1. utkání čtvrtfinálové série komentuje Jaroslav Tomas.

SPARTA - VÍTKOVICE 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, - 1:0) Zápas odehrán.
Stav série: Sparta - Vítkovice 1:0.
64:08
Gól platí, utkání končí výhrou Sparty 3:2 v prodloužení. Sudí rozhodlůi správně, podle opakovaných záběrů byl Pinc mimo brankoviště.
64:08
Sparta dává gól, ale bude o něm rozhodovat video. Šrekova střela od modré skončila v brance, ale obránce Seman povalil dotírajícího Tona na brankáře Pince, jenž tak nemohl chytat. Pinc byl ovšem mimo brankoviště. O dobrozdání videorozhodčího požádal sudí Šindler, který podobnou situaci řešil i v prodloužení při finále mistorvství světa 2003.
63:32
Ton trefil střelou od modré Černoška, který se mu složil pod nohy. Ton pokračoval v akci, ale z pravé strany trefil jen Pince.
62:45
Broiš pronikal zprava před branku, jeho střelu Pinc vyrazil.
62:00
Hosté střílejí ze všech možných pozic. Bříza spolu s blokujícími obránci ale pokusy soupeře pochytali.
61:20
Marek se snažil prodrat se přes Chmelíře, ten ho ale pokryl. Marek musel vystřelit z úhlu, Pinc si poradil.
60:59
Obě mužstva začala opartně, jen Krayzel otestoval Břízu střelou zdálky.
60:01
Začalo prodloužení. Podle nového pravidla o play-off začínají oba týmy ve čtyřech.
60:00
Konec normální hrací doby, bude se prodlužovat. Poprvé v play-off uvidí diváci prodloužení. Nyní následuje patnáctiminutová přestávka.
59:51
Tomášek se dostal k puku po chybě domácí defenzivy, byl s pukem mezi kruhy a mohl rozhodnout. Mířil ale mimo.
59:10
Šimíček buly vyhrál, ale Marek pálil mimo. Kouč sestavil útok se dvěma centry, Šimíčkem a Markem.
58:59
Domácí trenér Hadamczik si vybral time-out. Vhazovat se bude po pravici brankáře Pince.
58:36
Broš najížděl z pravé strany před Pince a hledal ještě spoluhráče v lepší pozici, přihrávku ale odpálil vítkovický bek.
57:14
Štefanka dostal desetiminutový trest. Rozhodčí přitom chybně signalizovali výhodu Sparty a pískli až když se hosté dotkli puku.
54:49
Marek vyrovnává, 2:2 Sparťanský centr byl úplně volný před Pincem a prostřelil ho po nahrávce Procházky mezi nohy. Domácí dali druhý gól v přesilovce.
54:38
Tlak Markovy řady řeší Pinc zalehnutím puku. Marek křížem nahrával Bartečkovi, jehož střelu gólman kryl.
54:05
Irgl srazil Řezníčka krosčekem, rozhodčí ale podruhé nevylučují. Broš předtím střílel zblízka těsně mimo.
53:19
Hosté špatně střídali, chvíli jich bylo na ledě šest. Dávají tak Spartě možnost vyrovnat v přesilovce.
51:59
Šrek "namazal" přímo na hůl najíždějícího Krayzla, jehož střelu mezi kruhy Bříza vyrazil. Irglovi pak sebral dorážku z hole Řezníček.
51:11
Pinc kryl střelu Broše z otočky do lapačky. První útok Sparty je v náporu, ale zatím se topí v rozích.
50:34
Až teď se Sparta dostala před branku Vítkovic. Nahození Šimíčka skryl gólman Pinc před dotírajícím Špilárem puk do lapačky.
50:00
Hosté stále kontrolují střední pásmo, nahazují jednoduše puky před Břízu a soupeře před vlastního gólmana nepouštějí.
48:35
Chabada se prodíral přes Kumstáta, ten ho ale uhlídal. Vítkovičtí v pohodě kontrolují vedení.
47:01
Ton se dostal s pukem až před Pince, ale byl moc blízko a puk nezvedl.
46:36
Vítkovice vedou, 1:2. Tomášek si nabruslil do pravého kruhu a střelou podél nohou obránce Šreka propálil Břízu pod ramenem. Asistenci si připsal Černošek.
46:01
Ujčík se stačil vrátit a zmařil brejk dvou na jednoho, když sebral přihrávku těsně před Irglem.
45:00
Hra se kouskuje, ani jeden z týmů se teď nedostal k ohrožení branky.
43:09
Irgl málem překvapil Břízu nahozením od zadního mantinelu. Gólman ale stačil puk před dotírajícím Tomáškem přikrýt.