16. ledna 2004

Utkání 40. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - SLAVIA 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Slava prohrála, přestože Třinec výrazně přestřílela. Vojtek zasahoval 37 krát, naproti tomu Hronek patnáctkrát. Domácí získali důležité body, naproti tomu Slavia čeká už šest zápasů na tříbodovou výhru.
59:59
Třinec přidává do opuštěné klece třetí gól - 3:1. Domácí už Slavii při její power-play nepustili ke střele. Naopak Kucharczyk dojel Pavelkovo vyhození a přidal řetí gól.
59:23
Slavia si vzala oddechový čas, vhazuje se po pravé ruce brankáře Vojtka. Hosté hrají power-play.
58:46
Doácí v útočné třetině. Ke střele se dvakrát dostal Král, Hronek jej ale vychytal. Byl to jeho druhý a řetí zákrok ve řetí třetině.
57:18
Třinečtí se výjimečně dostali do pásma, ale při kombinaci si Kucharczyk s Pletkou dávali přednost tak dlouho, až slávisté vyhodili puk do střední třetiny.
55:58
Obrázek na ledě je stále stejný. Slavia vytrvale útočí. Kadlec vyslal nenápadnou střelu, Vojtek, i dyž příliš příliš neviděl, stačil vyrazit. Chytil i ránu Hrušky téměř z nulového úhlu a poradil si s ránou Nováka od modré.
53:25
Další kombinace první slávistické pětky, na jejímž konci byl Hruška. Jeho střelu ale Vojtek chytil. Utkání má parametry play-off. Slavia přidala na maximální obrátky, snaží se vyrovnat, Třinec zuby nehty brání jednobranový náskok.
51:40
Třinec se ubránil. Hosté si ale vytvořili nebezpěčné příležitosti. Vojtek zasahoval proti Kadlecovu nahození, po rychlé kombinaci Beránka s Kadlecem se dostal puk k volnému Hruškovi, ale Vojtek vykryl puk, v závěru zmařil příležitost Nováka, když utěsnil skulinu u pravé tyčky své branky.
49:40
Slavia dále vytváří velký tlak na třinecké hráče. Ti se ale zaměřují především na obranui a na dostřel branky hosty nepouštějí. Teď se ale musejí bránit v oslabení, Pletka je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
45:58
Na slávistech je vidět snaha minimálně vyrovnat. Pokoušejí se o střelbu z každé pozice. Hruška ale mířil nad, při jeho druhé ráně byl Vojtek na místě a poradil si i se střelou Martince z těžkého úhlu.
44:38
Přesilovka se Slavii nevydařila. Většinui času se bojovalo u mantnelů, kde byli Třinečtí důraznější a dařio se jim vyhazovat puky.
42:38
Třinec se bude bránit v oslabení. Vyloučen je Hunkes za nedovolené bránění.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Poprvé je na ledě jako zahajovací formace Králův útok.
40:00
Konec 2. třetiny. Oba týmy hrají rychlý hokej s nasazením. Slávisté častěji střílejí, ale Třinečtí jsou efektivnější. I proto vedou po 40 minutách 2:1.
39:13
Novák pálil dvakrát po sobě. Při první ráně puk těsně minul horní růžek, při druhé se zaskvěl Vojtek skvělým rozklekem a puk do branky nepustil.
37:39
Oba týmy jsou v pěti. Při hře čtyři na čtyři měli velkou šanci domácích. Malinský zatáhl puk do pásma, přihrál k prravé tyči volnému Pletkovi, Hronek puk reflexivně vyrazil zpět k Pletkovi, jenž okamžitě přihrával Melenovskému. Tomu ale v nejnevhodnější chvíli puk přeskočil hokejku.
35:39
Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři. Vyloučeni jsou Tomica za sekání a domácí Žabka za napadení.
34:56
Nepříjemnou střelu od modré vyslal na Vojtka Novák, gólman se štěstím vyrazil, ale Antoše, který se snažil puk dorazit, porazil na led Všetečka a puk skončil pod jejich těly.
33:21
Slavia přesilovku nevyužila, přestože většinu času sehrála v útočném pásmu. Graňákovu bombu od modré Vojtek chytil na hrudi. Pak měl šanci Hruška po křížné přihrávce Kadlece, ale Vojtek skluzem vyrazil. Střela Kukly se zastavila na masce třineckého brankáře.
31:21
Přesilovku si tentokrát zahrají hosté. Vyloučen je Pletka za nedovolené bránění.
31:00
Slavia je kompletní.
30:07
Třinečtí využívají dvojnásobnou přesilovku - 2:1. Malinský našel přihrávkou podél brankoviště volného Janků a při něm stáli doslova všichni svatí. Netrefil prázdnou branku, ale Hronkovu brusli, od níž se puk došoural za brankovou čáru. 2. asistence: Pavelek.
29:00
Třinečtí se nedostali do pásma, ale budou pokračova minutu a 29 vteřin pět na tři. Za hákování je vyloučen Martinec.
28:29
Slavia se bude počtvrté bránit v oslabení. Vyloučen je Kopecký za podražení. Domácí nasazují od druhé čtyři útoky. Do hry naskočili Vítek - Hebar - Robert Procházka.
27:29
Hra má rychlé tempo, útoky se střídají na obou stranách. Do šance se dostal Pavelek, nebezpečně napřáhl dva metry za modrou, Hronek na puk nestačil reagovat, ale měl štěstí, puk ho trefil do ramene.
24:15
Domácí vyrovnávají - 1:1. Melenovský zatáhl puk za Hronkovu branku, zadovkou našel před brankou Janků, jehož slávisté nestačili obsadit a třinecký útočník pohotovou střelou po ledě vyrovnává.
24:10
Třinečtí se pomalu dostávají do tempa. Na Hronka pálili Štefanka a Melenovský. Slávisté obětavě vrhají do střel.
22:22
Domácí hrají na začátku druhé třetiny zakřiknutě, dávají si přednost v rozehrávce. Toho využil Beránek. Sebral puk, vystřelil z pravého křídla, ale tentokrát Vojtek zachránil, ukryl puk v lapačce.
20:29
Slavia vede 1:0 Hosté vytvořili zmatek před třineckou brankou, Hruškovi se puk motal pod nohami, Vojtek po něm skočil, ale puk se odrazil šťastně ke zcela volnému Supovi, který pohodlně do prázdné branky skóroval. Asistence: Kadlec, Beránek.