KLADNO - VSETÍN, 30. kolo extraligy

Utkání komentuje Petr Procházka

KLADNO - VSETÍN 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) konec utkání
60:00
Konec utkání. V poslední vteřině trefil ještě Kasík tyč, ale na výsledku to už nic nezměnilo.
59:29
Vsetín střílí gól do prázdné branky a zřejmě rozhoduje. František Kaberle na modré čáře ztratil puk a Brabenec ujížděl sám na prázdnou branku. Asistenci má Somík.
58:54
Paterova řada si vytvořila velký tlak, během něhož odjel brankář Orct na střídačku. Bílek nejprve neproměnil šanci, ale vzápětí byl faulován. Na trestnou lavici putuje Němec a Kladno bude pokračovat v power-play šest na čtyři. Vhazuje se totiž před Čechmánkem.
58:12
Kladno si vybírá oddechový čas.
58:02
Vsetín vede 2:1. Hostům vyšel brejk, Somík se řítil sám na Orcta, ale ten ho ještě nepřekonal. Ovšem dojíždějící Klesla kladenského brankáře už bez problémů přehodil.
57:30
S největší pravděpodobností se schyluje k prodloužení, oba týmy hrají pozorně v obraně a nepouštějí se do velkého útočení.
55:07
První kladenská formace vystihla nepřesnou rozehrávku Vsetína, ale Procházka místo rány ještě hledal obsazeného Pateru.
52:30
Kladno ted mělo velké štěstí, rána Vaka zpoza obránce trefila Orcta do užší části hokejky. Domácí stáhli hru na tři útoky. Utkání sleduje 2733 diváků.
49:44
Konečně se začal hrát otevřený hokej. Kladno zvýšilo agresivitu při napadání a má chuť zápas rozhodnout, pro Vsetín se naopak otvírá prostor k brejkům. Jeden z nich zakončil Vak střelou od levého kruhu.
47:33
Bílek přihrával zpoza branky na Pateru, trefil brankáře do betonu, od kterého se puk odrazil do tyče. Pak zůstal stát na brankové čáře. Hra je přerušená.
46:08
Hrdina s Hořavou najížděli na jediného obránce Gýnu, vyměnili si kotouč, ale brankář Čechmánek odolal střele i několika následným dorážkám.
43:44
Pohotovou Radijevičovu střelu z prostoru mezi kruhy reflexivním zákrokem zlikvidoval brankář Orct.
42:50
Tomáš Kaberle je při střelecké chuti. Tentokrát zkoušel Čechmánkovu pozornost střelou švihem od pravého kruhu, když si do volného prostoru šikovně najel pro přihrávku.
42:04
Kladno začalo druhou třetinu velice aktivně, nejvážnější prověrkou brankáře Čechmánka byla tvrdá střela Tomáše Kaberleho od modré.
40:01
Začala třetí třetiny.
40:00
Konec druhé třetiny.
39:41
Kladno dokončuje druhou třetinu náporem, hosté si pomáhají drobnými fauly, které hlavní sudí Smeták ale ignoruje.
37:25
Po velkém závaru dostrkal puk za Čechmánkova záda Kysela. Gól však neplatí. Rozhodčí totiž předtím zapískal, ztratil totiž puk z dohledu.
37:00
Po rychlých gólech hra opět upadla do průměru, ze které vybředl pouze nápor první vsetínské řady, ovšem bez efektu.
35:47
Kladno bleskově vyrovnává. Gól padl po podobné situaci jako ten vsetínský. František Kaberle měl puk na modré čáře, chystal se vystřelil, ale pod nohy mu padl jeden ze soupeřových hráčů, a tak popojel a švihem nahodil před Čechmánkovu branku, kde puk tečoval Martin Frolík. Druhá asistence: Kalla.
34:23
Vsetín přesilovku využívá a vede 1:0. Veselý před brankou pohotově tečoval tvrdou Kleslovu ránu od modré. Druhou asistenci si připisuje Somík.
33:49
A Vsetín bude hrát přesilovku, vyloučen je totiž Patera za nebezpečnou hru vysokou holí.
33:29
Radivojevič v nájezdu dvou na jednoho vyzval ke gólu Vaka, jeho bekhendový blafák ale pohotový Orct vystihl.
31:47
Kladno si v úvodu vytvořilo tlak, ale zhruba tak od sedmadvacáté minuty se hra vyrovnala a moc šancí k vidění není. Naposledy si Orct poradil s těžkou ranou Vaka.
28:33
Ke slovu se v útočném pásmuý dostal i Vsetín, po sérii krátkých přihrávek byl před Orctem osamocený Somík, ale bekhendovým pokusem také trefil pouze brankářovy betony.
27:32
Kladno mělo v krátkém sledu dvě velké šance. Nejprve Patera připravil palebnou pozici pro Bílka, který bez přípravy trefil Čechmánkovy betony, k odraženému puku se ještě dostal František Kaberle a trefil tyčku.
25:36
Vsetín se ubránil, je už v plném počtu.
25:14
Patera za brankou vystihl Čechmánkovu rozehrávku, okamžitě přihrál před odkryté brankoviště, ale tam se stačil nejrychleji vrátit vsetínský Němec a puk odpálil do bezpečí.
23:25
Za brankou Kladna se strhla potyčka, po níž odcházejí na trestnou lavici Tomáš Kaberle a Klesla, oba za hrubost. Vsetínský obránce dostal ale trest dvě plus dvě minuty, takže domácí budou hrát přesilovku.