4. utkání čtvrtfinálové série komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - SPARTA 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Zápas odehrán
Konec utkání. Vítkovice snižují stav série na 1:2, Pinc vychytal nulu.
Domácí dohrávají za ovací publika v pohodě ve středním pásmu.
Spaťané se tlačí ve třech před Pince, snaží se alespoň o čestný úspěch. Vítkovická "zeď" v brance ale odolala i sérii dorážek.
57:12
Marek tečoval Tomajkovo nahození, puk letěl těsně vedle tyčky.
55:40
Kouč Hadamczik všelijak míchá se sestavou, proti rozjetým Vítkovicím ale soupeř ne a ne něco vymyslet. Domácí drží puk, nikam se neženou a kontrolují nejen vedení, ale i nulu pro brankáře Pince.
54:03
Domácí spálili v přesilovce obrovskou šanci. Dva hráči byli sami před Pöpperlem, Míka přihrával ke druhé tyčce Tomáškovi, ale ten netrefil prázdnou branku.
52:03
Tomajko se ohnal po soupeři vysokou holí a je vyloučen, Sparta se bude bránit v oslabení.
51:40
Marek byl úplně sám na levém kruhu, nabruslil si před Pince, oklamal ho kličkou do bekhendu, ale trefil tyčku.
50:50
Po dlouhé době přišel nápor Sparty, Hromasův bekhendový pokus ale Pinc chytil, stejně jako střleu Tona.
48:41
Krayzel dává pátý gól Vítkovic, Bříza odchází na střídačku. Domácí útočník nerušeně vyjel od zadního mantinelu až k brance. Jeho první střelu ještě Bříza vyrazil, dorážku, která mířila pod břevno, už ale nemohl chytit. Gólman naštvaně odjel z branky, nahradí jej mladík Pöpperle.
47:36
Je po přesilovce. Sparta se už k další výrazné šanci nedostala.
46:01
Pinc chytil Brošovu velkou šanci. Centr dostal puk k pravé tyčce a vystřelil z první, gólman ale bleskovým skluzem puk vyrazil.
45:36
Kratěnovu střelu chytil v pohodě Pinc do lapačky. Šindel se dral pro dorážku, Štefanka jej přitom podrazil a je vyloučen.
45:00
Spartě se přesilovka nepovedla, v pásmu se usadila jen dvakrát, ale udržela se vždy jen chvilku.
43:00
Při Černoškově střele si dělal Burger prostor před Břízou a srazil k zemi Řezníčka. Verdikt rozhodčího zní: kroček. Sparta bude hrát přesilovku.
42:36
Sparťané se snaží dostat se do pásma, stále častěji je na ledě čtvrtý útok. Domácí ale pozorně střeží modrou čáru.
41:11
Oba týmy jsou v pěti, Sloboda i Irgl jsou na ledě.
40:01
Hraje se 3. třetina. Oba týmy jsou stále ve čtyřech. Nabuzení diváci se těší na pravděpodobnou výhru nad Spartou, poprvé v sezoně je v Ostravě na hokeji vyprodáno.
40:00
Konec druhé třetiny. Vítkovice se třemi góly dostaly do herní pohody. Zápas se ovšem přiostřil, souboje vyvrcholily bitkou Výtiska s Kumstátem. Hostující kouč Hadamczik už nasadil do hry kompletní čtvrtou pětku, osud duelu tím ale nezvrátil.
39:11
Vítkovičtí mohli hrát přesilovku, měli výhodu, pak ale přišel odvetný faul. Sloboda podrazil Irgla, ten je pak sekl. Bude se hrát 4 na 4.
38:58
Burger šel po Míkově přiťuknutí úplně sám na Břízu, zkusil forhendový blafák. Gólman si lehl na led, ale Burger puk nezvedl a trefil ho do betonu.
37:36
Sparťané jsou v pěti, celkem v pohodě se ubránili vítkovické přesilovce. Naopak měli i šnaci, když Chabada pálil z kruhu po Markově přiťuknutí.
36:29
Marek je na ledě, sparťané jsou ve čtyřech.
35:36
Po šanci Kumstáta a Tomáška atakoval Hanzlík zezadu Tomáška. Před brankou se pak strhla bitka exvítkovického Výtiska s Kumstátem. Hanzlík dostal 2+2 minuty za hrubost, Štefanka dvě minuty. Za pěstní souboj jsou Výtisk s Kumstátem vyloučeni na 5 minut a do konce utkání. Vítkovice budou hrát v pěti proti třem.
34:29
Šest vteřin před návratem Šimíčka s Oleszem je vyloučen Marek za sekání. Vítkovice budou hrát přesilovku.
33:30
Puk se po Chabadově střele těsně vedle odrazil zpět před Pince, tam už ho ale domácí gólman zkrotil.
32:35
Bude se hrát čtyři na čtyři, vítkovický střelec Olesz je vyloučen za nedovolené bránění, hostující kapitán Šimíček za hrubost.
32:02
Vítkovice vedou už 4:0. Bříza se nevyvaroval chyby, snažil se rozehrát puk, ale trefil jen Krayzla, který přihrál Míkovi, jenž ještě posunul puk doleva na Burgra. Ten už mohl v pohodě pálit do prázdné branky.