ČESKO - RUSKO

Stockholm, 8. února 2004

ČESKO - RUSKO 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0). Po prodlužení.
64:47
Utkání rozhoduje Tomáš Vlasák - 3:2. Nádherný gól. Vlasák našlápl od vlastní modré čáry, ve středním pásmu se vyhnul jednomu protihráči, v ruském pásmu druhému, naznačil střelu a bekhendem zasunul kotouč za Podomackého záda.
63:27
Prodloužení má spád. Průcha zpoza branky hledal Divíška, ten vypálil z první. Podomackij opět vyrazil.
63:10
Marek našlápl do pásma, přihrál Vlasákovi, který vypálil z úhlu - Podomackij vyrazil.
62:00
Průcha sice dal bekhendem po ledě gól, ale ten neplatí, protože Divíšek projel brankovištěm a v době Průchova zakončení už bylo přerušeno.
60:50
Zinovjev se natlačil před Málka a nastřelil břevno.
60:11
Češi jsu komplet. Po přerušení se bude pokračovat čtyři na čtyři.
60:01
Zahájeno prodloužení. Byly trochu zmatky s tím, kolik hráčů nastoupí, nakonec po intervenci pořadatenů zahajuje prodloužení přesilovka pět na čtyři.
60:00
Prodlužuje se. Rusové zariskovali a dohrávali bez brankáře, jednu velkou šanci ale Málek pokryl a základní hrací doba vypršela. Do prodloužení Rusové vstupují s krátkou výhodou jednoho muže v poli.
59:06
Do pásma zavezl v oslabení a v obležení tří protihráčů puk Vlasák, nahrál Marhovi, ale jeho ránu Podomackij zneškodnil. Po oddechovém času Rusů se vazuje v českém útočném pásmu.
58:28
Rusové jsou v pěti.
58:15
Málkův pravý beton zastavil Guskovovu ránu od modré.
58:11
Přesilovka Čechům nešla, navíc ji ukončuje sporné Hamrovo vyloučení - držení. Lener se na střídačce rozčiluje. Rusové budou po mezihře čtyř proti čtyřem dohrávat přesilovku a 11 vteřin zbyde až do případného prodloužení.
56:28
Zinovjev krosčekem zezadu srazil Vlasáka a je vyloučen. Vlasák spolu s Markem a Chabadou zahajují přesilovku.
55:10
Marha nahazoval z křídla puk na branku, jeden z ruských beků ho nechtěně tečoval na Podomackého, ale puk mířil mimo.
54:59
Vykoukal se zapomněl vepředu. Rusové najížděli dva na jednoho, ale Hamr zblokoval finální přihrávku.
54:13
Ptáček využil toho, že Rusové střídali, projel do pásma a z pravého křídla vypálil. Podomackij zneškodnil lapačkou. Češi jsou od vyrovnávací branky lepším týmem.
53:26
Sýkora projel do pásma, vyhnul se Tverdovskému, ten jej ale drobným háčkem rozhodil a nenechal jej vystřelit.
52:04
Novák propadl v útočném pásmu, Rusové jeli dva na jednoho. Krivokrasov pálil - Málek vyrazil.
50:56
Češi vyrovnávají - 2:2. Marha čistě vyhrál buly na Hamra, ten si z rohu kluziště u modré čáry najel na střed a ranou k tyči vyrovnal.
50:23
Od modré vypálil Hamr, Podomackij puk rozklekem ztlumil, zůstal před ním, ale nikdo se nedostal k dorážce.
48:46
Rusové využívají přesilovku - 2:1. Málek sice Sušinského střelu vyrazil, ale Novák neuhlídal Tverdovského, který zasunul puk do odkryté branky.
47:44
Bucajev zblízka tečoval Guskovovu střelu. Málek likviduje rozklekem.
46:57
Hamr je vyloučen za faul kolenem na Sušinského. Lener se na střídačce rozčiluje, podobné zákroky předtím sudí nepotrestal.
45:59
Sýkora nahrál Šachlovi, který si puk přehodil z bekhendu na forhend, ale gólmana neprostřelil.
45:05
Ptáček pálil od modré, k dorážce se dostal Vlasák. Puk Podomackij ztlumil, ale zůstal v brankovišti za ním. Jeden z ruskýh beků ho ale odpálil do bezpečí.
43:15
V hale je 3612 diváků.
42:04
Marek se dostal do pásma, prosmýkl se kolem ruského beka a vystřelil. Jenomže jeho rána byla zblokovaná nad.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Siréna ukončila hru právě při nejlepším střídání českého týmu. Dvakrát po sobě střílel Hamr, první střela byla zblokovaná a druhá šla mimo. Po siréně se ještě pošťuchovali Chabada se Sušinským. Ve druhé třetině ale byli Rusové lepší, měli převahu a za příznivý stav vděčí Češi především Málkovi.