9. března 2004 v 18 hodin

5. utkání čtvrtfinálové série komentuje Michael Langr

PARDUBICE - PLZEŇ 5:2 (1:0, 3:1, 1:1) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasu. V závěru se ještě málem strhla potyčka Linharta a Dopity proti Dvořákovi a Kracíkovi. Přesto ještě dostal Čáslava pět minut plus do konce zápasu a nebýt včasného zásahu rozhodčích, skončilo by utkání velkou hromadnou bitkou. Pardubice vedou v sérii 3:2 na zápasy, o postupu do semifinále mohou rozhodnout ve čtvrtek v Plzni.
59:06
Důras chtěl trefit Mudrocha, ten mu nastavil loket. Po menší šarvátce je vyloučen pardubický obránce za faul loktem.
58:00
V Pardubicích už se slaví, domácí se nikam neženou a kontrolují hru.
56:13
Pardubice - Plzeň 5:2 Domácí zřejmě definitivně rozhodli o vítězství. Po Dopitově přihrávce z rohu Průcha vystřelil z první v prostoru mezi kruhy a trefil se do levého horního růžku. Druhá nahrávka: Pácal.
55:04
Kudrna s Lubinou šli na osamoceného obránce Jindřicha, Kudrna nechal puk za sebou do tandemu, Lubinovu střelu Málek vyrazil ramenem. A opět se hráči pustili do střetu, Lubina s Krajíčkem jsou vyloučeni, oba za hrubost, Krajíček dostal dvě plus dvě minuty. Pardubice budou hrát přesilovku, ale až se led uklidí, protože ho diváci uzaházeli odpadky.
54:08
Obě mužstva jsou v pěti.
52:08
Další vyloučení na obou stranách: Josef Straka za vysokou hůl, Mudroch oba za hrubost.
51:51
Pardubice - Plzeň 4:2 Brejk dva na jednoho zakončil Cartelli tvrdou střelou. Brankář Svoboda spíš čekal nahrávku na Dvořáka. Plzeň se ještě nezvdává, trenér Říha si bere oddechový čas.
51:20
Čáslava držel u mantinelu Špaňhela, který ve snaze vymanit se ze sevření ohnal loktem. Oba jsou vyloučeni.
51:13
Na druhé straně gólman Svoboda v náruči tlumí Jindřichovu střelu příklepem.
50:52
Dopita si vyměnil puk s Průchou a pak v těžké pozici prověřil Málka, ten však byl pozorný.
49:57
Plzeň si snaží vytvořit tlak nahazováním puků ze všech pozic. Za brankou se do sebe pustili Petr Sýkora se Šaffrem.
48:39
Plzeň už hraje v pěti, Pardubice si ve zbývajícím čase žádnou větší příležitost nevytvořily.
48:17
Hosté jsou kompletní.
48:09
Mudroch trefuje střelou příklepem ze střední vzdálenosti tyčku.
46:39
Už došlo na pěstní souboj: Výborný si to rozdal s Procházkou. Výborný boxoval aktivně, ale Procházka mu uhnul, a Výborný tak spadl na led. Pak chtěli oba hráči pokračovat, ale rozhodčí je odtrhli. Výborný dostal dvě plus dvě minuty za předcházející krosček. Pardubice hrají dvojnásobnou přesilovku.
46:17
Hra se hodně kouskuje a přiostřuje. Při buly se Kudrna s Dvořákem, oba stáli na křídle, pošťuchovali a už už se chystali na bitku. O něco později byl vyloučen Jindřich.
46:03
V Pardubicích se poprvé rozjela na tribunách vlna.
44:36
Hraje se čtyři na čtyři Šaffer fauloval Lubinu vysokou holí, ten mu pak oplatil stejným způsobem, oba míří na trestnou lavici.
44:08
Přesilovka Plzně skončila. Hosté sice byli dál v útočném pásmu, ale do šance se nedostali. Puk byl hlavně u mantinelu, důslední pardubičtí hráči dobře vykrývali prostor.
43:09
Plzeň se ještě nezvdala a Pardubice zatlačila. Jednou už se puk snášel za překonaného Svobodu, ale zapadl těsně vedle branky.
42:08
Pišteka, který se dostával do šance, povalil Krajíček. Oba hráči se pak do sebe pustili a jsou vyloučeni. Pištek dostal dvě plus dvě minuty za hrubost. Krajíček za držení. Plzeň hraje přesilovku.
41:54
Skončila přesilovka Pardubice, ty se v dalším průběhu už neprosadily do žádné příležitosti.
40:32
Fantastickým zákrokem se předvedl Málek. Dopita ač tísněn dvěma protihráči z rohu dokázal přihrát Průchovi. Ten byl zcela sám, měl dost času, aby zamíchal pukem, ale Málek skvěle zakročil lapačkou.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny Po plzeňském vyrovnání šel hokej výrazně nahoru, oba týmy přidaly na důrazu. I Pardubice se zdravě naštvaly, od vedoucího gólu po hezké přihrávce Mikesky jasně ovládly hru.
39:54
Kudrna při situaci dva na dva pěknou kličkou obešel Dobroně, byl sám před Málkem, ale nepřekoval ho. Za faul mimo centrum dění je vyloučen Straka.
39:11
Pardubice - Plzeň 4:1 První gól v play-off vstřelil Petr Sýkora bombou od modré, kterému přihrál Divíšek. Pardubice měly v přesilovce velký tlak, Plzeň se vůbec nedostala z pásma. Málek musel likvidovat hodně střel, třeba pokus Mudrocha nebo ránu P. Sýkory z kruhu.