7. utkání čtvrtfinálové série komentuje Jaroslav Tomas

PARDUBICE - PLZEŇ 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) konec zápasu
Konečný stav série: 3:4
60:00
Konec zápasu. Na led lítají odpadky. Plzeň je v euforii. Všichni hráči vyjeli na led a naskákali na brankáře Málka. Do semifinále postupují Západočeši.
57:34
Hosté kontrolují vývoj zápasu, brání modrou a nepouští Východočechy do šancí.
56:00
Plzeň drží puk, Pardubice jsou odevzdané. Domácí trenér Říha postavil čtvrtý Razingarův útok. V dobré šanci se ocitl plzeňský Šaffer, ale v akci dva na jednoho nedosáhl na puk.
53:05
Andrašovský z levé strany přihrál před branku rozjetému Vostřákovi, který netrefil odkrytou část pardubické branky.
52:04
Plzeň vede 5:1. Vostřák zprava najel až k pardubické brance, kde zhruba ze tří metrů vystřelil a puk se od Mudrochovy nohy obloučkem snesl do branky.
50:20
Pardubice se sice snaží zatlačit soupeře do pásma, ale vůbec se jim to nedaří. Jejich útoky jsou platonické.
48:04
Hraje se v plném počtu na obou stranách.
46:53
Andrašovský si šikovně křížně najel k pravé tyči Svobodovy branky a snažil se pardubického gólmana bekhendem přehodit.
46:04
Je po přesilovce Pardubic. Vyloučen je Průcha za nebezpečnou hru vysokou holí.
45:14
Plzeň je opět ve čtyřech. Vyloučen je Paroulek za hrubost. Navíc dostal osobní desetiminutový trest.
45:13
Plzeň se v pohodě ubránila. Východočeši jsou zmatení, nedokázali si vůbec přihrát a udržet se v pásmu. Hosté se v oslabení dokonce několikrát dostali před Svobodovu branku.
43:13
Domácí hokejisté mají výhodu další přesilové hry. Vyloučen je obránce Kubeš za podražení Průchy.
42:51
Pardubice dvojnásobnou přesilovku nevyužívají. Hosté jsou v plném počtu.
42:05
Jižní tribuna už vyskočila a křičela gól, ale puk skončil po střele Mudrocha pouze na horní tyčce. Plzeň je ve čtyřech.
41:31
Petr Sýkora si hodil puk příliš daleko od sebe a z hole mu ho sebral Málek, který ho schoval pod lapačkou.
40:51
Vyloučen je plzeňský Mazanec za krosček. Pardubice budou hrát minutu a devět vteřin v pěti proti třem.
40:01
Začala třetí třetina. Na konci druhé třetiny šel na trestnou lavici hostující Dvořák za příliš mnoho hráčů na ledě.
40:00
Konec druhé třetiny. Velké překvapení se rodí v Pardubicích. Domácím se sice podařilo snížit, ale Plzeňští nejprve využili přesilovku a definitivní ránu dali suverénnímu vítězi základní části minutu a čtvrt před koncem druhé části. Pardubičtí jsou ve své snaze o snížení křečovití, zřejmě na ně dopadá tlak. Hosté pozorně brání a daří se jim proměňovat šance.
38:43
Plzeň vede už 4:1. Hosté zachytili nepřesnou rozehrávku, puk zavezl po pravé straně Paroulek, který nahrál mezi kruhy Andrašovský. Ten bez přípravy vypálil po ledě z pravé tyčce Svobody branky. Domácí gólman nestačil zareagovat. Druhou asistenci si připisuje Josef Straka.
37:17
Domácí jsou v plném počtu.
36:27
Divíšek spolu s Petrem Sýkorou vlétli do útočného pásma, Málek se na ně snažil vyzrát tím, že si pro puk dojel k pravému mantinelu. O kotouč ale přišel a Tomáš Divíšek netrefil prázdnou branku!
35:24
Plzeň vede 3:1. Cartelli krásnou dlouhou přihrávkou našel úplně volného Andrašovského, který se z levé strany trefuje ke vzdálenější tyči Svobodovy branky.
35:11
Pištěk seknul hostujícího obránce Kubeše a je vyloučen. Plzeň bude hrát přesilovku čtyři proti třem.
34:25
Vostřák táhlou a prudkou střelou zpoza obránce prověřil pozornost brankáře Svobody.
33:32
Výborný kazí svému týmu přesilovku, protože srazil pardubického centra Mikesku a je vyloučen za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
33:26
Průcha podrazil obránce Cartelliho a je vyloučen.
33:05
Skvělý forčeking plzeňských hokejistů donutil domácí vyhodit a puk skončil na zakázaném uvolnění.