5. utkání čtvrtfinálové série komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - SPARTA 6:2 (1:0, 3:0, 2:2) konec zápasu
Stav série 2:2
60:00
Konec utkání. Vítkovice vyrovnaly sérii na 2:2.
59:23
Sparťané si nerozuměli na vlastní modré čáře, puk jim sebral Turek, ale ve velké šanci, kdy šel sám na brankáře, střílel těsně nad Břízovu branku.
58:17
Burger přihrával před bránu neobsazenému Míkovi, jeho bekhendový pokus Bříza chytil.
55:12
Je zřejmě rozhodnuto. Vítkovičtí pochopili, že nejlepší obrana je útok. Nejprve hosté srazili Štefankovu střelu, který se podruhé rozhodl přihrávat na Rimmela. Ten našel ještě výhodněji postaveného Míku, který zblízka Břízu prostřelil.
53:19
Domácí si vedení pojišťují pátým gólem. Byl to třetí gól v přesilovce. Vedle Břízovy branky oklamal Štefanka hostující obranu, naznačil, že pojede za branku, ale zadovkou přihrával na zapomenutého Tomáška, a ten přidal pátý gól Vítkovic.
51:57
Vítkovičtí se odhodlali vypravit do útočné třetiny a po střele Tomáška z levého kruhu, kterou Bříza vyrazil budou hrát přesilovku. Za faul loktem je vyloučen Ujčík.
49:55
Sparta vykřesává naději - snižuje na 2:4. Vítkovičtí se stále více zaměřili na defenzívu, přestali hrát v útoku a nevyplatilo se jim to. Sparta si vytvořila tlak a po Markově přihrávce přidal svoji druhou branku obránce Šrek, když brankář Pinc šel pozdě na led a puk mu proklouzl pod betony.
46:09
Sparta se ještě nesmířila s porážkou. Chabadovu ránu Pinc s námahou vyrazil před brankoviště, ale číhajícího Broše domácí k dorážce nepustili. Na druhé straně se z rychlého protiútoku zjevil před Břízou Burger, ale hostující gólman si s jeho střelou z otočky poradil.
44:55
Hosté jsou už v plném počtu. Vítkovičtí přesilovku nevyužili, ani se do útoku příliš netlačili. Lehkou střelu od modré vyslal Kreyzel. Musel zasahovat i domácí brankář Pinc proti Brošově ráně.
42:55
Sparta špatně střídala a dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpykává Marek.
40:27
Sparta snižuje v přesilovce čtyři na tři. Po rychlých přihrávkách Chabady na Broše, který dal na modrou Šrekovi posledně jmenovaný dva metry za modrou napřáhl a nekompromisní ranou kolem Pincova betonu snížil na 1:4.
40:01
Začala třetí třetina. Sparta má ještě 32 vteřin přesilovku.
40:00
Konec druhé třetiny. Utkání je po dvou částech téměř rozhodnuto. Domácí využili přesilovky, dobře se pohybují, dobře pokrývají prostor a Sparta si neví rady.
39:08
Sparta bude hrát na čtyři na tři. Vyloučen je Seman za držení.
38:32
Rozhodčí opět vylučuje na obou stranách, bude se hrát ve čtyřech. Ze Sparty putuje na trestnou lavici Řezníček za vysokou hůl, za domácí Černošek za držení.
38:00
Diváci vidí trochu hluché minuty, když Vítkovice mají hru trochu pod kontrolou, hrají v klidu, nikam se netlačí a Sparta je úplně bezradná.
32:26
Vítkovice vedou dokonce 4:0. Olesz vybojoval puk ve středním pásmu v souboji s Procházkou a přihrál na pravé křídlo najíždějícímu Hubáčkovi, který vystřelil k levé tyči těsně nad ledem, Bříza si na puk sice sáhl, ale ten zapadl do branky.
29:31
Sparta v přesilovce neskórovala, do čisté gólové šance se dostal Ujčík, ke kterému se odrazil šťastně puk, ale sám před brankářem jakoby si nevěřil, nevěděl kam vystřelil a trefil pouze Pince.
27:31
Sparta má první přesilovku v utkání. Vyloučen je Tomášek za držení hole.
25:56
Sparta už hraje v pěti. Další branku v oslabení už neinkasovala. Ještě v závěru přesilovky se Jurečka přetlačil přes Srdínka, přihrál napravo Burgerovi, ale ten z těžkého úhlu přestřelil.
24:31
Vítkovice už vedou 3:0. Domácím se podařilo rozhýbat sparťanskou obranu a po krátkých přihrávkách putoval puk z hole Jurečky na Burgera, který na levém kruhu viděl volného Míku, a ten nekompromisní ránou pod horní tyčku nedal Břízovi šanci.
23:56
Sparta hraje opět ve třech, tentokrát 37 vteřin. Vyloučen je Řezníček za držení. Dvakrát střílel Rimmel, jednou vedle, podruhé Bříza chytil.
23:02
Vítkovice využívají dvojnásobnou přesilovku a vedou 2:0 Jurečkovu střelu od modré Bříza vyrazil před Krayzela, který stál vedle branky a střelou pod horní tyčku přidal druhý gól Vítkovic.
22:33
Vítkovičtí mají minutu čtyřicet tři výhodu přesilovky pět na tři. Vyloučen Procházka za napadení.
22:16
Druhá přesilovka Vítkovic v dnešním utkání. Vyloučen Chabada za držení.
20:53
Bříza podržel Spartu, když Olesz u pravého mantinelu přihrál Hubáčkovi, ten pálil bez přípravy do horního růžku, ale hostující brankář předvedl perfektní semafon a puk chytil do lapačky.
20:01
20:00
Konec první třetiny. Utkání je vyrovnané, Vítkovice vedou, protože promněnily dobrou příležitost, zatímco Sparta své tři šanci zužitkovat nedokázala. Oproti včerejšímu zápasu jsou hosté aktivnější.