23.8.

Přípravu na Světový pohár komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - FINSKO 1:1 (0:0, 0:0, 1:1). Konec zápasu.
60:00
Utkání končí remízou 1:1. Marek Židlický zachránil českému týmu alespoň remízu. Utkání nechybělo nasazení, ale pohledných hokejových akcí příliš nenabídlo. Finskému brankáři Lehtonenovi dvakrát pomohla tyč. Příští přípravné utkání sehrají Češi ve středu v Německu.
59:28
Češi v plném počtu.
59:16
Další vyloučení - za potyčku Šlégr a Jokinen.
57:28
Eliáš se mimo brankoviště střetl s Lehtonenem, kterého podtrhl. Na Eliáše se okamžitě vrhl mstitel Toumo Ruutu. Finové budou hrát přesilovku, protože Eliáš vyfasoval trest za najetí do brankáře, Malík a Ruutu oba za hrubost.
56:51
Finové se ubránili. Ale hokejisté ožili a dopředu je ženou i spoře zaplněné ochozy.
54:58
Vyrovnáno - 1:1. Židlický po Reichlově přihrávce nekompromisně propálil Lehtonena. Bleskově využitá přesilovka. Navíc pokračuje přesilovka.
54:51
17 vteřin pět na tři. Vyloučen je Jarkko Ruutu za podražení. Ruutu se rozčiloval tak, že dostal navíc sobní trest a vztekle odešel do babin. Vladimír Růžička si bere oddechový čas.
53:08
Přesilovka českého týmu. Jágr a spol kombinovali v rozích, zejména Jágr se téměř nedal odstavit od puku a Koivu nakonec fauloval.
51:40
Nieminen končí ve Vokounově brance. Přerušeno, hra je vykázána do středního pásma.
51:08
Ručinského rána z levého křídla končí po teči v ochranné síti.
50:38
Přesilovka Finům nevyšla. První půlminutu dokonce odehrál český tým v útočném pásmu, pak finskou rozehrávku dobrým forčekingem komplikovali Dvořák a Výborný. Šlégr je na ledě a tým může zmobilizovat síly k závěrečnému náporu.
48:38
Přesilovka Finů. Šlégr je vyloučen za hru vysokou holí.
48:00
Finové se ubránili. Český nápor skončil, když Šlégr neudržel puk na modré čáře. Pak už se tým do pásma nedostal.
46:45
Konečně přesilovka jak má být. V šanci byl Ručinský. Židlického rána od modré těsně minula Lehtonenovu branku.
46:00
Jarkko Ruutu fauloval kolenem Eliáše. Přesilovka českého týmu.
45:06
Finové vedou 1:0. Už když bylo po finské přesilovce, ztratil Martin Straka hokejku, což ještě umocnilo výhodu soupeře a Lehtinen dorážkou z hranice brankoviště překonal ležícího Tomáše Vokouna.
44:00
Češi se úspěšně brání. Ještě minuta finské přesilovky.
42:00
Finové mají před sebou tříminutovou přesilovku
41:25
Sýkora poté, co Eliáš vyhrál buly, nastřelil tyč.
40:01
Hraje se 3. třetina. Hraje se dvě minuty čtyři na čtyři. Fischer za potyčku s Bergem vyfasoval trest do konce utkání. Poražený Berg trest na 2 + 2 minuty. Na trestné lavici je i Židlický.
40:00
Konec druhé třetiny. Šarvátku ještě vyprovokoval Berg a dostal nakládačku od Jiřího Fischera, který jej nekompromisním pravým hákem poslal k ledu. To byl asi nejsvětlejší moment druhé třetiny, která opět příliš pohledných hokejových akcí nenabídla. Finové dobrým forčekingem rozleptávají české kombinace, ale sami toho dopředu také mnoho nepředvedli. I proto poloprázdná Sazka Arena na první branku stále čeká.
39:58
Vokoun si připisuje další zákrok. Pálil Peltonen.
39:15
Do tlaku se dostala Dopitova řada, ale na Lehtonena mířila jenom pohotová dorážka Dvořáka. Finové vyhodili na zakázané uvolnění.
38:15
Po zmatku v české rozehrávce pálil Lehtonen, těsně vedle.
36:17
Ve zkrácené přesilovce český tým vystřelil jenom jednou, ale Hejdukova rána z levého kruhu až k Lehtonenovi neprošla. Finové rychlým přístupemnabourávali českou rozehrávku a ubránili se.
34:37
Česká přesilovka.
34:17
Dva na jednoho najížděla dvojice Selänne - Koivu, ale svou akci překombinovala. Finskou přesilovku ale ukončil faul na Výborného. Čtyři na čtyři.
32:37
Po slibné a pohledné akci Reichlova útoku přichází další trest. Za nedovolené bránění je vyloučen Šlégr.
31:49
Ani Finové svou třetí přesilovku v utkání nevyužili. Vokouna až v závěru zaměstnal Jokinen, ale český brankář jeho střelu z pravého kruhu vykryl a zachytil ve výstroji.