5. kolo extraligy

Utkání komentuje Michael Langr

PARDUBICE - SLAVIA 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Konec zápasu
60:00
Konec zápasu. Zásahy brankářů: Kameš 8 (celkem 25), Franěk 6 (celkem 37). Pardubice svého soupeře jednoznačně přestřílely, ale Slavia byla efektivnější a dvakrát se prosadila v přesilových hrách.
59:52
Dopita vyhrál čistě buly a Mudrochova střela těsně prosvištěla kolem levé tyče Fraňkovy branky.
59:44
Slavia si bere oddechový čas.
59:44
Po Divíškově střele Franěk puk vyrazil a po následné dorážce puk schoval. Vhazuje se před jeho brankou.
59:30
Kameš je venku z branky, Pardubice hrají v šesti.
59:00
Slavia velmi dobře brání modrou čáru.
58:10
Po dlouhé době se do útočné třetiny dostala také Slavia, Pálffy s Dudou se pokoušeli z úhlu překonal Kameše. Ale neuspěli.
57:00
Tlak domácích sílí, Slavia už jen vyhazuje puky z obranného pásma. Hemský se zkoušel prosadit individuálně, ale v rozhodujícím momentu mu puk utekl.
55:30
Pardubice zvyšují tempo: Hejduk hned po buly nebezpečně pálil, Franěk zasáhl vyrážečkou. Následně diváci zatleskali čistému bodyčeku Snopka, který tak zastavil Pállfyho.
54:52
Dopita mohl jít do šance, ale rozhodčí odpískali sporný ofsajd. Na ledě se objevily odpadky.
53:23
Pardubice - Slavia 1:2 Také domácí skórují v početní výhodě. Snopek vystřelil od modré a Bulis puk tečoval pod břevno.
51:51
Další přesilovka domácích: Kučera nezaviněně fauloval na modré Bulise, ten vlastně spíš najel do slávistického obránce. Kučera dostává dvě minuty za faul kolenem.
50:31
Pouze v polovině přesilové hry se domácí usadili v útočném pásmu, jinak se Slavia v pohodě bránila. Jedinou šanci měl Havíř, který si sjel od modré až před branku, ovšem na Fraňka nevyzrál.
48:31
Divíšek udělal pěknou kličku Vašíčkovi a už už spěchal k brance. Vašíček ho však podrazil, Pardubice hrají přesilovku.
47:50
Pardubice se marně snaží dostat před branku, prostor před ní Slavia důsledně hlídá. Dopita vystřelil od modré na teč Blažovkovi, ten ale puk nezasáhl a Franěk bez potíží kryl.
46:13
Trenér Výborný stáhl hru jen na tři útoky: Sýkora, Divíšek, Rolínek - Průcha, Dopita, Blažek - Hejduk, Bulis, Hemský.
45:21
Rolínek po přihrávce Dopity střílel bez přípravy, Franěk vyrazil hokejkou.
44:13
Pardubice se dostaly do menšího náporu, akce ale většinou končí v rozích. A když už se Havíř dostal ke střele od modré, byla jeho rána sražena.
42:30
Útočník Sýkora pronikal po pravém křidle, svoji akci ale zakončil nepřesnou střelou, která minula branku.
41:33
Slavia třetí přesilovku nevyužila. Nejprve Stümpel šikovnou střelou zpoza obránce vyzkoušel Kamešovu pozornost, pardubický gólman vykopl betonem a porazil si i se střelou Hrušky v závěru početní výhody.
40:01
Začala 3. třetina. Slavia pokračuje v přesilovce, Pardubice se brání ve čtyřech.
40:00
Konec 2. třetiny. I přes herní převahu Pardubice nadále prohrávají. Slavia je zatím stoprocentní při přesilovkách, díky čemuž také zvýšila náskok. Zásahy gólmanů: Kameš 9, Franěk 18.
39:36
Začíná přesilovka Slavie, Novák je na ledě.
39:33
Pardubice se nedostaly do žädné šance, naopak v závěru přesilovky musel únik Pálffyho řešit nedovoleným zákrokem Novotný. Hraje se čtyři na čtyři.
37:36
Novák na modré skolil unikajícího Divíška, domácí mít početní výhodu.
37:02
Ve ztichlé hale se domácí dostali do několika šancí: Blažkovu ránu vyrazil Franěk, ale Lubina Lecavaliera nenapodobil a poté, co našel puk pod nohama, vystřelil z těžkého úhlu nepřesně.
35:20
Pardubice se urputně dostávají do útočného pásma, ale bez zakončení. Slavia v pohodě vyhazuje puky do středního pásma.
33:32
Domácí kotel skanduje jméno bývalého kouče Miloše Říhy.
33:10
Hned po gólu se Hruška protáhl okolo Čáslavy, ale trefil se pouze gólmana Kameše. Na druhé straně Franěk ramenem vyrazil ránu Blažka.