15. února 2004

Utkání 47. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - LITVÍNOV 6:3 (2:2, 2:0, 2:1). Konec zápasu.
60:00
Konec utkání. Třinec poprvé v sezoně poráží Litvínov a prakticky si zajišťuje play-off. V nezvózním utkání bylo 29 vyloučení a rozhodčí Nečas udělil 169 trestných minut.
59:45
Všetečka je vyloučen za faul loktem.
59:00
Před Vojtkem opět horko. Hráči se do sebe pustili pěstmi. Tresty - domácí: Jančařík a Pavelek: oba 2 + 2 hrubost. Litvínov: Žemlička a Poživil rovněž 2 + 2 za hrubost.
58:05
Hosté korigují - 6:3. Martínek nahrál Kubinčákovi, který bekhendem zvedl puk pod břevno Vojtkovy branky.
57:41
Hostující Říha je vyloučen na do konce utkání za nesportovní chování.
57:38
Třinec vede 6:2. Definitivní pojistka. Melenovský završil hattrick, jako blesk se protáhnul kolem Hranáče, zkoprnělému Maříkovi nedal šanci. Melenovský oslavoval hattrick tak vehementně, že vyfasoval osobní desetiminutový trest.
56:25
Oboustranné vyloučení. Po souboji na třinecké modré čáře je vyloučen Štefanka za hákování a Gombár za nesportovní chování - faul přifilmoval.
56:00
Litvínovští jsou po 5. gólu viditelně otřeseni. Chybí jim chuť, zato domácí kontrolují puk, ale do šancí se neženou. Stačí jim držet puk co nejdále od vlastní branky.
52:18
Třinec skóroval v oslavení - 5:2. Trávníček a Krstev si dávali přednost na útočné modré, čehož využil Pletka, najížděl sám a přestože ho zezadu atakoval Droppa, dokázal Pletka puk zasunout k levé tyči Maříkovy branky.
50:38
Litvínovští se opět natlačili do třineckého pásma. Hreus přivezl puk až před Vojtka, přihrál Gombárovi, který ale těsně minul pravou tyč. Domácí však pod tlakem faulovali. Král dostal dvě minuty za hákování.
48:23
Oba týmy jsou v pěti. Při hře čtyři na čtyři se na ledě mnoho nedělo. Ani jedno mužstvo se do útoku nehnalo.
46:23
Oboustranné vyloučení. Ve středním pásmu přidržel Žemličku Vítek, dostal dvě minuty. Protože ale hostující kapitán svůj pád notně přihrál, je i on vyloučen za nesportovní chování a pokračuje se čtyři na čtyři.
45:59
Litvínovští opět zatopili domácím v jejich třetině. Třinečtí měli štěstí, když Hranáčovu ránu od modré tečoval Hübl mimo. Pak se snažil vystřelit Gombár, ale rána mu nesedla a puk jenom doklouzal k Vojtkovi, který jej raději přikryl.
42:57
Opět byl v akci Vojtek, vyrazil střelu Gombára a Kroupova dorážka šla nad horní tyč.
42:05
Litvínovští nastoupili do třetí části s viditelnou snahou zvrátit výsledek. Po Gombárově přihrávce napráhl mezi kruhy Hübl, ale Vojtek měl lapačku na správném místě a puk chytil.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. V posledních vteřinách ujel Král, ale svoji šanci řešil ležérně, snažil se lehce obstřelit Maříka, ale tn jeho zakončení vyrazikl hokejkou. Král tak možná odmítl rozhodnutí zápasu.
37:36
Třineckým ujel do samostatné akce Říha, ale těsně před Vojtkem ho zahákoval Kasík a je vyloučen.
36:48
11. litvínovský trest. Za držení šel za katr Balázs.
36:10
Litvínovští se ubránili. Největší šanci měl Pavelek, který tečoval Jančaříkovu střelu, ale Mařík vyrazil. Zapotil se ale i Vojtek, který vyrážel tvrdou ránu Kaděry.
34:10
Desáté vyloučení na litvínovské straně! Dvě minuty za sekání vyfasoval Říha.
33:46
Třinec vede 4:2. Melenovského útok dal už čtvrtý gól. Janků přihrával Melenovskému, netrefil odkrytou branku, ale najíždějící Janků do poloprázdné mířil přesně.
33:00
Osobní desetiminutový trest dostal hostující kapitán Žemlička za nesportovní chování.
31:48
Třinec využívá přesilovku a vede 3:2. Ideální přihrávku Janků na Melenovského sice subtilní centr nevyužil, ale Maříkem vyražený puk doklepl do odkryté branky Pavelek.
30:23
Hosté už jsou na ledě ve čtyřech. Třinec se neprosadil i proto, že Janků před odkrytou brankou nedosáhl na Královu přihrávku.
29:57
Třineští mají 26 vteřin přesilovku pět na tři. Trávníček je vyloučen za hrubost. Předchozí přesilovku domácí nevyužili. Při hře čtyři na tři pálil bek Procházka mimo, při pokračující výhodě si Janků nedokázal zpracovat puk před Maříkem.
28:23
Domácí budou hrát 43 vteřin čtyři na tři, když za sekání je vyloučen Kaděra.
27:06
Utkání je nervózní. Další oboustranné vyloučení. Martínek vypálil od modré, Vojtek vyrazil jenom před sebe, puk se snažil dorazit Říha a domácího brankáře chránil Štefanka. Výsledek? Štefanka: Hrubost, Říha: sekání.
26:56
Ani hosté přesilovku nevyužili. Největší šanci měl Droppa, který pálil tvrdě od modré, ale Vojtek vyrazil. V oslabení zahrozili i Třinečtí. Pavelek dojel vyhozený puk, přesprint Kroupu, vypálil, ale Mařík včas zasáhl u levé tyče.