příprava na MS a zápas o umístění na Euro Hockey Tour
neděle 18.4. 2004 v 16.30 hodin

utkání z Ostravy komentuje Jaroslav Tomas

ČESKO - RUSKO 4:7 (1:1, 2:2, 1:4 - 0:1)
65:40
Rusové vítězí. Mladík Ovečkin třikrát tvrdě vystřelil, pokaždé Čechmánek jen vyrazil, až se poskakující puk dostal k Zinovjev, který jej dotlačil za brankovou čáru. Rusko končí na třetím místě, na český tým zbyla nelichotivá poslední příčka.
64:48
Skopincev se souboji s Dopitou zůstal u mantinelu za ruskou brankou ležet na ledu s bolestivou grimasou. Po chvíli se však zvedl a bude pokračovat ve hře.
63:39
Domácí jsou častěji u puku, ale po dlouhém váhání s přechodem do útočného pásma se ocitli v ofsajdu.
61:30
V prodloužení se hraje stále svižně, týmy nehrají opatrně. Diváci skandovaně tleskají a povzbuzují.
60:01
60:00
Konec třetí třetiny. Ruský tým zvítězil v odvetném utkání o bronz 7:4 a o třetím místě v sérii Euro hockey Tour se rozhodne v prodloužení nebo v samostaných nájezdech.
59:52
A hosté toho využívají. Domácí se sice dostali do náporu a několikrát ruskou branku ohrozili, ale k puku se dostal Antipov a poslal ho do prázdné klece. Rusko vede 7:4.
59:30
Brankář Čechmánek je z branky, hrajeme v šesti.
58:10
Dopita promarnil obrovskou šanci, když se puk zpoza branky dostal k němu, brankář Sokolov byl na zemi, ale přesto střelu českého reprezentanta zlikvidoval.
56:16
Hra je v posledních minutách neuspořádaná, se spoustou nepřesností.
53:54
Rusko odmítlo drama a vede 6:3. Od pravého mantinelu vypálil ruský útočník, Čechmánek jen vyrazil před sebe. K odraženému puku si dojel Kalinin a v pohodě jej doklepl do prázdné branky.
52:26
Domácí snižují na 4:5. Výborný se protáhl kolem branky, a ač tísněn, nahrál před ní najetému Prospalovi, který pohotově umístil střelu k pravé tyči Sokolovovy branky.
51:17
Čeští hokejisté jsou zakřiknutí a jen těžko se dostávají do útoků. Diváci jsou na tom podobně. Chvíli se domácí hráče snažili povzbudit, ale po chvíli skončili.
48:37
Rusové se dostali do tempa a dál ohrožují českou branku.
47:45
Rusko přesilovku využívá a vede už 3:5. Od levého mantinelu puk ledabyle napálil Proškin, a ten se mezi betony brankáře Čechmánka dostal do sítě.
47:04
Přesilovku budou hrát pro změnu hosté, vyloučený je Sup za držení.
46:41
A hosté se ubránili i ve čtyřech, je po přesilovce. Domácí se sice v pásmu usadili, brankáře Sokolova prověřili několika střelami od modré, ale nějakou výraznější šanci si nevytvořili.
45:30
Rusové jsou z nejhoršího venku, hrají už ve čtyřech.
44:21
A Češi budou hrát pět proti třem, vyloučený je Kalinin za nebezpečnou hru vysokou holí.
43:30
Česko má výhodu přesilovky, vyloučen je Prokopjev za podražení.
42:55
Rusko poprvé v zápase vede. Čechmánek si vyjel pro puk za branku a po mantinelu chtěl vyhodit. Kotouč se však zřejmě od šroubu na hrazení odrazil do hřiště, kde se ho zmocnil Mozjakin a do odryté klece jej uklidil.
42:03
Do pásma vnikl Výborný, ale kličkami se neprosadil. Rusové se pokusili o rychlý kontr, který však ztroskotal už na hranici útočného pásma.
40:39
Česko do třetí třetiny pustilo s vervou. První akci zakončil střelou bekhendem od modré Špaček.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. V závěru byl v šanci ještě Vašíček, ale nedokázal před ruskou brankou propálil houšť těl.