18. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

SLAVIA - PARDUBICE 4:6 (3:2, 1:1, 0:3), konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Tým Pardubic soustředěným výkonem otočil zápas a odváží si z Prahy zasloužené vítězství. Na led se snášejí perníčky od pardubických fanoušků. Sazka Aréna byla poprvé letos dobyta. Pardubičtí hráči se loučili se svými fanoušky, předváděli se a plazili se před nimi po ledě. Slavia vedla do desáté minuty 3:0, ale zápas ztratila díky výbornému výkonu Mikeskovy lajny. Sám její centr měl čtyři asistence.
59:40
Vyloučení. Antoš dostal za sekání 5 minut + do konce, Čáslava 2+2 minuty za hrubost.
59:05
Je rozhodnuto. Slávisté odvolali gólmana a Hejduk trefil prázdnou branku ze středního pásma.
58:22
Hosté jsou v plném počtu. Slavii přesilovka nevyšla, hraje v křeči a za dvě minuty nezaložila jediný pořádný útok.
56:22
Šance pro Slavii na vyrovnání. V obranném pásmu Pardubic sekl Kolář Žabku a byl vyloučen na dvě minuty.
55:27
Pardubicím se daří držet hru dostatečně daleko od své branky a mají blíž ke vstřelení pojistky než Slavia ke vstřelení vyrovnávací branky.
53:57
Pardubice vedou. Hosté otočili zápas po dalším velkém závaru před brankou. Mikeskovu střelu z prostoru mezi okruhy zastavili ještě slávističtí obránci, ale k puku měl nejblíž Bulis, který ho dorazil do branky. Trenér Růžička si vyžádal oddechový čas.
53:40
Zápas sleduje na stadionu 13,511 diváků.
52:38
Pardubice jsou rovněž v plném počtu. V přesilovce měli šance Vašíček a Stümpel, ale Lašáka nepřekonali.
51:58
Slavia je v plném počtu. Více šancí při hře 4 na 4 měla víc šancí Slavia, ale Vlasák v největší příležitosti nedal.
50:38
Hraje se 4 na 4. Za vyhozeným pukem šel Kopecký, snažil se natlačit před Lašáka, ale podrazil ho Čáslava.
49:58
Pardubice mají možnost otočit zápas. Za faul na Mikesku byl vyloučen Boris Žabka.
49:43
Z prostoru mezi kruhy se trefil do odkryté branky Tvrdík. Nahrával mu Snopek. Pardubice vyrovnávají.
49:38
Slavia se ubránila.
47:38
Snopek se hned z trestné lavice vrhl do protikútoku, byl hákován Kadlecem a Pardubice hrají přesilovku.
47:27
Pardubice se ubránily.
46:28
Hruška si při rychlém protiútoku vyměnil puk s Beránkem, Beránek okamžitě střílel a trefil pravou tyčku.
45:27
Slavia bude hrát další přesilovku. Vyloučen Snopek na dvě minuty za vražení na hrazení.
45:02
Pardubice při vlastním oslabení málem vyrovnaly. Hrály výborně, měly řadu šancí a nakonec nedokázaly akci dotáhnout do konce akci Mikeska s Bulisem.
43:02
Přesilovku hraje Slavia. Ve středním pásmu unikal Duda Hejdukovi a ten ho přidržel.
42:06
Třetí třetina začala opatrněji než předchozí části, ale víc práce má domácí Franěk. Střela od Tvrdíka k němu divně plachtila vzduchem, tak gólman Slavie radši přikryl puk.
40:01
Začala závěrečná třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Slavii se podařilo v druhé třetině odskočit opět na dvě branky, ale pojistku nepřidala a Pardubice se vrátily do hry. Obě mužstva hrají v obrovském tempu, utkání dominují útoky a vehementně snaží se vstřelit gól.
38:01
Je po přesilovce, Pardubice si opět nedokázaly proti dobře bránicí Slavii vytvořit tlak, ale jednu šanci měly. Bulisovu střelu z levého kruhu Franěk pokryl.
36:01
Přesilovka Pardubic. Rozhodčí signalizoval příliš mnoho hráčů na ledě. Žabka dostal 2+10 minuty.
33:52
Pardubice se v přesilovce vůbec neusadily v pásmu. Řadu zákroku asi před Dlouhým a Kopeckým připsal Lašák.
31:52
Přesilovka Pardubic. Antoš bránil Mikesku, který se prodíral přes modrou a souboj dohrál tělem. Rozhodčí Mynář ho trochu nepochopitelně vyloučil za nedovolené bránění.
31:08
Slavia si počínala liknavě při rozehrávce, po Vyhlídalově střele a nejistém zákroku Feraňka toho málem využil Koukalův útok. Slávisté odpalovali z brankové čáry.
30:11
Pardubice snížily na 3:4. Hosté se vrhli do útoku, usadili se v pásmu a nakonec Mikeska nahrál Pácalovi na modrou, který prostřelil Fraňka.