Utkání komentuje Jaroslav Tomas

ČESKO - RAKOUSKO 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) konec utkání
60:00
59:16
Rakušané vyhráli buly, Koch pálil nadvakrát, ale brankář Vokoun vsedě zlikvidoval.
59:05
Rakousko hraje bez brankáře power-play.
59:05
Česko se brání spolehlivě, do konce oslabení zbývá pár vteřin. Hledištěm proudí "mexické vlny" a rakouský trenér Herbert si vybírá oddechový čas.
58:06
Rakušané jsou kompletní a hrají v početní převaze.
57:15
Vyloučený je Průcha za podražení. Potom vznikla potyčka mezi Strakou a Welserem. Oba dva jsou vyloučení za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
57:07
Průcha vyjížděl zpoza branky a místo aby vystřelil, hledal některého ze svých střežených spoluhráčů.
56:04
Lakos držel u pravého mantinelu prodírajícího se Jágra a je vyloučený na dvě minuty. Češi hrají přesilovou hru.
55:18
Vanek nahodil kotouč za Vokounovu branku, a ten se od zadního mantinelu odrazil na síťky české klece, kde zůstal.
54:47
Šlégr krásnou dlouho křížnou přihrávkou našel najíždějícího Ručinského, který však na rakouského obránce zkoušel naivní kličku.
53:23
Špaček skosil k zemi bodyčekem Welsera. V útoku prvního českého útoku potom Straka zleva střílel a Lakos si vyšlápl na dotírajícího Jágra, který upadl.
52:16
Ručinský dojel puk v pravém rohu útočného pásma a hned ho vrátil na číhajícího Prospal. Ten se však nedokázal přes clonícího obránce dostat ke střele.
50:49
A celá hala vzápětí ztichla, když se zleva řítil na brankáře Vokouna útočník Welser. Novák se však stačil vrátit a vrhl se mu pod nohy, čímž ho rozhodil a puk mu ujel z hole.
50:26
Celá hala skanduje "my chceme gól".
49:04
Domácí dlouho váhali s přechodem do pásma, až puk převzal Straka a na pravé volné straně zajel až k brance, zadovkou ho vrátil před branku, kde jej napálil Jágr. Kotouč stačil brankář Divis tečovat a ten poskakoval vedle pravé tyčky.
47:39
Rakousko přesilovou hru nevyužilo, Češi jsou v plném počtu.
46:50
Hosté se nemohou dostat do pásma, Výborný naposledy vyhnal Ulricha až před vlastního brankáře.
45:38
Beránek přidržel u mantinelu Reichla, a ten se pádu nebránil. Rakousko tak hraje přesilovou hru.
45:19
Jágr se mezi kruhy stahovačkou zbavil protihráče a u pravé tyčky našel Prospal, jenž měl před sebou odkrytou branku. Puk mu však nesedl a ve vyložené pozici selhal.
44:50
Ručinský se neprobil podél pravého mantinelu.
43:10
Šlégr se přihrávkou netrefil na Beránkovu hůl a je z toho zakázané uvolnění.
42:24
Je po přesilovce. Domácí si vytvořili obrovský tlak, šanci měl Jágr, po něm Novák, který ze čtyř metrů trefil jen brankáře Divise.
40:36
Česko dvojnásobnou přesilovku vzápětí využívají a vedou už 2:0. Průcha u pravé tyčky Divisovy branky nahrával na druhou stranu Jágrovi, který kotouč po ledě dopravil do sítě. Rakouský brankář se natahoval marně. Druhá asistence: Jan Novák.
40:16
Rakouský kapitán Ulrich bez hokejky chytil puk do ruky a vyhodil ho z obranného pásma. Dvaačtyřicet vteřin budeme hrát přesilovku pět na tři.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. Ta přinesla jeden gól. Rakousko spolehlivě brání obrovský tlak domácích hokejistů. Na obrazu hru se nic nezměnilo. Češi mají spoustu šancí, územní převahu, drží více puk. Skórovali ovšem jen jednou.
39:37
Domácím se nedaří udržet v pásmu.
38:58
A v závěru druhé třetiny se bude ještě vylučovat. Koch chytil za nohu ujíždějícího Ručinského a je vyloučen za držení. Češi hrají přesilovku.
38:22
Rakušané se podruhé za sebou během půlminuty osvobozují jen díky vyhození na zakázané uvolnění.