ČESKO - RUSKO

Zápas Švédských hokejových her komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - RUSKO 4:3 (1:0, 1:0, 2:3). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu - 4:3. Český tým si na turnaji připisuje první tříbodovou výhru. Celkem na turnaji získal šest bodů. Závěrečná třetina přinesla brankové hody a české vedení 4:1 se v závěru povedlo rusům snížit. Kontaktní branka ale přišla až dvě vteřiny před koncem.
59:58
Rusové snižují na 3:4. Hnilička pusil za svá záda Denisovou střelu.
59:23
Skugarev se dostal do nájezdu na Hniličku. Ten puk chytá.
58:45
Čajánek ztratil puk při rozehrávce, z levého kruhu pálil Ščastlivyj, Hnilička chytá.
57:43
Rusové ještě zkoušejí zdramatizovat závěr utkání, ale zatím se nedostali na dostřel k Hniličkově brance.
56:02
Rusové snižují - 2:4. Rjazancev se po rychlém ruském protiútoku dostal těsně k Hniličkově brance a u levé tyče ho překonal.Asistence: Kurjanov, Simakov.
54:52
Oba týmy jsou v pěti. Češi při hře čtyři na čtyři zvýraznili svůj náskok.
54:05
Češi vedou 4:1 Hlaváč si ve středním pásmu vyměnil puk s Výborným, dostal se za obránce a samostatný nájezd chladnokrevně prostřelil Jegorova.
52:52
Další hra čtyři na čtyři. Fjodorov se uvolňoval do střelecké pozice, ale byl hákován Vašíčkem. Ruský útočník ale podle mínění sudího zákrok přifilmoval.
52:10
Akci "zlínského útoku" zakončil střelou od modré Pilař. Čajánek dobře lonil před brankou, ale Jegorov puk pokryl.
51:23
Do dobré šance mezi kruhy se dostal Olesz, ale nadvakrát se neprosadil.
50:24
Oba týmy jsou v pěti. Vzrušení při hře čtyři n čtyři přinesla jenom Vašíčkova šance v samém úvodu. Pak se oba týmy kontrolovaly.
48:24
Hraje se čtyři na čtyři. Vyloučeni jsou František Kaberle (podražení) a Ščastlivyj (nesportovní chování).
48:10
Rusové najednou výrazně tlačí. Hnilička zachraňuje tým při opakované střele Čubarova.
47:08
Hlaváč s Výborným nevyužili přečíslení dva na jednoho. Hlaváč místo střely ještě přihrával před branku Výbornému, ten ale na puk nedosáhl.
46:52
Tato ruská přesilovka, to byla jiná káva. Další Fjodorovovu ránu vyrazil Hnilička ramenem, Kovaljov vysoko přestřelil. V závěru ještě Kovaljov trefil boční síť. Češi se ubránili.
45:10
Z prostoru mezi kruhy pálí Fjodorov, Hnilička chytá.
44:52
Další ruská přesilovka. Za držení hole je vyloučen Čajánek.
44:27
Český tým se ubránil. Rusové zahrozili až v jejím závěru, ale pro Hniličku velkou hrozbu neznamenali.
42:27
Přesilovka Ruska. Další zmatek v českém pásmu končí Pilařovým faulem.
41:58
Rusové bleskově snižují Simakov přihrál Afanasenkovi, který byl u pravé tyče Hniličkovy branky zcela sám a zblízka puk zasunul za záda českého brankáře.
41:08
Česko využívá přesilovku - 3:0. Prospal dostal hodně prostoru ke střele a tu ještě jemně tečoval mezi Jegorovovy betony Bulis, který si připisuje první gól v reprezentaci.
40:01
Hraje se 3. třetina. Český tým do ní vstupuje v početní výhodě. Na trestné lavici sedí Kurjanov.
40:00
Konec 2. třetiny. Hra byla kvůli častým přesilovkám neurovnaná, ale Češi v ní zvýšili vedení díky souhře Výborného se střelcem Hlaváčem.
39:00
Balaštík nahrál v přesilovce dva na jednoho Eratovi, ten ale vystřelil slabě a Jegorov chytá.
37:45
Hlaváč zvyšuje na 2:0. Rusové se sice ubránili v oslabení, ale po pěti vteřinách přece jen padl gól. Superšance Františka Kaberleho ještě skončila střelou mimo, ale v pokračující akci nahrál Výborný do pravého kruhu Hlaváčovi, který se trefil přesně do odkryté části branky, kam se Jegorov nestačil přemístit.
36:40
Češi jsou komplet a hrají minutovou přesilovku.
35:48
Do pásma zatáhl puk Afanasenkov, sice netrefil branku, ale puk se od zadního mantinelu odrazil k najetému Tjutinovi, který taktak z úhlu neprostřelil Hniličku.