KANADA - ČESKO 4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0). Po prodloužení.
Lecavalier z těžkého úhlu rozhoduje. Kanada si zahraje finále Světového poháru.
Havlát pálil od modré. Luongo kryje v lapačce. Obě mužstva hrají prodloužení ofenzivně.
62:04
Thornton pálil po zmatku v českém pásmu, těsně nad.
61:30
Zúrava pálil Hejduk, Čajánek hledal zpoza branky Ručinského, ale Luongo čaroval na brankové čáře.
60:00
Prodloužení se podle pravidel hraje do rozhodnutí. Kdo dá gól, zahraje si finále Světového poháru.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla - 3:3. V závěru ještě mohl rozhodnout Straka, ale z prostoru mezi kruhy těsně minul pravou tyč.
59:30
Špaček překřižoval Heatleyho, který už páílil k české brance.
59:00
Minuta do konce.
57:42
Hamrlík raději odpálil puk na zakázané uvolnění, když se Češi dostali při rozehrávce pod tlak.
56:35
Havlát byl v přečíslení tři na dva lehce zahákován zezadu a nezakončil přesně.
55:00
Vyprodaná hala Air Canada Centre sleduje famózní zápas.
53:57
Hned po buly Češi vyrovnávají 3:3. Přes obránce vypálil Eliáš a trefil se k pravé tyči Luongovy branky.
53:47
Kanada vede 3:2. Češi byli v náporu. Po sporném zákroku na Jágra ujel Draper a z levého křídla přesnou střelou nad lapačku poslal Kanadu do vedení.
52:20
Výborný se uvolnil z rohu, z prostoru mezi kruhy pálil Eliáš, Luongo kryje.
50:45
Hejduk po Dopitově přihrávce zpoza branky těsně přestřelil. Obě mužstva hrají parádní hokej. Češi se dokázali vymanit ze sevření.
49:28
Kanaďané se snaží vystupňovat tlak. Přidali na důrazu.
47:52
Náskok mohl Kanadě vrátit Heatley, ale Vokoun se roztáhl na brankové čáře a zmařil kanadskému střelci bekhendový blafák.
47:21
Češi využívají přesilovku a vyrovnávají - 2:2. Kaberle vypálil od modré a puk do odkryté branky dorazil Havlát. Kanada dostává první gól v oslabení na turnaji.
46:40
Češi hrají přesilovku. Vyloučený je Lecavalier za držení. V útočném pásmu přidržel Hamrlíka.
45:58
Hejduk nabruslil do pásma po pravém křídle, křižnou přihrávkou hledal Čajánka, ale vracející se kanadský bek ji zblokoval.
44:06
Vokoun raději přidržel puk před najíždějícím Lemieuxem.
43:27
Zakázané uvolnění Kanady. Obraz hry se nemění.
42:00
Kanada nikam nepospíchá, ale dobře brání. Češi se nemohou dostat do šancí.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Kanada vystupňovala tlak a nakonec se prosadila důrazná čtvrtá řada a Brewer z hranice brankoviště. Tlak v přesilovce vedl k Lemieuxově brance - první na turnaji. Ale Čechy vrátil do hry Petr Čajánek.