9. KOLO EXTRALIGY

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

SLAVIA - LIBEREC 2:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0), po prodl.
65:00
Konec zápasu. Slavia poprvé v domácím prostředí nevítězí, s Libercem, který se prezentoval skvělou obranou podpořenou skvělým Hniličkou, získala jenom bod za remízu 2:2.
64:39
Hnilička se při posledním zákroku zranil. Do branky jde Falta a hosté zdržují, aby se liberecký náhradník stačil protáhnout.
64:39
Zajímavá kombinace Slavie. Novák napřáhl, ale nestřílel, nahrál k pravé tyči, kde číhal Duda, aby zakončil. Nevyšlo to.
63:52
Slavii přesilovka nejde. Je sice v pásmu, ale nedokáže se uvolnit a dostat se do zakončení. Kouč Růžička si bere oddechový čas.
62:47
Zápas má dramatický závěr. Přesilovku si v nastavení zahraje i Slavia. Vaic narazil zezadu na mantinel Kadlece.
61:33
Slavia se ubránila, síly na ledě se vyrovnaly.
60:01
Prodloužení se začalo. Liberec hraje minutu a 34 vteřin čtyři na tři - pokud nerozhodne.
60:00
základní hrací doba nerozhodla.
59:33
Přesilovka Liberce. Vyloučen je Vlasák za vysokou hůl. Kapitán Beránek si to šel vyříkat od plic s rozhodčím a dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
57:30
Diváků na hokej dorazilo 4828.
57:15
Liberečtí hráči vyprovokovali hromadnou bitku u slávistické branky. Na každé straně jsou vyloučeni dva hráči za hrubost. Za domácí jsou to Dlouhhý a Žižka, u Liberce Vampola a Procházka. Když hlasatel oznámil všechny tresty, celá hala pískala, tresty byly rozdány rovnoměrně, přestože šarvátku zjevně vyvolali hosté.
56:58
Liberec vyrovnává - 2:2 Moravec. Šachl s Plodkem bojovali o puk za brankou, Šachl vyjel u tyče zleva před branku, Hronek sice puk vykryl, ale puk se odrazil k Moravcovi, který skóroval do odkryté klece.
54:37
Obraz hry se diametrálně změnil. Liberec se snaží útočit, vyrovnat. Naopak Slavia vyčkává a spoléhá na brejky.
52:56
Slavia se ubránila. Pomohlo jí i to, že byla hra jednou vykázána do střdního pásma kvůli postavení hráče v brankovišti.
52:17
Liberec se nemohl dostat do pásma, ale pak se mu to povedlo. V závaru před brankou Hronek moc neviděl. Střílel Jiruš, dva hráči se snažili o dorážky, ale byli slávistickými beky odstaveni.
50:56
Kouč Slavie Růžička u mantinelu dlouze diskutoval s čárovým rozhodčím, verdikt se mu vůbec nelíbil. Dlouho se nehrálo. Na trestnou nakonec k Dudovi přisedl Červenka.
50:56
Přesilovka Liberce. Duda s Podkonickým se do sebe pustili u střídaček. Rozhodčí hru okamžitě přerušil a oba vylučuje. Podkonický na dvě plus dvě minuty, stejně tak Duda, ale ten navíc vyfasoval dvě minuty za sekání.
48:33
Slavia vede 2:1. Beránek vyhrál buly, Duda mu puk přistrčil na malém prostoru zpátky a od domácího kapitána se dostal k Tomicovi. Ten vystřelil z levého kruhu, ostrou ránu po ledě Hnilička nepokryl.
47:38
Žižka dostal přihrávku zpoza branky a pálil z první. Hnilička opět Liberec zachránil.
47:15
Slavia měla štěstí, protože Víšek se protáhnul kolem branky, ačkoli byl tísněn. Nahrál před ní Tomajkovi, který v tísni nedokázal puk trefit.
43:50
Obraz hry se nezměnil. Slavia útočí, Liberec důsledně brání. Ale přece jen se občas dostane do útoku. Václav Novák zakončoval rychlou akci. Pálil po ledě z levého kruhu, Hronek puk vykopl betonem.
41:42
V šanci se ocitl hotující Vampola, dostal do dobré pozice přihrávku zleva, ale nepodařilo se mu trefit puk.
40:53
Slavia se v přesilovce neprosadila. Hosté jsou v pěti.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Slavia dohrává přesilovku.
40:00
Konec 2. třetiny. V závěru ještě ujel v oslabení Vampola, ale zleva trefil jenom Hronkovo rameno.
38:53
Slavia hraje přesilovku. Vyloučen je Jech za hákování. Liberec dlouho zdržoval, nikomu se ale nechtělo na trestnou lavici.
38:15
Slavia měla další šance. Nejprve Hruška bojoval za brankou, vyvezl puk před ní a u levé tyče se snažil zasunout za Hniličku. Neuspěl. Po buly si vypracoval závar Sobotkův útok, ale Hnilička sbírá jeden úspěšný zákrok za druhým.
36:35
Krásná akce domácích. Bednář se dostal s pukem zprava za branku, odtud se střílenou přihrávkou dostal puk k Supovi. Ten ho zpracoval, ale bekhendem, potřeboval si ho přehodit na forhend. Než tak učinil, obral ho o puk obránce Holub.
35:43
Hlušší pasáž ve hře. Liberec se zaměřil na defenzívu a domácí s tím mají problémy. Přes těsnou obranu soupeře se nedokáží prosadit.