Utkání 43. kola extraligy komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - LITVÍNOV 3:2po prodloužení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0) Konečný výsledek
62:24
Konec zápasu
62:24
Plzeň - Litvínov 3:2 Domácí se dostali do přečíslení, J. Straka přihrál Hurtajovi, který zasek puk a do protipohybu Maříka rozhodl zápas.
60:24
Po hrubce Dobroně najížděl na Málka Trávníček, ale v jasné šanci trefil jen tyčku.
60:01
Začíná prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny Poslední šanci měl Nedoma, ale pálil těsně nad. Bude se prodlužovat.
59:56
Litvínov se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.
58:52
Litvínovští si vyžádali oddechový čas.
58:52
V závěru už oba týmy pozorně brání, hraje se bez vyložených šancí. Špaňhelovu střelu zblokoval Droppa.
56:17
Špaňhel se protáhl podél levého mantinelu, ale dostal se do těžkého úhlu, takže Mařík jeho střelu bez potíží chytil do lapačky.
55:01
Rána obránce Nedomy jen těsně minula růžek Maříkovy branky. Na druhé straně se tlačil před Málka Kubinčák, ale průnik neustál a místo puku skončil v brance on sám.
53:24
Po opatrném úvodu třetí třetiny střídá jedna šance druhou. Teď byl v dobré příležitosti Kubinčák, postupoval sám na Málka a ještě se snažil zamíchat pukem. Ale plzeňský gólman vyrazil betonem.
52:36
Další dva zákroky si připsal gólman Mařík. Nejprve kryl střelu Šaffra a následně chytil i dorážku Špaňhela.
51:51
Litvínov měl obrovskou šanci. Po chybě obránce Jindřicha se puku zmocnil hostující bek Martínek, napřáhl mezi kruhy a Málek zázračně betonem vyrazil.
51:11
Zprava střílel aktivní Špaňhel, Mařík kotouč vyrazil na modrou, kam si najel Krajíček a pohotobě bez přípravy vypálil. A litvínovský gólman opět úspěšně zasáhl, puk ztlumil na hrudi.
49:10
Při hře čtyři na čtyři měl šanci jen Špaňhel, když se z pravé strany natlačil před Maříka, ale neuspěl.
47:55
Vostřák chyboval ve vlastním obranném pásmu, o puk ho obral zkušený Žemlička. Ten se pak snažil zakončit z otočky, ale Málek vyrazil betonem.
47:10
Oba týmy si hlídají obranné třetiny, takže se vůbec nic neděje a diváci nevidí žádné šance. Ve stejném čase jsou vyloučeni Havel za sekání a Výborný za nedovolené bránění. Havel si ale už nezahraje, za následné protesty dostal osobní trest do konce utkání.
43:38
První šanci třetí části měl Špaňhel. Z pravé strany střílel švihem, gólman Mařík chtěl chytit puk do lapačky, ale neudržel ho. Špaňhel se ještě snažil dorážet, ale na kotouč nedosáhl.
42:21
Na zápas si našlo cestu 5017 diváků.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Litvínov ve druhém dějství vyrovnal hru a dokonce se na pár vteřin dostal i do vedení. Od stavu 2:2 se bojuje ve středním pásmu a čeká se na chybu.
39:51
Trávníček se ocitl sám před Málkem, ale ve vyložené šanci přestřelil.
38:33
Plzeň je kompletní.
38:06
Hostující gólman čelil jen střelám od modré, Plzeň si žádnou vyloženou šanci nevytvořila. Teď hraje přesilovku Litvínov, vyloučení Kroupa a Hranáč se vracejí z trestné lavice.
36:33
Plzeň se ale sama okamžitě připravila o dvojnásobnou početní výhodu. Andrašovský, byť přísně, je vyloučen za nedovolené bránění.
36:06
Domácí mají obrovskou šanci strhnout vedení na svoji stranu. Ve stejném čase jsou vyloučeni Kroupa za nedovolené bránění a Hranáč za sekání. Plzeň hraje dvě minuty v pěti proti třem.
35:05
Plzeň - Litvínov 2:2 Rychlá odpověď domácích, na přihrávku Hurtaje od zadního mantinelu si najel Důras a trefil se přesně nad vyrážečku. Druhá asistence: Špaňhel.
34:41
Plzeň - Litvínov 1:2 Obránce Hranáč zatáhl puk po práve straně a nahodil ho před branku. Těsně před Málkem ho ze vzduchu sklepl Havel. Druhá asistence: Říha.
33:24
Po tvrdém střetu s obráncem Droppou se z ledu jen těžko zvedal Kracík. U rozhodčího reklamoval zranění zubů, ale sudí nehodlá nikoho vylučovat.