10. kolo extraligy

Utkání komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - KLADNO 1:3 (0:0, 0:3, 1:0), Konec utkání
60:00
Konec utkání. Ve 3. třetině si Kladno celkem v klidu hlídalo rozhodující náskok z prostřední části a utkání dovedlo k zasloužené výhře. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: za domácí Jaroslav Kracík a za hosty Jaromír Jágr.
59:45
Plzeň snižuje na 1:3. Domácí se přece jen dočkali. U pravé tyče sklepl letící puk mezi Orctovy betony Dušan Andrašovský.
59:21
Znovu skvělý Orct. Při přesilovce zlikvidoval další dvě střely od modré Jaroslava Špačka.
58:51
Domácí si ještě zahrajou přesilovku. Za brankou zalehl puk Pavel Patera a je vyloučen za zdržování hry.
58:33
Plzeň se ještě pokouší alespoň o čestný úspěch. Nejprve pálil od modré tvrdě Špaček a poté byl sám před brankou Matějovský, ale obě střely šly těsně vedle.
54:49
Obrovská šance Plzně. Špaček nahazoval kotouč od modré čáry před branku, kde ho tečoval Kraft, ale fantastický reflexivní zákrok předvedl Orct a puk směřující do prázdné klece dokázal chytit.
52:46
Kladno se ubránilo. Největší šanci měl v závěru přesilovky Kraft, kdy se u tyče pokoušel sklepnout kotouč do branky, ale hostující gólman na brankové čáře na poslední chvíli zachránil.
50:46
Plzeň si zahraje přesilovku. Kysela zahákoval Špačka a dostává 2 minuty.
50:02
Šance na obou stranách. Nejprve pálil tvrdě domácí bek Cartelli, Orct jeho střelu vyrazil a hned z protiútoku se dostal do samostatného úniku Jágr, ale jeho pokus o blafák Pejchar vystihl a skvěle zasáhl.
48:45
Oba týmy jsou v plném počtu.
46:45
Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni kladenský Špelda a plzeňský Adamský. Pykají za hrubost. Hraje se tedy 4 na 4.
45:33
Jaromír Jágr si vysloužil uznalý potlesk od vyprodaného plzeňského stadionu. Po krásné individuální akci v útočném pásmu připravil další velkou šanci Hrdinovi, ale ten gól nedal.
44:39
Radek Matějovský se proháčkoval až před hostující branku, snažil se zasunout puk pod Orctem do sítě, ale znovu marně.
43:27
Plzeň se s nástupem do poslední části zlepšila a snaží se s výsledkem ještě něco udělat. Do šance se tlačil z pravé strany agilní Kracík, ale Orct jeho pokus betonem vyrazil.
42:07
Velká šance Kladna. Po akci Kally se dostal k nebezpečnému zakončení Horna, ale Pejchar jeho pokus zblízka schoval do lapačky.
41:32
Kladno se ubránilo a pokračuje se na obou stranách v plném počtu.
40:45
V probíhající přesilovce se snažil Andrašovský propasírovat puk do branky, ale brankář Orct situaci ve prospěch Kladna zachránil.
40:01
Začala 3. třetina
40:00
Skončila 2. třetina. Již od začátku 2. části dostal kladenský tým domácí Plzeň pod tlak a od vedoucího gólu je jasně lepší. Plzeň bude mít možnost zkorigovat nepříznivý vývoj v dohrávané početní výhodě na začátku poslední třetiny.
39:32
Plzeň bude hrát přesilovku. Za podražení je vyloučen Patera.
38:51
Kladno vede už 3:0. Jaromír Jágr nahodil puk před domácí branku, kde se puk několikrát odrazil a nakonec skončil za zády bezmocného Pejchara. Gól byl připsán Radku Gardoňovi a druhá asistence Janu Hrdinovi.
37:53
Kladno vede 2:0. Od pravého mantinelu našel Jágr mezi kruhy Jana Hrdinu, ten si kotouč zpracoval a vystřelil přesně k pravé tyči Pejcharovy brány. Druhá asistence: Tomáš Kaberle.
36:06
Druhá přesilovka pro Kladno. Na trestnou lavici jde pykat na 2+2 minuty za hru vysokou holí Radek Matějovský.
35:05
Po dlouhé době se dostali ke kloudné akci znovu domácí. Martin Straka přihrával doleva na bratra Michala, ten se natlačil před Orcta a z těžkého úhlu se ho snažil bekhendem přehodit, ale nepovedlo se mu to.
33:10
Plzeň gól viditelně zaskočil, špatně bruslí. I přesto měl Josef Straka šanci. Za brankou dojížděl puk, který chtěl nahodit před branku na volného spoluhráče, ale kotouč mu sjel po čepeli a tak se stav nemění.
30:21
Kladno vede 1:0. Radek Gardoň zachytil špatnou rozehrávku obránce Jindřicha, nahodil kotouč před branku, kde ho šikovně tečoval Horna.
27:43
Kladno je v této fázi zápasu lepší. Do ideální pozice mezi kruhy si najel obránce Ševc, střílel bez přípravy, ale domácí gólman byl znovu na místě.
26:24
Další pohotový zákrok Pejchara. Do lapačky skryl tvrdou ránu kladenského obránce Zemana.
25:40
Hrdina se za domácí brankou zbavil obránce Trnky a snažil se u tyčky propasírovat puk do branky, ale Pejchar včas zasáhl.