TŘINEC - SPARTA, 39. kolo extraligy

Utkání komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - SPARTA 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1). V prodloužení.
62:01
Sparta vyhrála 2:1. Domácí nechali hodně prostoru Nedvědovi, který se třetinou prohnal jako vítr a bekhendovou střelou pod břevno rozhodl utkání. Byl to jeho šestý vítězný gól v sezoně.
61:07
Sparta je dál aktivní. Na modré zachytil puk Broš, přihrál napravo rozjetému Kašpaříkovi, ale ten mířil pouze do dobře postaveného Biegla.
60:43
Řezníček dvakrát střílel: jednou mířil vedle, podruhé úspěšně zasáhl Biegl.
60:01
Začalo prodlozužení. Sparta zvolila ofenzivní variantu 3+1, domácí 2+2.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla. Sparta nakonec dokázala v závěru vyrovnat a vynutila si prodloužení. Remízou 1:1 skončilo i první utkání v sezoně v Třinci, to vyhráli domácí v prodloužení.
58:56
Po zmatku v třinecké obraně se puk dostal za branku k Brošovi, ten se snažil zpoza brány zasunout puk za Bieglova záda, ale domácí gólman byl pozorný a prostor u pravé tyče si pohlídal.
57:37
Sparta vyrovnala. Hosté se stále nemohli dostat na ostřel Bieglovy branky, až přišla střela Hlaváče, kterou Biegl stačil pouze vyrazit a poté Pilař vyrovnal. Domácí si ihned vyžádali oddechový čas.
54:13
Třinci se přesilovka nepovedla, nedostali se do vážné akce. Domácím divákům zatrnulo, když se Klouček snažil rozehrát puk za brankou, atakoval jej Broš, ale trefil Biegla do chrániče.
52:13
Na ledě přibývá nervozity. Rozhodčí už pustil několik strkanic. Ale po faulu loktem Hlaváče ve středním pásmu na Hunkese už hostujícího hráče vyloučil na dvě minuty. Své rozhodnutí dlouho zvažoval a reagoval na bouřlivý pískot diváků a intervenci třineckého Krále.
50:20
Nedvěd tečoval před Bieglem Netíkovu střelu, ale naštěstí pro domácí vedle levé tyče. Pak zaútočili domácí. Peterek z levého křídla hledal Melenovského, ale akci překazil Řezníček.
47:00
Z prostoru mezi kruhy napálil puk Ton a orazítkoval horní tyč.
46:27
Třinec se ubránil.
45:59
Pokračuje přesilovka Sparty pět na čtyři. Při hře čtyři na tři ohrozil Biegla pouze Pilř ranou od modré. Ten však také vyrobil chybu, na útočné modré ztratil puk. Dopředu ujel Klouček, ale zakončil střelou do Pöpperleho hrudi. Do dalšího brejku ujel Hašek, protáhl se kolem Nedvěda, Pöpperle jeho ránu chytil, ale puk mu vyklouzl a Hašek je doklepl do branky. Rozhodčí však rozpažil a řekl, že už předtím přerušil hru. Na neuznané góly 1:1.
44:27
Sparta si zahraje čtyři na tři. Vyoučen je Hunkes za podražení.
43:59
Pöpperle po lehké Kloučkově střele. Hned poté si po jeho pravici zaboxovali Pletka s Řezníčkem a rozhodčí je poslal za dvě minuty za hrubost.
43:00
Brankáři jsou zatím ve třetí třtině bez práce. Hraje se nahoru - dolů, ale útoky končí buď nepřesnou přihrávkou, nebo v rozích kluziště.
40:01
Hraje se 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny Sparta je aktivní, má převahu, ale Třinečtí mají dost sil a hodně akcí soupeře zastavili už v zárodku. Naopak sami podnikli několik nebezpečných výpadů. Domácí tým hodně drží skvělý brankář Biegl.
38:25
Sparta dostala domácí pod tlak, ale gól opět nedala. Z dobré pozice mířil Ton, ale Biegl opět své spoluhráče podržel a Nedvědova střela se lehce otřela o levou tyč třinecké branky.
36:07
Domácí se opět ubránili. do dobré šance se dostal Ton, který byl sám u pravé tyče, ale ani nadvakrát Biegla nepřekonal. V závěru pálil Kratěna z pravého kruhu, ale mířil těsně vedle.
34:07
Sparta má další přesilovku. Pavelek si v útočné akci nešikovně počínal v souboji s Hanzlíkem a rozhodčí jej přísně vyloučil za nedovolené bránění.
31:20
Hosté nevyužili přesilovku. Většinu času sice odehráli v útočné třetině, ale nedokázali domácí rozpohybovat a najít si vhodný prostor k zakončení. A tak pouze dvarát pálil od modré Pilař - jedna se otřela o Bieglovu helmu, druhá mířila vedle pravé tyče.
29:20
Sparta hraje přesilovku. Pavelek je vyloučen za držení.
29:02
Hostující Richter chytrou střelou prostřelil klubko hráčů před třineckou brankou, puk ještě tečoval Malinský, Biegl však projevil výtečný reflex a puk vyrazil.
27:20
Kratěna vyslal výtečnou přihrávku k pravé tyči třinecké branky, kde si najel Výborný, ale ten vystřelil pouze do pozičně výborně stojícího Biegla.
26:11
Třinečtí dvakrát pronikli do otevřené sparťanské obrany. Nejprve táhl akci po levé straně Peterek, přihrával před brankoviště Melenovskému, ale v poslední chvíli vložil hokejku do Richter. Další útok zatáhl Pletka, vystřelil vedle pravé tyče, puk se od zadního mantinelu odrazil k Melenovskému, ale ten pohrdl vyloženou příležitostí a napálil pouze přesunujícího se Pöpperleho.
24:06
Pilař ve vlastní třetině dlouho vodil puk, až mu jej sebral dotrající Král, přihrál najíždějícímu Svobodovi, ale Pilař se ohnal hokejkou a přihrávku Královi zmařil.
22:52
Po pravé stran zavezl puk do třetiny Adamský, přihrál nalevo volnému Mezeiovi, ten střílel bez přípravy, ale pouze do připravené lapačky sparťanského gólmana.
21:10
Do druhé třetiny vstoupil Sparta útočně naladěna. Nejprve po pravém křídle projel Kratěna, ale jeho střelu Biegl vyrazil. Poté hledal dlouhou přihrávkou Pilař Kašpaříka, tomu však puk odskočil, Biegl jej pro jistotu přikryl pod lapačku. Po vyhraném vhazování pálil nebezpečně Kašpařík, ale Biegl svůj tým podržel a puk vyrazil. Za domácí zaměstnal Pöpperleho pouze Hunkes tvrdou střelou od modré.