44. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

SLAVIA - PARDUBICE 5:4 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 1:0). konec.
63:37
Exekutor Vlasák najížděl prostředkem, nenaznačoval a nekompromisně poslal puk Lašákovi mezi betony. Slavia vítězí 5:4 v prodloužení.
63:37
Slavia má tresné střílení. Žižka šel sám na Lašáka a byl podražen.
63:07
Hra tři na tři toho moc nepřináší. Hráči se snaží zavézt puk do pásma, ale rychle se u nich srotí bránící hráči. Ani jeden tým se nepouští do rizika.
61:53
Šance Slavie. Od modré pálil Žižka, o dorážku se pokoušel Beránek, Lašák ale hosty podržel. Čáslava a Tomica jsou za následnou potyčku vyloučeni za hrubost - hraje se tři na tři.
61:20
Špaček našel dlouhou přihrávkou na modré Dlouhého. Ten obkroužil branku a snažil se zasunout. Lašák ale prostor vykryl.
60:01
Prodloužení začalo. Během celé přestávky před ním obíhaly stadionem mexické vlny.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla. Ani jeden tým nedokázal udržet dvoubrankové vedení a tak se za stavu 4:4 prodlužuje. V závěru ještě zahrozili domácí: Vlasák se prokličkoval do pásma, nahrál Antošovi, ten vypálil, ale Lašák betonem vyrazil.
58:45
Hraje se ve strhujícím tempu, ve skvělé atmosféře. Oba týmy hrají tak, jako by to nebylo 4:4 a nechyběla minuta do konce.
57:31
Pardubice vyrovnaly - 4:4. Tlak pokračoval i po návratu Antoše. Bulis trefil tyč, pak ale Novotný vystřelil a Mikeska v závaru propasíroval puk k levé tyči Šmídovy branky.
55:06
Přesilovka Pardubic. Za drobný háček na Hemského je vyloučen Antoš. Hemský trochu teatrálně upadl a zahodil rukavice.
54:41
Pardubice bleskově snižují na 4:3. U levého mantinelu se bojovalo o puk, nakonec pálil Čáslava a snížil. Asistence: Blažek a Dopita.
54:16
Slavia zvyšuje na 4:2. Mudroch špatně rozehrál, vystihl to Havel, který právě naskočil na led. Mezi kruhy našel Dlouhého, jenž se trefil Mezi Lašákovými betony. Puk zapadl k levé tyči Pardubické branky. Druhá asistence: Beránek.
53:15
Utkání přihlíží 14.902 diváků. Vyprodáno tedy není.
52:34
Pardubice se nevzdávají. Před Šmídovou brankou vznikl závar, ale nikdo z Divíškova útoku nedokázal puk dostrkat za záda domácího gólmana.
50:56
Po Vlasákově přihrávce zpoza branky trefil Sup břevno.
49:16
Slavia vede 3:2. Žabka vystřelil z pravého kruhu, Lašák chtěl puk chytit do lapačky, ale vypadl mu a Beránek do odkryté branky pohodlně skóroval.
48:45
Z utkání se stává boj. Šance se vytratily, nikdo nechce dostat třetí branku, která by mohla být rozhodující.
45:50
Vzruch na obou stranách. Dva na jednoho jeli Beránek s Hruškou. Beránek ale nemířil přihrávku přesně, navíc byla moc prudká a Hruška ji nezpracoval. Na druhé straně kontrovali Dopita s Blažkem, Blažek zakončoval z nulového úhlu, puk jenom o pár centimetrů minul pravou tyč.
43:43
Slavia se ubránila. Narozdíl od předešlých přesilovek Pardubic tentokrát celkem v pohodě. Šmíd musel zasahovat pouze proti dvěma Divíškovým střelám.
42:17
Rozhodčí přerušil hru, protože odpočítávání Žižkova trestu ustrnulo na dvou minutách, přestože už půlminuta hry uběhla.
41:43
Přesilovka Pardubic. Vyloučen je Žižka, který krosčekoval Divíška, jenž si ve velké příležitosti před brankou zpracovával puk.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Slavia si ještě v závěru zbytečně zkomplikovala život. Pardubický asi půlminutový tlak ale nevedl ke střele, naopak sám zprava najížděl Hruška. Měl ale málo času a golfákem minul.
38:37
Slavia se ubránila. Ve druhé polovině přesilovky držela soupeře daleko od své branky.
37:35
Pardubice se v přesilovce drží v pásmu. Rolínek šikovně vybruslil zpoza branky, snažil se vystřelit do levého horního růžku, ale Šmíd pohotově zasáhl lapačkou.
36:37
Přesilovka Pardubic. Vašíček je vyloučen za držení.
35:38
Hraje se v plném počtu na obou stranách. Hosté se probrali, Šmída ostřelovali z obou stran Dopita s Blažkem, ale domácí brankář všechny střely povyrážel.
34:04
Hostující fanoušci neudrželi emoce a přenesli je i na hráče. Bulis vyfasoval osobní desetiminutový trest za protesty...
34:04
Slavia využívá přesilovku a vyrovnává na 2:2. Stümpel pálil z levého kruhu, Lašák puk nepokryl, Pálffy stál u pravé tyče a puk se štěstím dorazil do sítě. Nespokojení pardubičtí fanoušci skandují "černá svině."