18. ledna 2004

Utkání 41. kola extraligy komentuje Michael Langr

ZLÍN - PARDUBICE 6:1 (1:0, 2:1, 3:0). Konec zápasu.
60:00
Zlínští fanoušci oslavili výraznou, ale zaslouženou výhru domácích nad vedoucími Pardubicemi. O osudu utkání rozhodl bleskový nástup domácích do třetí třetiny a dvě rychlé branky, po nichž soupeř rezignoval.
59:56
Zlínské vítězství vyšperkoval Barinka - 6:1., který dorazil Jenáčkovu střelu, jež se zastavila na brankové čáře poté, co prošla Svobodovi mezi betony. 2. asistence Miroslav Hlinka.
57:06
Pardubice jsou komplet. Nápor Leškovy formace vyšel tentokrát naprázdno. Balaštík opět nenašel skulinu mezi Svobodovými betony, kam dnes vystřelil již poněkolikáté.
56:03
Zlín je v plném počtu, zahajuje zkrácenou přesilovku.
55:06
Bude se hrát štyři na čtyři. Vyloučen je Pištek za podražení - ještě v signalizované výhodě byl v šanci Hlinka, ale trefil jenom Svobodův beton.
54:03
Sudí Turčan po delší době vylučuje. Dvě minuty za hákování vyfasoval zlínský Martin Čech.
53:32
Zápas se prakticky pouze dohrává, skoro se nepřerušuje. Hosté jakoby již rezignovali.
49:16
Zlínu tato přesilovka vůbec nevyšla, naopak mohl inkasovat, když se do brejku dostal Petr Sýkora, propálit Murína obšem nedokázal.
47:16
Zbytečný faul útočný předvedl pardubický Kudrna, který za Murínovou brankou fauloval vysokou holí Vosátku.
45:49
Přesilovka nebyla využita. Snaha Pardubic byla spíš platonická, k vážnější šanci nevedla.
43:49
Murín zabránil jistému gólu. Pištek nahrával do vyložené pozice Mikeskovi, který pohotově vypálil k tyči, ale Murín se stihl přesunout a puk vykopnul. Mikeska byl ale při zakončení faulován, za vysokou hůl byl vyloučen Záhorovský.
42:59
Zlín zvyšuje na 5:1. Pro extraligového lídra začíná výsledek zavánět debaklem. Po vyhraném buly se v epřehledné situaci nejlépe zorientoval Jenáček a bekhendem poslel puk po ledě ezi Svobodovy betony.
42:44
Kudrna promarnil dobrou příležitost ke zkorigování stavu. Mikeska mu přihrál zpoza branky, Kudrna pálil zblízk hned z první, ale těsně minul.
41:10
Zlín využívá už třetí přesilovku a vede už 4:1. Obránce Hamrlík vypálil od modré, střela se od pravé tyče odrazila za záda bezmocného Svobody. Asistence: Leška (dnes 3. bod) a Veselý.
40:30
Hamrlík je na ledě, Zlín hraje zkrácenou přesilovku.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Zejména v první polovině přinesla druhá část perfektní hokej, pak se ale začalo vylučovat a hra byla rozkouskovaná. Toho využili hosté, kteří se dostali do tempa a v závěru mohli být domácí rádi, že drží dvoubrankové vedení.
39:15
Síly na ledě se vyrovnávají. Za držení je vyloučen Michal Sýkora.
38:30
Zlínští přestali hrát, hosté jsou v drtivém náporu. Zachránil je Murín. Ale domácí se budou se bránit, vyloučen je Hamrlík za držení.
37:45
Blaťák přišel o puk na modré, Divíšek se dostal do brejku, ale jeho blafák skončil mimo.
36:38
Oboustranné vyloučení. Vosátko - hákování x Mikeska - nepsortovní chování.
36:26
Hosté snižují - 1:3. domácí vysunuli forčeking, ujel Průcha, nahrál Blažkovi, který naskočil z trestné lavice a ten skóroval pod padajícím Murínem.
35:48
Při hře čtyři na čtyři se do dobré pozice dostal Barinka, a ač tísněn Zábranským, dokázal dvakrát bekhendem vysřelit na Svobodu. Ten byl ale pozorný.
34:43
Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Ondřej Veselý.
34:11
Hostům ujíždějí nervy. Blažek bezdůvodně krosčekoval Hlinku a Dopita diskutoval se sudím Turčanem tak vehementně, že nejpre dostal osobní trest a vzápětí další, takže zamířil do kabin.
33:36
Hosté přesilovku nevyužili, sehráli ji špatně, až v závěru se usadili v pásmu, ale jediná střela mířila mimo.
31:36
Hosté se mohou vrátit do zápasu. Hlinka krosčekoval Koukala, který se v dobré pozici objevil před Murínem.
30:55
Zlínští využívají dvojnásobnou přesilovku - 3:0. Leškova forace si vynutila drtivý tlak, který šest vteřin před návratem vyloučeného Sýkora korunoval třetí brankou Leška. Po Blaťákově střele, jíž tečoval Veselý, se Svoboda dostal mimo branku a pro Lešku byla úloha snadná.
29:15
Forčekující Divíšek fauloval vysokou holí domácího beka Hamrlíka a posílá tak zbytečným faulem hosty do třech. Ve dvojnásobném oslabení se budou bránit minutu a 46 vteřin.