6. kolo extraligy

Utkání komentuje Tomáš Gebert

LITVÍNOV - SPARTA 1:4 (0:0, 0:1. 1:3) KONEC
60:00
Konec zápasu, Sparta vyhrála 4:1.. Sparta dominovala od třetí třetiny, kdy v rozmezí 28 vteřin dala dvě branky. Domácím se vůbec nedařily přesilovky, v první části nevyužili dokonce dvouminutovou převahu 5 na 3.
59:19
Sparťanské vítězství stvrzuje Sivek střelou do prázdné branky při domácí power-play.
58:54
Domácí Škoula trvdě vypálil od modré, ale minul branku.
58:28
Domácí Kůrka tvrdě bojoval u mantinelu s Chabadou, na pomoc mu přijel Šlégr. Kotouč společně zašlápli, bude se vhazovat ve sparťanském obranném pásmu.
58:13
Domácí trenér Beránek si vzal oddechový čas
57:47
Litvínov se nadechuje k závěrečnému náporu.
56:28
Domácí Kubinčák trefil břevno. Na Břízu nevyslal prudkou střelu, ale sparťanský gólman měl zakrytý výhled
56:00
Sparta se ubránila, Litvínovu se přesilovky vůbec nedaří.
55:32
Sparta se dobře brání, v podstatě domácí do šancí vůbec nepouští.
54:00
Domácí budou hrát přesilovku, vyloučen byl Chabada za hákování.
53:51
Velká šance domácích. Reichel našel ideálním pasem Kůrku, který však zblízka odkrytou branku netrefil
53:12
Přesilovka Sparty se většinou odehrávala v rozích kluziště. Jedinou nebezpečnou střelu vyslal Marek, ale gólmana nepřekonal. Litvínov hraje v plném počtu.
51:12
Dlouho se nehrálo kvůli potyčce Ručinského a Melichara, který měl nad domácím útočníkem evidentně navrch. To se nelíbilo Šlégrovi, který sparťanského obránce napadl holí. Všichni dostali dvě minuty, Ručinský s Melicharem za hrubost, Šlégr za sekání. Sparta hraje přesilovku pět na čtyři.
49:51
Sparta hraje chytře, snaží se držet puk. Domácí začínají být nervózní.
48:25
Stále se nehraje. Otřesený Netík opouští plochu za asistence lékaře, zákrok zůstal nepotrestán.
48:25
Fanoušci vidí boj o každý metr ledu. Sparta si hlídá vedení, ale není vůbec pasivní. Přibývá potyček, po jední z nich zůstal ležet hostující mladík Netík.
46:27
Hosté jsou v těchto chvílích aktivnější. Nebezpečně pálil Nedvěd, ale Jarina kryl.
45:55
Hlasatel oznámil, že utkání přihlíží 7000 lidí a je vyprodáno.
43:56
Domácí snížili na 1:3. Po průniku po křídle zavěsil pod břevno Trávníček. Asistenci si připsal Balász.
43:24
Sparta dává vzápětí další gól, vede už 3:0. Po osmadvaceti vteřinách od gólu Olesze se prudkou ránu po ledě trefil Ton. Asistoval mu Chabada
42:56
Sparta střílí druhý gól, trefil se Olesz. Hostující útočník zůstal úplně sám před Jarinou a nadvakrát ho překonal
42:02
Začátek závěrečné části poznamenaly další nepřesnosti a plno zkažených přihrávek. Navíc domácí fanoušci zuří, že sudí Bolina nepotrestal faul na Gombára.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Hraje nabrala tempo až v posledních šesti sedmi minutách. Sparťané si vytvořili ve druhé části víc šancí, jednu z nich proměnil obránce Dobroň ve vedoucí gól.
39:37
Hostující obránce Melichar napřáhl od modré, Jarina vyrazil
39:01
Domácí se snaží vyrovnat, ale brzdí je spousta nepřesností.
37:26
Sparta je v plném počtu, domácí nevyužili další přesilovku, byť trvala jen minutu. Domácím se v početní převaze nedaří.
36:26
Domácí hrají přesilovku, která bude trvat jen minutu.
35:53
Sparta vede, gól dal Dobroň. Hostující obránce propálil Jarinu tvrdou střelou z místa mezi kruhy.