17. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

SPARTA - SLAVIA 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
60:00
Konec zápasu. Sparta vyhrála 4:2. Dokázala otočit vývoj zápasu ze stavu 0:2. Rozhodující trefu dal v poslední minutě při power-play Nedvěd. Sparta dál vede extraligovou tabulku.
59:58
Velkou šanci spálil slávistický obránce Žabka. Jel sám na branku, ale přestřelil ji.
59:41
Vyloučen je hostujíci Kašpařík za držení hole.
59:09
Sparta - Slavia 4:2 Do prázdné branky se trefil Nedvěd. Asistenci si připsal Hlaváč.
58:55
Slavia hraje bez brankáře. Začíná power-play Sparty.
57:55
Velká šance Slávie. Po závaru před Břízovou brankou střílí Antoš, ale do rány padá sparťanský obránce Richter a puk zastavuje.
57:28
Obraz hry se nemění. Sparta pozorně brání těsný náskok.
55:15
Z brejku se hnal na branku domácí Ton. Výborně ho zastavil důrazný slávistický zadák Kolařík.
54:51
Role se otočily. Sparta vede a začíná být pasivní. Dvakrát v rychlém sledu její hráči jen vyhodili puk na zakázané uvolnění.
53:39
Hraje se hokej ve strhujícím tempu. Akce střídá akci. Nepatrně více ze hry mají hosté, kteří usilují o vyrovnaní. Graňák projel mezi dvěma sparťanskými beky a v pádu ještě vystřelil. Sparťanský gólman však puk kryl vyrážečkou.
51:51
Hosté si vytvořili obrovský tlak. Sparta se ubránila v oslabení až s vypětím všech sil. Přesilová hra už skončila, ale Slavie dál útočí a snaží se vyrovnat.
49:31
Slavie bude mít výhodu přesilové hry. Vyloučen je domácí zadák Pilař za držení. Hosté se z tlaku už vymanili.
47:59
Sparta je při chuti. Od kruhu střílí Ton. Franěk musel povyskočit, aby puk chytil.
47:19
Sparta už vede. Domácím se podařilo otočit skore zápasu. Hlaváč sebral puk před vlastní brankou, prokličkoval s ním a nahrál Nedvědovi. Ten vystřelil švihem a prostřelil slávistického brankáře Fraňka. Sparta - Slavia 3:2.
46:58
Sparta může dál útočit. Vyloučen je Kopecký za podražení.
44:37
Sparta vyrovnala. Za brankou našel Ton obránce Procházku. Ten vystřelil kžižnou střelu k pravé tyči. Puk se odrazil až k úplně volnému Chabadovi a ten bekhendovou střelou přehodil ležícího brankáře Fraňka. Je vyrovnáno - 2:2.
43:52
Tlak domácích pokračuje. Sparta hraje aktivně, dobře bruslí. Ale i hosté se dokázali prosadit. Po hezké kombinaci vystřelil Novák, ale Bříza puk viděl a vrazil.
41:29
Sparta se snaží, tlačí se dopředu a vytváří si v úvodu třetí třetiny značný tlak.
40:55
Sparta přesilovou hru nevyužila. Hraje se pět na pět.
40:01
Začala třetí třetina. Do sparťanské branky se vrátil zkušený Petr Bříza.
40:00
Konec druhé třetiny. Sparta byla ve střední části hry dlouho v koncovce bezzubá. Nastartovala ji až kontaktní branka. Při vyloučení Kloučka se dostala do drtivého tlaku. V přesilovce bude pokračovat i po přestávce na začátku třetí třetiny.
39:07
Sparta mění brankáře. Za Břízu nastupuje Pöpperle. Sparťaňští trenéři chtěli rozkouskovat hru, aby si jejich klíčoví hráči, kteří soupeře měli pod tlakem, trochu odpočinuli.
39:06
V početní převaze si vytořil šanci Hlaváč, hostující brankář Franěk puk vyrazil.
38:31
Za hrubost je vyloučen Kadlec ze Slavie.
37:44
Sparta snížila na 1:2. V brejku a v pádu vypíchl puk Chabada, z pravé strany našel Netíka a ten křižnou střelou po ledě překonal slávistického brankáře Fraňka. Další asistenci má Ton.
37:34
Napadající slávistický útočník Kopecký získal za brankou puk a snažil se ho zasunout k levé tyčce. Bříza ho zachytil bruslí.
35:50
Slavisté odehráli tři čtvrtiny oslabení v útočné třetině Sparty, kde výborně napadali dva hokejisté a čtyři borci domácích nemohli ani vyvést puk. Sparta se dostala do tlaku jen na třicet vteřin. Fraňka neohrozila.
33:50
Sparta má příležitost ke kontaktnímu gólu. Bude hrát přesilovou hru. Vyloučen je hostující obránce Klouček za držení.
33:40
Hostující Tomica objel sparťanskou branku a od druhé tyčky chtěl z otočky skórovat. Bříza měl ale hokejku na ledě a puk chytil. Dál se hraje ve svižném tempu, bojuje se o každý metr. Spartě se však nedaří.