Průcha, ale nájezd zakončil střelou do připravené lapačky brankáře Šmída. Zároveň je vyloučen slávista Sup za nedovolené bránění.
43:53
Lubina zasáhl na útočné modré Pardubic domácího obránce Graňáka do obličeje a je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí. Poté si u hlavního rozhodčího byl stěžoval Michal Sýkora, ale nepochodil.
43:29
Hruška našel zadovkou u pravého kruhu Beránka, ale jeho střelu brankář Svoboda ztlumil a schoval pod lapačkou.
43:17
Průcha našlápl zprava do pásma, vystčelil, Šmíd jeho ránu vyrazil před sebe, kde dotíral Koukal. Dojíždějící slávistický obránce tak raději vyhodil na zakázané uvolnění.
41:40
Kuntošovu bombu od modré vytěsnil Svoboda ramenem nad branku.
41:02
Po pravém křídle pronikl Sup, snažil se natlačit před Svobodu, ale nepustil ho Zábranský. Poté se ke střele dostal Novák. Zápas sleduje 4083 diváků.