20. kolo extraligy

Utkání komentuje Michal Cirmaciu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - SLAVIA 2:5 (1:0, 0:3, 1:2). Konec
60:00
Konec zápasu. Domácí se ve třetí třetině snažili, vstřelili kontaktní branku, ale dva rychlé góly Slavie před konem jejich aktivitu dokonale zmrazily.
58:40
Hlouček slávistických fanoušků oslavuje kouče Růžičku. Jen se dohrává.
57:06
Bleskové K.O. - Slavia zvyšuje na 5:2. Tomica v brejku nahrál Beránkovi, jenž trefuje stejný růžek branky nad lapačkou Turka, jako předtím Duda.
56:43
Slavia zvyšuje na 4:2. Divíšek zpoza branky nahrál po lecici Turka Dudovi, který střelou nad lapačku trefuje horní růžek.
55:30
Domácí drželi Slavii dobrou minutu v jejich obranném pásmu. Nejnebezpečnější byla Kutlákova střela, která těsně minula pravou tyč. Z protiútoku ohrozil Turka střelou z pěti metrů Sup, domácí gólman puk ztlumil na hrudi.
53:39
Tomica je zpátky na ledě. Hronka zaměstnali Brabenec a především Gřegořek, jehož střelu na vyrážečku Hronek do poslední chvíle přes clonící hráče neviděl.
51:39
Přesilovka Budějovic. Tomica je vyloučen za nedovolené bránění.
50:22
Slavii zatopila Kopeckého formace. Při střeleckém pukusi trefil Kopecký clonícího Gulaše. Ten se poté snažil ještě o dorážku, ale puk netrefil.
49:29
Harant je na ledě. Slavia přesilovku nevyužila. V místech, kam vyletěl z hřiště puk, se zranil malý chlapec. Zřejmě spadl ze schodů. Nehraje se, u zraněného už je lékař
47:29
Přesilovka Slavie. Domácí obránce Harant držel za brankou Dudu.
47:04
Domácí snižují - 2:3. Žabka za brankou chyboval v rozehrávce, namazal Mertlovi, který si popojel a prostřelil Hronka pod vyrážečnou.
45:55
Hosté se ubránili.
43:55
Přesilovka Budějovic. Graňák je vyloučen za nedovolené bránění. Změny v domácí sestavě byly vynucené. Veselý musel odstoupit kvůli poranění nohy.
41:31
Na ledě se objevil i junior Gulaš, domácí trenér Jandač přeházel formace. Druhou vytvořili Hudec - Krátoška - Brabenec, třetí pak Gulaš - Kopecký - Kotrla.
40:25
Slavia trochu nepochopitelně pokračovala až do tohoto času v přesilové hře. Nicméně už jsou domácí v pěti.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Zásahy brankářů po dvou částech: Turek 20 - Hronek 11.
40:00
Skončila druhá třetina. Domácímu týmu vůbec nevyšla a Slavia třemi góly otočila skóre. Domácí fanoušci ale mají jasno - za obrat podle nich může rozhodčí Smeták, jemuž z plných plic spílají.
39:35
Slavia využívá přesilovku a vede 1:3. Kadlec nahrál Beránkovi, ten zpoza branky našel Nováka, který se trefil k tyči po ledě po pravici Turka, puk prošel pod jeho betonem. Těsně předtím mohl vyhodit Sailer, ale trefil jen obránce Nováka, který udržel pásmo a Slavia skórovala.
38:25
Slavia hraje čtyři na tři. Hronek přikryl puk pod lapačkou, dotírající Hudec ho sekl a dostal dvě minuty. Domácí diváci zaházeli led lahvemi. Jedna těsně minula sudího Smetáka. Slavia si před přesilovkou bere oddechový čas.
37:55
Hraje se čtyři na čtyři. Hübl hákoval Dudu, ale ten upadl podle mínění sudího Smetáka dost teatrálně, takže dostal dvě minuty za nesportovní chování.
36:45
Po levé straně se řítil Kotaška, při střeleckém pokusu mu bránil Novák tak, že mu Kotaška přerazil hokejku. Ale puk minul branku, takže zlomená hůl splnila svůj účel.
35:48
Další závar před Turkem. Kadlec pálil od modré, Turek vykopl betonem. Divíšek poté před brankou doklepával puk, který měl už Turek pod lapačkou. Domácí beci jenom nečinně přihlíželi.
32:50
Divíšek z branové čáry poslal puk přes brankoviště Bednářovi, ale ten, jak byl rozjetý, netrefil branku a minul pravou tyč. Slavia je vyloženě lepší. Těží z důrazné obrany, domácí vůbec nepouští na dostřel k Hronkovi.
31:28
Slavia vede 2:1. Kadlec poslal puk Tomicovi, projel před brankou na levou stranu, Turek se snažil hokejkou odstřelit puk, ale nepovedlo se mu to, načež Tomica pohodlně dopravil puk do odkryté branky.
29:01
Červenka je zpátky na ledě a Slavia pokračuje v pěti. První minutu slávisté úspěšně vyhazovali puky. Ve druhé minutě se Hüblovu útoku povedlo usadit v pásmu, ale Hronkovu branku domácí vůbec neohrozili.
27:01
Přesilovka Budějovic. Hostující Červenka fauloval loktem Hřebejka. Hra má tempo, je v ní hodně emocí. Hronek chvíli před vyloučením ztlumil Hudcovu střelu po akci pěkné Krátoškova útoku na vyrážečce. V hale je parádní, ale zároveň dost vypjatá atmosféra.
25:20
Povedená akce Hüblova útoku. Po ose Kotrla - Hübl se puk na jeden dotek dostal k Sailerovi, který pohotově pálil, ale těsně vedle pravé tyče.
23:52
Přes tři slávisty prošel Hudec, nahrál Vakovi, který ale zblízka nadvakrát nepřekonal Hronka.
23:07
Branka padla - Slavia vyrovnala na 1:1. Hruškovo nahození z úhlu si Turek zřejmě sám srazil do branky. Asistence: Graňák.