příprava na MS a zápas o umístění na Euro Hockey Tour
pátek 16.4. 2004 v 17 hodin

utkání z Moskvy komentuje Karel Knap

RUSKO - ČESKO 1:5 (0:0, 0:3, 1:2) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání, český národní tým s přehledm zvítězil zejména díky vyníkající druhé třetině.
59:42
Afinogenov si chtěl vyšlápnout na Melichara, mával mu před obličejem rukavicí. Český zadák se ale jen smál a nenechal se vyprovokovat.
59:26
Kovalčuk se prodíral před Čechmánka, ten se mu vrhnul pod nohy a odnesl to sraženou helmou. Šanci ale zamezil a je v pořádku.
58:36
Rusům se podařilo docílit čestného úspěchu, 1:5. Pronin doklepl do branky vysoký puk, který padal před Čechmánka, kde je žádný z beků netrefil, aby ho odklidil do bezpečí.
58:00
Kouč Lener zkouší v závěru různé varianty útoků, Jágr hraje s Dopitou a Bednářem.
57:26
Česko se ubránilo, soupeř se dostal do jediné šance.
55:26
Rusko si zahraje přesilovku, Hamr je vyloučen za hákování.
55:09
Afinogenov se proháčkoval do šance, Čechmánek opět vyráží.
54:08
V hale je ticho, diváci jsou zaražení potupným výsledkem. Sborná přidala, nechce se smířit s nulou na Čechmánkově kontě. Gólman ale vyřešil další střelu Turkovského.
52:00
Rusové přitvrdili, ani po jednom ostrém zákroku se ale nevylučuje.
49:51
Reprezentanti vedou už 5:0! Ve Strakově útoku se objevil Klepiš místo Jágra a hned to vedlo ke gólu, který dal po mladíkově nahrávce Straka.
49:09
Sborná se snaží uninkout ostudě, Kovalčuk trefil prudnou ranou tyčku.
47:56
Český tým vede už 4:0. Po další výborné akci Vašíčkova útoku se trefil jeho centr po narážečce s Mikeskou.
46:17
Ruský tým je ve třetí třetině aktivnější. Skopincev si sjel na kruh a střílel švihem, Čechmánek vyrazil.
44:02
Ovečkin se dostal do brejku, vystřelil švihem k tyčce a málem už zvedal ruce, ale Čechmánek fantasticky levou nohou puk vykopl.
43:20
Jágr při napadání sebral puk Zinovjevovi, objel ho a když už se dostával ke střele, byl stažen zezadu. Rozhodčí ale nevylučují.
40:01
Hraje se třetí třetina.
40:00
Konec druhé třetiny, která se reprezentantům extrémně vydařila. Česko zužitkovalo mírnou převahu ve třígólový náskok, soupeř měl šance, ale pochytal je Čechmánek. Skvěle hraje především obrana, Rachůnek se Škoulou se blýskli několika povedenými zákroky. Výbornou třetinu má za sebou řada Duda, Vašíček, Mikeska.
38:16
Pronikajícího Dudu hákoval Bucajev, Česko hraje přesilovku.
37:21
Česko vede už 3:0. Ovečkin se dostával do úniku, ale zastavil ho čistě Škoula s Čáslavou. V následném protiútoku naznačil Straka nahrávku Hlaváčovi, ale pak puk umístil přesnou střelou do růžku ruské branky.
35:27
Olesz se dostal do krátkého úniku, jeho bekhend ale Fomyčev vystihl.
35:00
Famózní střídání Vašíčkovy řady gól nepřineslo, ale Česko bylo ve velkém náporu. Přes minutu se tým držel v pásmu, vytvořil si čtyři šance, které ale pochytal Fomyčev.
32:20
Kovalčuk šel sám na Čechmánka, ale přestřelil.
31:41
Hned po gólu měl na druhé straně šanci Zinovjev, po nahrávce od mantinelu byl sám před brankářem, ten ale jeho forhendovou kličku vystihl.
31:22
Česko vede 2:0. Duda nahodil puk do pásma, tam jej sám dojel a navázal na sebe dva hráče soupeře. Kotouč sebral Vašíček a nahrál ho před branku volnému Mikeskovi, jenž se střelou bez přípravy trefil nad ramenem gólmana Fomyčeva do sítě.
29:20
Strakův útok si vynutil nápor, skoro minutu se držel v pásmu, ale k výraznější šanci se nedostal. Jágr si v polovině utkání připsal čtvrtou střelu na branku.
26:20
Je po přesilovce. Škoula po minutě ruského tlaku vyhodil puk z pásma. Ve druhé polovině oslabení zahrál výborně Dopita, který dvakrát získal a vyhodil kotouč přes všechny čáry.