10. kolo extraligy

Utkání komentuje Tomáš Železník

ZLÍN - SLAVIA 4:0 (0:0, 1:0, 3:0), Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu - Zlín vyhrál 4:0. Ráz třetí části určila rychlá Jenáčkova branka. Slavia poté přidala, ale když nevyužila šance v přesilovce a sama naopak v oslabení inkasovala potřetí, rezignovala. Igor Murín podruhé v sezoně neinkasoval.
58:12
Celý stadion skanduje "Vysoký jáálóóvééc" a oslavuje jasnou výhru úřadujícího mistra.
56:20
Zlínští kralují - 4:0. Martin Čech zavezl puk do pásma, mohl nahrát Kováčikovi, ale zasekl puk, počkal až do pásma najede Galvas, nahrýál mu a zlínský obránce střelou těsně nad ledem pokořil Fraňka. 2. asistence: Kováčik.
54:43
Zlín využívá přesilovku a vede 3:0. První útok předvedl parádní kombinaci. Na modré čáře nahrál Leška Eratovi, ten puk potáhl, nahrál mezi kruhy Balašíkovi, který bekhendem trefil nejprve levou tyč, od níž se puk odrazil za Fraňkova záda.
53:43
A další přesilovka Zlína. Barinku vrazil na hrazení v rozporu s pravidly obránce Klouček.
53:35
Zlín se v přesilovce nikam nehnal, spíš v poklidu kontroloval puk.
51:35
Místo náporu se bude Slavia bránit. Za podražení Okála je vyloučen Vondrka.
51:10
Slavia sehrála přesilovku výborně, ale gól nedala. I proto, že Duda netrefil odkrytou branku. Kadlecova rána od modré zase trefila Murína, který měl zakrytý výhled a štěstí.
49:10
Slavia dostala možnost utkání zdramatizovat - hraje přesilovku. Za hrubost dostal dvě minuty střelec druhého zlínského gólu Jenáček.
46:28
Po vyhraném buly pálil z ideální pozice mezi kruhy Barinka, mířil k pravé tyči, Franěk ale zasáhl vyrážečkou.
45:20
Hlasatel oznámil, že utkání mistra s vicemistrem sleduje 5043 diváků.
42:37
Po vyhraném buly pálil od modré tvrdě a přesně Kadlec, ale Murín vyrazil.
42:13
Po Stümpelově přihrávce od zadního mantinelu pálil bez přípravy Pálffy, ale Murína nepřekonal.
40:59
Zlín vede 2:0. Domácímu týmu stačilo deset vteřin přesilové hry ke zvýšení náskoku. Franěk neudržel ránu Romana Hamrlíka od modré a puk do odkryté branky dorazil Jenáček.
40:49
Na trestnou lavici usedl čtvrtý slávista. Dvě minuty za krosček vyfasoval Klouček.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé části. Tato třetina byla vyrovnanější, i když chvílemi postrádala tempo z první části. Domácí se dostali do vedení díky zdařile provedenému Mokrejšovu sólu.
38:11
Po Jenáčkově přihrávce od zadního hrazení pálil zprava Okál, Franěk měl s ostrou ranou hodně práce, ale své mužstvo opět podržel.
37:50
Slavia se dostala do šance po Balaštíkově chybě. Jeho vyhození zachytil na modré Hruška, vyslal střílenou přihrávku před branku, kde se Vašíček snažil puk tečovat a poté dorazit za Murínova záda. Zlínský gólman ale puk zachytil.
35:41
Zlín vede 1:0. Mokrejše, který se vracel z trestné lavice, poslal do brejku Kristek. Mokrejš svůj samostatný nájezd proměnil přesnou střelou mezi Fraňkovy betony.
35:33
Slavia nesehrála přesilovku špatně. Ve velké šanci se před Murínem zjevil Pálffy, ale domácího gólmana nepřekonal.
33:33
Rozhodčí potřetí vylučuje na domácí straně. Dvě minuty za napadení vyfasoval Mokrejš. Celý stadion píská a protestuje i domácí střídačka, protože podle jejich mínění šlo o vzájemný souboj Mokrejše se Sobotkou.
32:14
Domácím se přesilovka vůbec nepovedla, Franěk ani jednou nezasahoval, hrálo se převážně ve středním pásmu.
30:14
Zlín hraje třetí přesilovku. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Sobotka. Rozhodčí vylučoval až po konzultaci s čárovým, protože situaci neviiděl a reagoval až na Kristkův pád, který se po Sobotkově zákroku držel za obličej.
30:08
Do tlaku se dostal Martincův útok, puk poskakoval před Murínem, ale nikdo ze slávistů se přes důrazné bránící hráče nedostal k dorážce.
28:58
Domácí se řítili do přečíslení dva na jednoho, jenomže Ambruz přihrál Záhorovskému na brusle, ten puk nedokázal zpracovat a vracející se slávisté jej odzbrojili.
26:42
Bleskový výpad do Zlínské obrany předvedla Slavie. Kučera zavezl puk do pásma, nahrál Supovi, jeho střelu z levého kruhu Murín vyrazil.
25:12
Ani Zlín druhou přesilovku v zápase nevyužil. Franěk se vytáhl proti střele Kováčika zblízka i proti bombě Martina Hamrlíka od modré.
23:12
Na trestnou lavici putuje druhý hráč Slavie. Dvě minuty za držení hole dostal Duda.