VÍTKOVICE - LITVÍNOV, 26. kolo extraligy

Utkání komentuje Miroslav Němý

VÍTKOVICE - LITVÍNOV 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Konec zápasu.
60:00
Vítkovice porážejí Litvínov 2:0. Zaslouženě, měli větší touhu po vítězství, hosté je zatlačili až ve třetí třetině, ale naráželi na skvělého Pince (loni ještě brankáře Litvínova) a tyče. Pinc vychytal 4. nulu v sezoně.
59:47
Vítkovice zvyšují na 2:0. Varaďovi se povedlo vyhodit puk, tam si jej zpracoval Šimíček, přistrčil Moravcovi a ten si vychutnal střelu do prázdné branky.
59:19
Vhazovat se bude po levici Pince a hosté po oddechovém čase zkusí - i v oslabení - power-play.
58:29
Trávníček je vyloučen za vysokou hůl, po jeho zákroku museli otřeseného Krayzla doprovodit na střídačku spoluhráči. Těsně před zákrokem měl Trávníček výbornou příležitost, Hüblovu střelu vyrazil Pinc přesd sebe, ale litvínovský útočník ani nadvakrát nedopravil puk do sítě.
56:33
Litvínovští se dál snaží alespoň vyrovnat. Pinc nejprve vyrážel střelu Havla a potom ukryl do lapačky ránu Trávníčka. Zápas sleduje 4677 platících diváků.
54:36
Další možnost Litvínova. Zpoza obránce výborně zápěstím vystřelil Ručinský a orazítkoval pravou tyč. Zápas má zatím podobný vývoj jako poslední domácí duel s Libercem, kde hosté také nastřelovali jenom tyče a domácí vyhráli 1:0
53:16
Deset minut za nesportovní chování dostal litvínovský Ťupa. Vystřelil ve chvíli, kdy rozhodčí ofsajd a za následné protesty byl vyloučen.
52:40
Havel hledal před brankou Kubinčáka. V poslední chvíli vložil do přihrávky hůl Malík a zavstavil slibnou litvínovskou akci.
50:35
Hostí začíná být plný led. Z levého kruhu mířil Hübl Pincovi do hrudě.
49:02
Hosté nevyužili přesilovku. Přesto rozjeli bezvadnou akci: Trávníček našel nádhernou kolnmicí na útočné modré rozjetého Kroupu, ten jel na Pince zcela sám, ale nedal.
47:02
Hosté hrají přesilovku. Padělek je vyloučen ua hákování.
45:00
Domácí už, jak je jejich tradicí, brání svůj hubený náskok. Hlídají rozehrávku hostí a do útoku se nijak nehrnou a litvínovští jsou v útoku zatím také zcela neškodní.
40:15
Hosté jsou v plném počtu.
40:01
Hraje se 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Přesilovku domácí zatím nevyužili. Opět hráli se čtyřmi útočníky, ale vlastní nepřesností se dvakrát připravili o útočné pásmo a Jarina tak byl opět bez práce.
38:15
Prvním vyloučeným ve druhé třetině je litvínovský Hübl za vražení na hrazení.
35:42
Zničehonic zaútočili hosté a byli blízko gólu: z pravého roku nahrál Trávníček Balázsovi, ten pálil bez přípravy, střela mu však nesedla. Ale puk se dostal k volnému Hüblovi u pravé tyče, který také bez přípravy napálil levou tyč Pincovy branky.
34:09
Vítkovický tlak stále trvá. Krenželok se protáhl před branku, natlačil se až před Jarinu, ale neměl dost síly na důrazné zakončení a litvínovský brankář vyrazil. Další dobrá zpráva pro hosty: i Branda se už objevil na ledě.
31:57
Vítkovičtí si vytvářejí tlak v útočné třetině, ale nedokáží si najít vhodnou střeleckou parketu. Takže nejnebezpečnější byla rána Malíka od modré, kterou Jarina stačil vyrazit. Dobrá zpráva pro hosty: Trávníček se chystá na led. Místo Brandy ale zatím hraje v prvním útoku Sklenička.
29:45
Hosté mají smůlu na zranění. Do Hudcovy střely skočil odvážně Trávníček a puk jej zasáhl do nekryté horní části těla. Chvíli zůstal otřesen na ledě, ale za asistence svých spoluhráčů odjel na střídačku a snad to s ním nebude tak vážné, jak to na první pohled vypadalo.
29:14
Domácí Padělek se prosadil po pravém křídle, krásně se protáhl mezi dvěma obránci, nakonec se puk dostal až zpět na modrou čáru. Odtud dvakrát pálil Kubina, ale Jarina mužstvo podržel. Nicméně si akce vysloužila potlesk publika.
27:10
Oba týmy se snaží zrychlovat hru kolmými přihrávkami, bohužel ty jsou v konečné fázi nepřesné, takže brankové příležitosti z nich nevznikají.
23:56
Litvínovští kožná přijdou po Reichlovi o dalšího útočníka. Po souboji za litvínovskou brankou zůstal na ledě ležet Branda a na střídačku se dostal až s pomocí spoluhráčů a lékaře.
22:37
Po pravém křídle se dravě protáhl kolem mantinelu Hubáček, přihrál před brankoviště Irglovi, ten však bohužel pro domácí přestřelil.
22:00
Na začátku druhé třetiny vyzkošel střelou od modré Škoula pozornost Pince, ten však puk vyrazil. Pokté se dostali do akce domácí. Puk se přibližoval před branku k volnému Burgrovi, ale ten si ho při zpracování postrčil mimo svůj dosah a Kroupa jej poslal do bezpečí.
20:01
Byla zahájena 2. třetina.
20:00
Konec 1. třetiny. Hosté měli v závěru ještě dvě šance. Ručinský zatáhl puk za branku, kde jej převzal Branda, vybruslil až před Pince, ten ale jeho střelu chytil. Vteřinu před koncem opět Branda dorážel na Pince, který zlikvidoval střelu Zálešáka, ale domácí gólman situaci ustál.
18:34
Vítkovice jsou v plném počtu. Litvínov zatlačil domácí do hluboké defenzívy, ale stejně jako při první přesilovce v rozhodující chvíli, když natlačili Vítkovické hodně před svoji branku, chyboval v rozehrávce Šlégr a Burger stačil vyhodit puk do středního pásma. I tlak druhé přesilovkové formace byl bezzubý.